Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Избор м/у три климатика

  1. #1
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default Избор м/у три климатика

    Трябва да избера климатик за хол с кухня(ново строителство), и ми предлагат 3 модела климатици.
    Стая 26кв. 63куб. югоизток, тухла
    - DAIKIN FTXM35M
    - Mitsubishi MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    - Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Super Daiseikai 8
    Клоня към Daikin, нека ако има по-запознати хора да дадат по едно мнение.

  2. #2
    започва да се пристрастява Fori's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    80

    Default

    Здрасти Колега,

    Аз вече 4 години охлаждам/отоплявам към 35 кв.м. с Daikin FVXS35FV1B. Работи без прекъсане/почти целогодишно и се справя без забележки. Дано съм ти бил полезен !
    Fun: GTV 3.0 v6 24v
    Ex: GTV 2.0 16v TS

  3. #3

    Default

    Вземи да клониш към тошбата или в краен случай мицубиши илектрика.


    Дайкина са много слаби в режим отопление.Отгоре на всичко ниския и средния им клас някои модели ги произвеждат във заводите на GREE в Китай.

    Тошибата ще топли и има плазма филтър.

    Мицубишито също топли много, лошото е че е с висок минимум е ще спира и тръгва при външни температури над+10 градуса.
    Тошибата ще работи по плавно, защото е с нисък минимум в режим отопление.

    Дайкин са слаби в режим отопление.Имам от 6 години подов климатик дайкин FVXS50 GV в 30 квадрата и зимата дефроства често при външна температура под +2 градуса - на всеки един час , като това му пречи да достигне температура от +23/+24 градуса вътре.

    Ако искаш ме послушай, ако искаш след това съжалявай.


    На дайкин в момента си струва само върховия клас, но там цените започват от 3500+ лева за 9-ка


    За твоето помещение е добре да имаш поне 4.5-5 киловата номиналнамощност в режим отопление, а върховата мощност в режим отопление да е над 7 киловата.Това е необходимо, за да се компенсират увеличените топлозагуби при ниски външни температури и намаления капацитет мощност в режим отопление на климатика.

    единственото предимство на дайкина е тихата работа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4

    Default

    Ако искаш професионален съвет, а не глупости, мога да те заведа до магазина. На едно приятелче е. А и ти е близо. Излизаш на пътя и го виждаш Не е задължително да взимаш от там.
    Един от най добрите специалисти в твоя град.
    Можем да питаме и за отстъпка
    Last edited by lordliness; 16-08-2016 at 06:33.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако искаш професионален съвет, а не глупости, мога да те заведа до магазина. На едно приятелче е. А и ти е близо. Излизаш на пътя и го виждаш Не е задължително да взимаш от там.
    Един от най добрите специалисти в твоя град.
    Можем да питаме и за отстъпка
    На мальовица ли? Днес мисля да ходя до там.

    Иначе и във вмакс ми казаха да забравя за Дайкина, Тошибата и дават 5г. гаранция. Не знам за Тошибата или Мицубишито ми каза е супер презапасен и без проблем ще се справи с 25кв. даже без да гледа апартамента и топло загуби.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    На мальовица ли? Днес мисля да ходя до там.

    Иначе и във вмакс ми казаха да забравя за Дайкина, Тошибата и дават 5г. гаранция. Не знам за Тошибата или Мицубишито ми каза е супер презапасен и без проблем ще се справи с 25кв. даже без да гледа апартамента и топло загуби.
    Да. Няма по добро от Дайкин.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Едно малко странично мнение от темата, понеже скоро си взехме бюджетен климатик Haier AS12TA2HRA/1U12BE8ERA за 800лв с монтажа. Не съм виждал по-безшумен климатик от този, както външно тяло така и вътрешно. Топли и охлажда перфектно 21кв.м..
    А иначе, ако се колебая между тези 3те, бих заложил на Daikin.
    Last edited by italfen; 16-08-2016 at 09:50.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #8

    Default

    На някои модели на дайкин им ръждясват компресорите до степен да се получи дупка и да излети в атмосферата фреона.Включително и на 50-ки ...

    Следва блокиране на компресора и покупката на нов такъв на цена 1/3 до 1/2 от цената на модела климатик като нов.

    А да кажеш "няма по добро от дайкин" е глупост.

    Може би е един от най-тихите климатици.И това му е единственото положително качество.Дори на китайчетата не им ръждясват така компресорите.

    Има климатични форуми.Попитай там сервизните техници.Не пиши свободни съчинения.

    Можеш да се ограмотиш и в норвежските, датските и шведските форуми за използване на климатик през зимата за отопление и да прочетеш там кои марки и модели са най-предпочитани за ползване за отопление зимата.

    С форумни тролове повече няма да споря.Загуба на време.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Не си запознат.
    Last edited by lordliness; 18-08-2016 at 05:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Вземи си Хитачи, Митсубиши или Тошиба. Да са инвертер DC и да работят до -20 градуса. Вси1ко друго е пронография. Може и Панасоник, но сглобяван в Малазия - аз съм с такъв вече 12г. и единствено му се скапа йонизаторът. Иначе не е пипан за поддръжка и работи до -15

  11. #11

    Default

    Хареса ли си климатик.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Лорде, ти не си запознатия.

    Аз имам и ползвам подов дайкин от 6 години.50-ка.Знам им проблемите.Тази 50-ка когато я купувах струваше 3000лв.
    Сега върху дайкин и сопола си не бих хвърлил...

    В момента в който реша да го разкарам ще си купя тошиба.Другата възможност е да го продам заедно с жилището.

    Хитачи също не стават, те също дават много чести дефрости при ниски температури под нулата.Дори високия им клас който е +3000лв.

    Тошиба и двете мицубиши(илектрик и хеви) са топлещите климатици при отрицателни температури.

    Фуджи илектрик/фуджицу и Дженерал фуджицу също, но са с по-шумно външно тяло.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13

    Default

    Трите върхови са Дайкин,Мицубиши и Фуджицу.
    Не знам защо имаш лошо мнение за Дайкина. Вероятно имаш ограничени наблюдения. Моите наблюдения са други. И не бих се колебал.
    Всичко друго е среден и нисък клас.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Хареса ли си климатик.
    Да Лорде, Дайкина отпада, сега съм между Тошибата и Мицубишито. Мицуто е по-ново с повече екстри близки до дайкина, а Тошибата е малко по-добра и залагат на нея. Но чета нещо "заспивала" чували се клапите на по-малкия модел, уж било отстранено в 35цата ама знае ли човек.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Лорде, ти не си запознатия.

    Аз имам и ползвам подов дайкин от 6 години.50-ка.Знам им проблемите.Тази 50-ка когато я купувах струваше 3000лв.
    Сега върху дайкин и сопола си не бих хвърлил...

    В момента в който реша да го разкарам ще си купя тошиба.Другата възможност е да го продам заедно с жилището.

    Хитачи също не стават, те също дават много чести дефрости при ниски температури под нулата.Дори високия им клас който е +3000лв.

    Тошиба и двете мицубиши(илектрик и хеви) са топлещите климатици при отрицателни температури.

    Фуджи илектрик/фуджицу и Дженерал фуджицу също, но са с по-шумно външно тяло.
    Хм, не знаех, че Хитачи са започнали да се осират. Гледам сега рекламират някакви до -30 градуса, но това не го вярвам. Ще се обледенява много питата и ще харчи ток за размразяването и

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •