Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Проблем с компютър на Ланди Ренцо

  1. #16
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Цвръц,не се напрягай. Да съм те натискал,да звъниш?

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ето ви пример, когато Цецо е абсолютно прав. Отделен е въпроса, че не може човек да каже къде е точно тоя транзистор, защото може и да е интегриран в някоя схема. При всички положения е транзистор, който работи в ключов режим.
    Да се върнем към проблема!
    Както по-горе казах,а и друг колега потвърди, решението е и двата плюсови кабела да се захранят от "контакт". Нарочно писах за реле, за да не се товари ключа.
    Адаптациите не трябва да се трият, защото при всяко сваляне на акумулатора ще става мазало.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ето ви пример, когато Цецо е абсолютно прав. Отделен е въпроса, че не може човек да каже къде е точно тоя транзистор, защото може и да е интегриран в някоя схема. При всички положения е транзистор, който работи в ключов режим.
    Да се върнем към проблема!
    Както по-горе казах,а и друг колега потвърди, решението е и двата плюсови кабела да се захранят от "контакт". Нарочно писах за реле, за да не се товари ключа.
    Адаптациите не трябва да се трият, защото при всяко сваляне на акумулатора ще става мазало.
    Е те тая не си ли ги помни като остане без захранване?

  4. #19
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Абе и аз забелязах,че и да остане без захранване тоя комп. 2-3 дена после колата си върви на газ като самолет и харчи нормално.И сега не знам губи ли ги тия адаптации или не,щото ако не ги губи явно проблема е лесно решим.Затова търсех читав разбирач от ВАРНА.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Абе и аз забелязах,че и да остане без захранване тоя комп. 2-3 дена после колата си върви на газ като самолет и харчи нормално.И сега не знам губи ли ги тия адаптации или не,щото ако не ги губи явно проблема е лесно решим.Затова търсех читав разбирач от ВАРНА.
    Моят Фобос също не си губи нищо от настройките, ако остане без захранване. Ако и при теб е така, прехвърляй му захранванията на такова, което го има само при контакт.

    Така и не разбрах, защо иначе захранването е разделено на 2. Сигурно за да не претоварят дюзите захранватето от контакт.
    Last edited by ecotronic; 05-09-2016 at 20:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Абе тая ланци да не би да има адаптивни функции? Нещо не ми се вярва да е толкова интелиге.
    Еко, на моята газова веригите са две - даваш на контакт и тя се включва на бензин, Ако не запалиш веднага, тя се изключва, но е в режим стенд бай и бутонът не свети. Щом врътне стартерът, тя се включва. Т.е. следи за наличието на искра.
    Има и режим за принудително включване на газ

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Токът, който дърпа компа е значителен.
    Това е токът за дюзите, плюс тоя за двата клапана. Има и други, но те са незначителни.
    Компа тегли примерно около 10-15 А.
    Не претендирам за точност, но при всички случаи е над 5 А.
    Това налага директно силово захранване, както и един стен бай от контакт.
    Ето го и простото решение:
    Едно обикновено реле с две крачета 87 (нормално отворени. Такива са жълтите в таблата на 145/6; 33 и други)
    На клеми 87 се слагат двата плюсови кабела на компа.
    85-маса
    86- + от комтакт
    30 - + от акумулатора, през бушон 20-25 А.
    Ако е само с една клема 87, то двата кабела се връзват на нея.
    Успех!

    ---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Токът, който дърпа компа е значителен.
    Това е токът за дюзите, плюс тоя за двата клапана. Има и други, но те са незначителни.
    Компа тегли примерно около 10-15 А.
    Не претендирам за точност, но при всички случаи е над 5 А.
    Това налага директно силово захранване, както и един стен бай от контакт.
    Ето го и простото решение:
    Едно обикновено реле с две крачета 87 (нормално отворени. Такива са жълтите в таблата на 145/6; 33 и други)
    На клеми 87 се слагат двата плюсови кабела на компа.
    85-маса
    86- + от контакт
    30 - + от акумулатора, през бушон 20-25 А.
    Ако е само с една клема 87, то двата кабела се връзват на нея.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Ето малко развитие по темата.Вчера оставих колата на въпросния спец и му подхвърлих идеята за захранване през реле,ако компа си помни настройките.Той беше абсолютно наясно с тоя вариант,но каза,че разбира от хардуер,не от софтуер,за който трябва да се питат хората от ЛАНДИ РЕНЦО.
    Както и да е,днес ми се обади и каза,че компа е вече ОК,ремонтиран,изгорял бил някакъв драйвер.Ремонта струва 50 лв.
    За да бъда полезен на колегите утре като вземам колата непременно ще питам какъв е аджеба тоя драйвер и да ми го покаже-транзистор ли е, интегриран ли е в интегрална схема или не,или е нещо друго.
    П.С.-преди повече от 20 г. съм учил електроника,но никога(по стечение на обстоятелствата) не съм практикувал,обаче се надявам,че основните принципи още са ми ясни.
    Благодаря,на всички включили се в темата за професионалната помощ,утре ще има финален резултат.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  9. #24

    Default

    Драйверът е транзистор, съмняваме да е част от интеграл и да струва до 5лв. Но трудът си е труд. И аз, и Иво го казахме

  10. #25
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Ето и финалния резултат-изгорял транзистор в ключов режим(браво на ALEX),а също и интегралната схема,която обслужва.Тази схема, освен че е запоена е и лепена в/у платката и се вади малко трудно.Компа дърпа малко над 10А,помни си настройките,което значи и че варианта на mordohy с реле също щеше да свърши работа.Тоя майстор си свърши рутинно работата, щото доста модификации на такива компютри са минали през ръцете му, но при положение,че не се разполага с никакви схеми някой щеше да изгуби цял ден в ровене.Така,че тези 50лв. са си един вид награда и за предварително положен труд довел до знания.
    Още веднъж,благодаря за отзивите,дано се окаже полезна темата и на други колеги!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •