Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за немски транзитни номера

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Въпрос за немски транзитни номера

    Така, докарах си кола от Германия , талоните са на мое име с червените немски транзитни номера. На 24-и ми свършиха номерата, ама колата е в сервиз и няма как да я регистрирам сега. А и днеска получих писмо от Германия че им дължа 27 евро данък.....
    Та , въпросите са ми два :
    1) Дали ще е проблем в КАТ като са изтекли транзитките (колата още 1 седмица ше е в сервиз)?
    2) Като я регистрирам тука , автоматично ли отпада немската регистрация (че нещо не ми се плащат 50 кинта на месец) ?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че щом са изтекли немските транзитни номера, регистрацията автоматически отпада и не следва повече да те търсят за данъци. А за тези 27 евра, се обади на Меркел да пие една студена вода
    Мисля, че не е проблем да си седи в сервиз и без валидни транзитни номера.
    Като тръгнеш да я караш до КАТ, тогава ще идеш да си вземеш нашенски транзитни номера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мисля, че щом са изтекли немските транзитни номера, регистрацията автоматически отпада и не следва повече да те търсят за данъци. А за тези 27 евра, се обади на Меркел да пие една студена вода
    Мисля, че не е проблем да си седи в сервиз и без валидни транзитни номера.
    Като тръгнеш да я караш до КАТ, тогава ще идеш да си вземеш нашенски транзитни номера.
    Как така ще метнем бабата бе.... . Въпроса е че в писмото пише че ще миги вземат от сметката (искат я като вадиш номера там), което не знам как ще стане без мое съгласие. А и да не стане така че тия 27 евра да ми се трупат всеки месец и накрая да има изненада....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Как така ще метнем бабата бе.... . Въпроса е че в писмото пише че ще миги вземат от сметката (искат я като вадиш номера там), което не знам как ще стане без мое съгласие. А и да не стане така че тия 27 евра да ми се трупат всеки месец и накрая да има изненада....
    Виж само, какви главоболия си си навлякал, като купуваш кола от ЕС. Аз колко пъти да ти обяснявам, че кола се купува само от Русия?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Виж само, какви главоболия си си навлякал, като купуваш кола от ЕС. Аз колко пъти да ти обяснявам, че кола се купува само от Русия?
    Ми кат ти квзвам че загниват, ти - не.... Щом цялата надежда е в мене и моите 27 евро, смяттай....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ми кат ти квзвам че загниват, ти - не.... Щом цялата надежда е в мене и моите 27 евро, смяттай....
    И какво си докара, ако не е тайна? Що реши да сменяш Пежото?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И какво си докара, ако не е тайна? Що реши да сменяш Пежото?
    Щот ми трябваше уж комби..... Докарах си пак пежо, само че 806 ама него с автовоз и няма проблем. Другото е X-Trail
    Last edited by Orm; 27-08-2016 at 23:24.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Щот ми трябваше уж комби..... Докарах си пак пежо, само че 806 ама него с автовоз и няма проблем. Другото е X-Trail
    На тези 27 ще ти текат лихви и в първия удобен момент ще те цакнат. За сега в България можеш да дишаш, но не и в Европа. Сметката ти не могат да пипнат, но ако имаш вземания от бюджета, заплата по банков път и т.н. ще те гепат. А след няколко месеца лихвите стават жестоки, подлежиш на глоба и запор на сметките. Зависи от конкретното законодателство. Моят шеф си изпати в Холандия - фото за превишена скорост. Намериха го тук
    Колкото до транзитния номер - репатрак до кат или нов такъв

  9. #9
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    На тези 27 ще ти текат лихви и в първия удобен момент ще те цакнат. За сега в България можеш да дишаш, но не и в Европа. Сметката ти не могат да пипнат, но ако имаш вземания от бюджета, заплата по банков път и т.н. ще те гепат. А след няколко месеца лихвите стават жестоки, подлежиш на глоба и запор на сметките. Зависи от конкретното законодателство. Моят шеф си изпати в Холандия - фото за превишена скорост. Намериха го тук
    Колкото до транзитния номер - репатрак до кат или нов такъв
    Е хубаво де, как да я отрегистрирам от там ? Като й направя нормални номера в Бг не се ли отрегистрира автоматично там ? Или трябва да ходя до там пак ?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #10

    Default

    Тия номера, при пристигане в България, не се ли пращаха с куриер някъде?



  11. #11

    Default

    Те са изтекли, предаваш ги в КАТ и толкоз. Но докато не ги отпишеш плащаш. Така е било. Все пак питай КАТ
    Last edited by Alex_26; 30-08-2016 at 21:19.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •