Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Това турбо гарет 2256 ли е?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Това е супер, че така турбото ще излезе на малко по човечна цена . Иначе съединителя е сменян от предишния собственик преди 3 години и доста малко километри (под 30к), но не знам дали е било с подсилен. На скоро от alfa owner ми предлагаха Stage 1 съединител 2ра ръка но много запазен на доста добра цена и се чудя дали да не го налазя или да заложа на ново подсилено валео.
    Имам един подсилен, на 20к

  2. #17
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ако ще е подсилено валео ще е чисто ново. Ако е нещо по фенси вече, може 2ра ръка.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ако ще е подсилено валео ще е чисто ново. Ако е нещо по фенси вече, може 2ра ръка.
    Френско е, не е турско. Отпреди да си изнесат заводите. Но може да си го оставя за мен, че вече 400лв. не ми се дават

  4. #19
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Тъй като доста хора ми отговориха в тази тема, мисля пак да си задам въпроса тук вместо да отварям нова.

    Тъй като искам още да размисля какво турбо искам, за идния месец по скоро ще се позанимая с генерацията и имам няколко въпроса:
    1. Какъв диаметър да са тръбите (целева мощност някъде между 200 и 250 на колелата, най вероятно 200 но нека да не си слагам ботълнек)?
    2. Има ли негативи при махането на катализаторите (catalytic converters)?
    3. Абсолютно нуубски въпрос - гърнето ли е това което определя звука, иска ми се да имам плътен и малко по силен звук, но не да вдигам съседите.
    4. Къде бихте препоръчали да се направи генерацията? Гледам extreme tuning са правили не малко алфи. Предложения ?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Тъй като доста хора ми отговориха в тази тема, мисля пак да си задам въпроса тук вместо да отварям нова.

    Тъй като искам още да размисля какво турбо искам, за идния месец по скоро ще се позанимая с генерацията и имам няколко въпроса:
    1. Какъв диаметър да са тръбите (целева мощност някъде между 200 и 250 на колелата, най вероятно 200 но нека да не си слагам ботълнек)?
    2. Има ли негативи при махането на катализаторите (catalytic converters)?
    3. Абсолютно нуубски въпрос - гърнето ли е това което определя звука, иска ми се да имам плътен и малко по силен звук, но не да вдигам съседите.
    4. Къде бихте препоръчали да се направи генерацията? Гледам extreme tuning са правили не малко алфи. Предложения ?
    Сериозни въпроси имаш колега!

    Премисли добре какво точно искаш и после се обърни към някой който го е правил да те насочи към точнте части които ще са ти необходими, за не стане двойна работа.......

    В София има доста хора които се занимават с това, например!

    Ако пък сам си правиш колата, разгледай тунинг раздела....

    Имаше хора които се отказах след като разбраха какво точно ще се прави.....

    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •