Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем запалване

  1. #1
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default Проблем запалване

    Пичове търся помощ,
    купих си една Крома '06, 1.9 д. 150 кс. автомат, от автокъщата в София до Пловдив пристигнах нормално, по време на движение ми направи впечатление, че скоростомера лъже в км с 25-30 км/ч в повече. Мотора работи добре, автомата реди скоростите без удари и претрисане. На сутринта се качвам и още при чекването светнаха: скоростна кутия и ВДЦ и колата не ще да запали, върти като луда, но все едно няма гориво и не пали. С ФиатЕкуСкан я закачам и ми излиза грешка в АБС в скоростната кутия и главния комп U1701 CAN line (connection with E.I.). Грешката в скоростната и главния комп се трият но в АБС при изтриване се появява веднага и не може да се изтрие.
    Влизам в настройки и адаптации на АБС и се опитвам да дам адаптация на датчик занасяне (YAW) , показва ми адаптация НЕуспешна , но след това ми разрешава да трия грешката от АБС и колата запалва ! След това може 100 пъти да се гаси и пали, грешки няма !
    Но колата преседи ли 5-6 часа незапалена всичко се повтаря !
    Моля, дайте съвет къде да търся проблема ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Пичове търся помощ,
    купих си една Крома '06, 1.9 д. 150 кс. автомат, от автокъщата в София до Пловдив пристигнах нормално, по време на движение ми направи впечатление, че скоростомера лъже в км с 25-30 км/ч в повече. Мотора работи добре, автомата реди скоростите без удари и претрисане. На сутринта се качвам и още при чекването светнаха: скоростна кутия и ВДЦ и колата не ще да запали, върти като луда, но все едно няма гориво и не пали. С ФиатЕкуСкан я закачам и ми излиза грешка в АБС в скоростната кутия и главния комп U1701 CAN line (connection with E.I.). Грешката в скоростната и главния комп се трият но в АБС при изтриване се появява веднага и не може да се изтрие.
    Влизам в настройки и адаптации на АБС и се опитвам да дам адаптация на датчик занасяне (YAW) , показва ми адаптация НЕуспешна , но след това ми разрешава да трия грешката от АБС и колата запалва ! След това може 100 пъти да се гаси и пали, грешки няма !
    Но колата преседи ли 5-6 часа незапалена всичко се повтаря !
    Моля, дайте съвет къде да търся проблема ?
    U1701 CAN line (connection with E.I.). - това ти подсказва контактен проблем, И понеже ЕКУ-то не може да получи отговор за позицията на скоростния лост и скоростта, не ти дава да палиш
    Провери си куплунзите на ABS по целия му път, не само на централата този. Аз имах сходен проблем - main relay, ECU. Всички спецове ми казваха - централа. А се оказа куплунг при вентилатора на парното. Добре, че не се набих с централа и ремонти
    Провери си и CAN шината
    И пиши какво става

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Мисля, че проблема е отстранен за момента.
    Вчера следобед се разрових отново в бушониерата при мотора, разменях бушони, почуквах по релетата, разбутах основния сноп.
    В компа беше записана грешката но не излиза на таблото и колата пали от раз !
    На сутринта запали от раз, няма грешки. Късния следобед също пали от раз - няма грешки.
    Така и не разбрах къде точно беше проблема, би трябвало да е при бушоните и релетата, макар че нямаше видими проблеми.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Мисля, че проблема е отстранен за момента.
    Вчера следобед се разрових отново в бушониерата при мотора, разменях бушони, почуквах по релетата, разбутах основния сноп.
    В компа беше записана грешката но не излиза на таблото и колата пали от раз !
    На сутринта запали от раз, няма грешки. Късния следобед също пали от раз - няма грешки.
    Така и не разбрах къде точно беше проблема, би трябвало да е при бушоните и релетата, макар че нямаше видими проблеми.
    Контактен

  5. #5
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    'Разбутах основния сноп'....Фиат
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  6. #6
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    'Разбутах основния сноп'....Фиат

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Обяснение от инж. Тоци Бегали
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •