Results 1 to 15 of 15

Thread: Голям разход на гориво

  1. #1

    Default Голям разход на гориво

    Здравейте, колеги!

    С Алфа 145 съм, боксер и откакто я купих ми прави проблеми с газта. Първо не искаше да пали, мъчих я по 5-6 пъти - даваше откат и палеше. След това имаше проблем със стоп светлините и й беше паднал акумулатора - заредих го, сега сякаш това се оправи и пали от 2-3 път, но разхода на гориво ми е огромен.

    Тъй като от скоро карам Алфа на газ не знам какъв е нормалния разход за модела, но в момента тя ми гори около 14 на 100, което на мен ми идва много.

    Като я купувах ми казаха, че е сменян изпарителя и е сложен някакъв нов - турски. Предполагам, че проблема идва от него и се ориентирах към Ловато, но бих искал да знам дали ако го сменя ще падне разхода и колко е нормалния такъв за модела кола на газ?

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    първо добре дошъл в клубът
    второ колата освен чее 145, с кой мотор е и колко коня е (3-300), съъщо така обикновено газово ли е или инжекцион.
    трето Освен че е турски каква марка е точно, ако е Мимгаз го хвърляй направо, ако е Атикер просто иди да го настроят.
    и четвърто , засичал ли си я на бензин как гори при същите маршрути и стил на каране?
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    първо добре дошъл в клубът
    второ колата освен чее 145, с кой мотор е и колко коня е (3-300), съъщо така обикновено газово ли е или инжекцион.
    трето Освен че е турски каква марка е точно, ако е Мимгаз го хвърляй направо, ако е Атикер просто иди да го настроят.
    и четвърто , засичал ли си я на бензин как гори при същите маршрути и стил на каране?
    Щом е боксер не е газов сигурно. Първо я виж как работи на бензин и след това действай според горните указания.Смени филтъра на клапана

  4. #4

    Default

    Благодаря за отговорите! Колата е 1,3, 90 коня, обикновена газ и емулатор. Изпарителя е точно Мимгаз, чувал съм, че е пълен боклук...

    Купих я без бензинова помпа и още не съм сложил, при което можете да си представите колко ми весело като закъсам

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Купи си едно Ловато изпарителче и знай че следващите 50-60 хил км ще си регулираш само празния ход при смяна на зимна/лятна газ , а ако искаш по-тънко да минеш си вземи един Атикер
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Slayer. View Post

    Купих я без бензинова помпа и още не съм сложил, при което можете да си представите колко ми весело като закъсам
    Паленето на газ е аварийно.Иска се температура на газта за правилната и работа.Мембраните се скапват от студена газ.Първото което трябва да се направи е смяна на бензиновата помпа.След това мисли за смяна или настройки за да намалиш разхода.Газ анализатори има колкото искаш.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Бялото от картинката по-долу, около 30000км (2 години) е с Мимгаз. Пали се и се кара само на газ, дори и зимата.
    Комбиниран разход 8. Несъм забелязал никакви аномалии от момента на монтажа до ден днешен!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Възможно е, просто % на дефекти при тая марка е в Пъти по-висок от нормалния при останалите. радвам се че все пак има и доволни хора, както си ти в случая.
    Работата е малко както при тоя измислен модел Меджик , който уж държи 250 или 350 коня, но всяка 2ра или 3та бройка е пълен боклук и не издържа да храни и половината коне. Лично познавам десетина души които караха с такъв и само 2ма от тях имаха късмета да е ОК и то от първите бройки на производството му, след това стана ужас.

    В случая като човека има вече редуктор да опита с настройка,ако е ОК да си кара докато спре,но за мен Мимгаз ев топ 3 на възможно най-кофти опциите, но поне е евтин.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9

    Default

    Колеги, купих днес бензинова помпа и я смених. Ще опитам с палене на бензин и превключване на газ, защото се съмнявам, че при самото палене дава някакъв проблем и изтича газ, а и предвид факта, че ако имам късмет, паля от 10 път... то смятам, че е добре да пробвам.

    И все пак да питам, колко е нормалния разход на гориво на газ за модела? Някой има ли наблюдения?

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Мимгаз, Волтран и подобните са копия на Ловато. Имаха в началото проблем с вилката на ниската страна, но това не е болка за умирачка.
    За да ти гори толкова , колега, то изпарителя не е регулиран добре.
    Тоест хич.
    Точно с Мимгаз бях на предишната алфа и си палих при минус 27 на газ.
    Упражнението не е особено полезно за мембраните, но при цена от 15-20 лева за комплект е съвсем поносимо да си ги сменяваш всяка година.
    Разходът трябва да ти се върти около 7-12, в зависимост от начина на каране.
    Обаче този тип газови системи са вече архаизъм. В твоя случай има китове за газов инжекцион в рамките на 300-320 лева. Тогава разходът рязко спада, а колата очевидно върви много повече.
    Давам ти само идея.
    Изпарителя задължително се настройва на газоанализатор.
    Колкото и да си добър, най- много да я докараш да пали лесно, но за икономия се иска апаратура.
    И пиши от къде си, за да можем по-лесно да те ориентираме.
    Добре дошъл във Форума!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11

    Default

    Благодаря за отделеното време, колеги!

    От Пловдив съм! Колкото до изпарителя, за да може колата да запали съм го отворил до край, в противен случай да запаля е трудна работа. Смятам след като оправя бензиновата помпа да я направя да пали на бензин и да затворя малко изпарителя, при което обаче не знам дали колата няма да стане по мудна на пътя...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Slayer. View Post
    Благодаря за отделеното време, колеги!

    От Пловдив съм! Колкото до изпарителя, за да може колата да запали съм го отворил до край, в противен случай да запаля е трудна работа. Смятам след като оправя бензиновата помпа да я направя да пали на бензин и да затворя малко изпарителя, при което обаче не знам дали колата няма да стане по мудна на пътя...
    А смени ли филтъра?

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Slayer. View Post
    Благодаря за отделеното време, колеги!

    От Пловдив съм! Колкото до изпарителя, за да може колата да запали съм го отворил до край, в противен случай да запаля е трудна работа. Смятам след като оправя бензиновата помпа да я направя да пали на бензин и да затворя малко изпарителя, при което обаче не знам дали колата няма да стане по мудна на пътя...
    Точно от това ти гори много, а бъди сигурен, че върви по-малко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега,
    Алфа Ромео 146 1.3 боксер
    Газова уредба SimGas газов инжекцион
    Изминати километри от както я карам на газ около 55 000
    Имам я от 2009г. на газ е от 2011г.

    Карал съм я всякак, на високи обороти, на ниски обороти, плавно превключване на скоростите, с рязане по светофарите, със стари свещи и кабели, с нови свещи и кабели, с ново масло, с гуми за "по-нисък разход", панелен въздушен филтър, зад камион на магистралата...
    Скоро махнах катализатора, защото беше прогнил с дупки и смърдеше ужасно - още не зная дали ще падне разхода от това.
    Мога да ти кажа че всичко друго не помогна и вече не ми пука (само прочети колко харчи 159 дизел и ще си доволен)

    И сега малко статистика:

    бензин
    10-11-12/100 София-град
    7-8/100 извънградско София-Сливен

    газ
    13-14.5/100 София-град
    9-10.5 извънградско София-Сливен

    Та не се плаши толкова трябва да ти е разхода, сигурно газовата може и по-оптимално да се настрои, но едва ли ще падне до разхода на бензин в л./100км.

    Може да не иска да пали от един милион неща.
    Изчаквай винаги да изгасне ключето на таблото, преди да завъртиш стартера.
    Провери си кабелите и свещите.
    Провери си въздушния филтър.

    Не съм 100% сигурен дали има връзка с това, но от както махнах катализатора моята пали от четвърт. Преди това си въртях на всяко студено палене.

    Утре пътувам за Сливен и ще пиша какъв разход е дала без катализатор.

    Не се плаши и мисли за по-големи приходи, а не толкова как да свалиш разхода.

    Поздрави!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  15. #15

    Default

    " Не се плаши и мисли за по-големи приходи, а не толкова как да свалиш разхода."

    Много ми хареса тази част
    Приемам, че разходът на гориво е нормален. Говорих си с колегата, от когото бях купил колата. И той вика, че много хора се оплакват от качеството на газта. Явно проблемът е масов. Но пък и карането на Алфа си има цена.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •