Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Това турбо гарет 2256 ли е?

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Това турбо гарет 2256 ли е?

    Решил съм да тунинговам алфата и малко по малко ще събирам частите. Днес ми попадна това турбо пред очите. Из нета търсих и до колкото разбирам всички 2.4 мотори са с garret 2256v така че предполагам именно това е турбото от обявата?
    Другия ми въпрос е, има ли смиъсл въобще да го взимам, очевадно ще има нужда от рециклиране/ремонт. Чудя се възможно ли е пъ да не може да се съживи и горе долу по колко върви качествения рециклаж?

    Може би тази е по добрия вариант?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Решил съм да тунинговам алфата и малко по малко ще събирам частите. Днес ми попадна това турбо пред очите. Из нета търсих и до колкото разбирам всички 2.4 мотори са с garret 2256v така че предполагам именно това е турбото от обявата?
    Другия ми въпрос е, има ли смиъсл въобще да го взимам, очевадно ще има нужда от рециклиране/ремонт. Чудя се възможно ли е пъ да не може да се съживи и горе долу по колко върви качествения рециклаж?

    Може би тази е по добрия вариант?
    Качествен рециклаж е около 700лв. Наскоро правих на моята турбина - 650лв.

  3. #3
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Нещо такова и предполагах. Може би не е много удачно да се вземе баш умряло турбо, а е по добре да се вземе такова в (уж) добро състояние. Но пък тогава го има риска да излезе че не е в добро и пак да трябва рециклаж...

    А някаква идея какви са тези "хибридни" турбини които виждам споменати тук там?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Нещо такова и предполагах. Може би не е много удачно да се вземе баш умряло турбо, а е по добре да се вземе такова в (уж) добро състояние. Но пък тогава го има риска да излезе че не е в добро и пак да трябва рециклаж...

    А някаква идея какви са тези "хибридни" турбини които виждам споменати тук там?
    Посочи ми линк за да видя

  5. #5
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    В най първия пост на темата има линк и към 2те турбини (подчертания текст). А ако говориш за хибридните - нямам линк просто съм мяркал тук там термина "хибридно турбо", най вече в alfaowner форума, може би там трябва да попитам.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Първата турбина е от 2.4 136к.с. НЕ е 2256в и не е подходяща за тунинг!

    Втората става!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ясно, мерси. Някакъв сайт гледах където пишеше че всички 2.4 двигатели са с 2256v и от там се заблудих. Ще обмисля 2то турбо.

    А още един въпрос - защо всички турбини (2ра ръка) от едната страна са лъскави, направо като нови, а от другата са някакви супер ръждиви?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  8. #8

    Default

    Топлата част е нормално да ръждясва от горещината, по същият начин, както и изпускателният колектор ръждясва.



  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ясно, мерси. Някакъв сайт гледах където пишеше че всички 2.4 двигатели са с 2256v и от там се заблудих. Ще обмисля 2то турбо.

    А още един въпрос - защо всички турбини (2ра ръка) от едната страна са лъскави, направо като нови, а от другата са някакви супер ръждиви?
    Една турбина 2-ра ръка върви по 350 - 400лв. Поне на мен толкова ми искаха тук. А самата тя не се знае дали и кога ще се сдуха и отново отиваш на ремонт. Затова аз дадох 650лв. и турбината ми е като нова. Жалко, че не я снимах

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ясно, мерси. Някакъв сайт гледах където пишеше че всички 2.4 двигатели са с 2256v и от там се заблудих. Ще обмисля 2то турбо.

    А още един въпрос - защо всички турбини (2ра ръка) от едната страна са лъскави, направо като нови, а от другата са някакви супер ръждиви?
    Тази първата, която си дал е VNT25 и не е 2256, както вече ти каза колегата.
    Причината за ръждата е, че компресорната част се изработва от алуминиеви сплави, а турбинната част се изработва от чугун. Чугуна си ръждясва стабилно, но това не трябва да те притеснява по принцип.

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Една турбина 2-ра ръка върви по 350 - 400лв. Поне на мен толкова ми искаха тук. А самата тя не се знае дали и кога ще се сдуха и отново отиваш на ремонт. Затова аз дадох 650лв. и турбината ми е като нова. Жалко, че не я снимах
    Технически инвалиде-каръко, никой не те пита ти колко пари и за какво си дал. Вземи отговори поне на един от въпросите, които бяха зададени.
    Ама тук е трудно да напишеш:
    1. От къде си?
    2. Звънни ми.
    3. Обади се на Коко.

    Ама е и много технически инвалидно-каръшко да не може да различиш 25-ца от 2256, ама си пръв в даването на "акъл", за жалост на потребителите.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ок, говорих с човека за второто турбо (рециклираното). Свалено е от BMW E39 2.5 или 3.0 двигател. Сериозно обмислям да го взема но преди това искам да попитам дали има шанс да не стане на моята кола?

    Поразчетох се из нета и ми изглежда че не би трябвало да е проблем, но все пак да попитам.

    Едит: реших че ще търся GTB2260V така че това отпада. Мерси на всички за отговорите.
    Last edited by xen0s; 19-08-2016 at 15:22.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ок, говорих с човека за второто турбо (рециклираното). Свалено е от BMW E39 2.5 или 3.0 двигател. Сериозно обмислям да го взема но преди това искам да попитам дали има шанс да не стане на моята кола?

    Поразчетох се из нета и ми изглежда че не би трябвало да е проблем, но все пак да попитам.

    Едит: реших че ще търся GTB2260V така че това отпада. Мерси на всички за отговорите.
    За да сложиш 2260GTB ти е необходима предварителна подготовка, кулер, колектор, генерация, усилен съединител, тия неща свършил ли си ги ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Имам намерение на веднъж да ги направя като цяло. Или малко по малко, започвайки със генерация примерно. Писах за турбото защото просто видях обявите и цената ми се стори добра. Тка де, може и да ги отложа за на ранна пролет модовете, защото така и така сезона за по духовито каране си отива. Докато направя всичко и то ще дойде зима.

    Иначе само за колектор не знаех че ще ми трябва - мислех че може да се ползва нормалния. Дурогото което умувам е че това турбо се слага на доста големи и мощни двигатели и не съм сигурен дали ми трябва чак такова. 200-220 коня на колелата ще са ми пре достатъчни, даже може би 200 ще си е най добре, предвид че колата е "ежедневка". Може би трябва да помисля за някоя от по малките GTB турбини. Ако имате предложения и съвети - целият съм в слух (и очи).
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Имам намерение на веднъж да ги направя като цяло. Или малко по малко, започвайки със генерация примерно. Писах за турбото защото просто видях обявите и цената ми се стори добра. Тка де, може и да ги отложа за на ранна пролет модовете, защото така и така сезона за по духовито каране си отива. Докато направя всичко и то ще дойде зима.

    Иначе само за колектор не знаех че ще ми трябва - мислех че може да се ползва нормалния. Дурогото което умувам е че това турбо се слага на доста големи и мощни двигатели и не съм сигурен дали ми трябва чак такова. 200-220 коня на колелата ще са ми пре достатъчни, даже може би 200 ще си е най добре, предвид че колата е "ежедневка". Може би трябва да помисля за някоя от по малките GTB турбини. Ако имате предложения и съвети - целият съм в слух (и очи).
    За около 200 коня си на 2256 от 5цилиндъра алфа и си свиркаш, генерацията и кулера са задължителни, вероятно и съединителя.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Това е супер, че така турбото ще излезе на малко по човечна цена . Иначе съединителя е сменян от предишния собственик преди 3 години и доста малко километри (под 30к), но не знам дали е било с подсилен. На скоро от alfa owner ми предлагаха Stage 1 съединител 2ра ръка но много запазен на доста добра цена и се чудя дали да не го налазя или да заложа на ново подсилено валео.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •