Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73

Thread: Малко ремонт по задното окачване на Алфа 147

  1. #61

    Default

    Оста може да се е изкривила, защото та да се изкриви моста, напречните щанги трябва да са на макарони.Логично разсъждавам, не ми се е случвало.Имал съм лееко разкрачено задно колело, но след като смених всички щанги (понеже бяха за смяна, а не заради наклона на колелото) и се оправи.
    Ако може колегата така да вземе части и да си пробва, щом няма да ходи по сервизи и не го бърка ремонта....освен проба-грешка, друго не остава....мии успех му желая.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #62
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Оста може да се е изкривила, защото та да се изкриви моста, напречните щанги трябва да са на макарони.Логично разсъждавам, не ми се е случвало.Имал съм лееко разкрачено задно колело, но след като смених всички щанги (понеже бяха за смяна, а не заради наклона на колелото) и се оправи.
    Ако може колегата така да вземе части и да си пробва, щом няма да ходи по сервизи и не го бърка ремонта....освен проба-грешка, друго не остава....мии успех му желая.
    Мерси в понеделник с това ще си играя.

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Мерси в понеделник с това ще си играя.
    Мостът е достатъчно малко да кривне и дава голямо отклонение. Оста ако кривне ще се приближи гумата към амортисьора и ще търка в пружината

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    ляво колело беше 1, и нещо (под 1.5) дясното ми е 3.5. Сменени бяха тампоните на щангите, сега съм сменил целите щанги, тампони на амортисьори,прашници и ударни тампони на амортисьори. Амортисьорите са здрави, ще сменям тампона на шенкела от който според мен не влияе наклона. Не знам от какво се разкрачва, а много искам да знам. На подемник когато я вдигнат се изправят гумите и при спускане се разкрачва от тежестта си.
    При положение че имаш разлика от почти два градуса в камбъра(тва е принципно "западния" израз който се ползва за страничния наклон), дълбоко се съмнявам че той идва от напречните щанги, или тампона на шенкела.......или дори от тампона на амортис горе в купето........
    Принципно почти всеки дето регулярно се занимава с окачвания на тая 147/157/ГТ платформа с малко оглеждане, въпроси и кротко почукване тук - там може да разбере защо колата е разкрачена от едната страна с 2 градуса повече от другата......
    Окачването на 156 е колкото просто, толкова и сложно - просто трябва да си си сблъсквал с всичките му капризи.....по мое собствено мнение колкото е скапано и смотано окачването на 156 отпред, то отзад за сметка на това е опростено, леко и ефективно.....естествено ръждата и някой други фактори съсипват впечатлението, но като цяло е ОК........
    Шенкела е трудно да се изкриви, но не е невъзможно........
    Може да има и крив ботуш горе където ляга "шапката" на амортисьора, но пък трябва да има ебаси удъра за да стане това.......
    По мое скромно мнение имаш проблем с моста......
    Тва го казвам с уговорката че е почти 12 вечерта, а аз се опитвам да споделя бегъл опит по мнения от форума....
    Най евтиния вариант който бих ти препоръчал, независимо дали моста ти е крив или не - по бърз и евтин е дори от смяна на моста с друг.......
    Разбираш дали напречните щанги са добре захванати за моста и амортисьора и няма някакъв луфт(с подритване не става, трябва удър с як чук по гумата......ГУМАТА а не по джантата)......
    Проверяваш дали 4те болта на моста са захванати добре и дали моста мърда - малко вероятно е но все пак......
    Отиваш от страната от която гумата е по разкрачена, махаш горния болт на амортисьора, леко разхлабваш долния за да можеш да движиш шенкела по вертикала, застопоряваш с долния болт в положението което искаш да е шенкела.........и на финала почваш да пилиш с нещо горната дупка на амортисьора до момента в който болта влезе и от двете страни.......
    На някой може да му изглежда много кощунствено да вземе да се пили отвора на амортис, но понякога това е много по лесно, бързо и евтино решение на такъв проблем......
    Понеже съм го правил по други причини, на моя кола, горе долу 1мм изпиляване се равнява на 1.5 градуса камбър......правил съм го на шенкел който е с по малко разстояние на болтовете, така че цифрата може да варира, но малко......
    И не - не е опасно след като се затегне след това както си е било, отзад тежеста и натоварването не са чак толкова големи.......
    Има малка вероятност да ти е бил сменян някога, някъде моста при друг собственик, а мостовете колкото и да се казва че са еднакви(задните имат по несъществени разлики, предните имат разлики който могат да са фатални при смяната на тамп на стаб щанги), може някой нещо да е недогледал.......но това е тема по която не ми се дискутира, а и съм писал по нея.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 20-08-2016 at 23:38.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    ляво колело беше 1, и нещо (под 1.5) дясното ми е 3.5. Сменени бяха тампоните на щангите, сега съм сменил целите щанги, тампони на амортисьори,прашници и ударни тампони на амортисьори. Амортисьорите са здрави, ще сменям тампона на шенкела от който според мен не влияе наклона. Не знам от какво се разкрачва, а много искам да знам. На подемник когато я вдигнат се изправят гумите и при спускане се разкрачва от тежестта си.
    Да си слагал амортесьор втора злоупотреба от 147 например
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #66

    Default

    По вероятно друга пружина, ама просвета би му направил впечатление

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Да си слагал амортесьор втора злоупотреба от 147 например
    Мда, тва също е логично предположение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #68
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    По вероятно друга пружина, ама просвета би му направил впечатление
    Не съм сменял амортисьорите никога, не ми е давала повод. Ако предишния собственик е правил нещо аз не знам какво е

  9. #69
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Накрая разпробих горното ухо на амортисьора Сега на око изглежда добре, ще видим през седмицата какво ще каже реглажа

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Накрая разпробих горното ухо на амортисьора Сега на око изглежда добре, ще видим през седмицата какво ще каже реглажа
    147 не е с алуминиев мост

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Накрая разпробих горното ухо на амортисьора Сега на око изглежда добре, ще видим през седмицата какво ще каже реглажа
    При това положение сега, на реглажа ако има някакво отклонение, ще трябва от там дето си разпробил да се откорегира, нали така?
    А ще се навият ли механиците?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #72
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    При това положение сега, на реглажа ако има някакво отклонение, ще трябва от там дето си разпробил да се откорегира, нали така?
    А ще се навият ли механиците?
    То аз съм го дръпнал максимално (колкото съм го разпробил) не вярвам да съм се престарал добързя ме да взимам шенкел, да го слагам и да гледам резултата
    Тази седмица ще потърся свободно време да я оставя за един реглаж.

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    То аз съм го дръпнал максимално (колкото съм го разпробил) не вярвам да съм се престарал добързя ме да взимам шенкел, да го слагам и да гледам резултата
    Тази седмица ще потърся свободно време да я оставя за един реглаж.
    Ако си го нацелил отраз...шапка ти свалям веднага А дано
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •