Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с компютър на Ланди Ренцо

  1. #1
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default Проблем с компютър на Ланди Ренцо

    Колата е Алфа 156,1.8 ТС.От 8 г. я карам на метан и след
    кофти удар се наложи да сменя шасито и газаджиите ми предложиха да я преработят на LPG ,с нови документи,с които да нямам проблеми.Колата върви перфектно на бензин и газ,харчи на газ 9/100 при яко каране,не
    клати обороти,пали перфектно.Проблема идва от това,че след изключване от контакт,компютъра остава под напрежение и харчи 0.09А и съответно светодиодите на копчето за превключване на газ също светят!Уредбата е Ланди Ренцо и газаджиите сложиха техен оборотен компютър и всичко беше ОК.Явно проблема е в компа,някакви идеи за ремонт във Варна и дали си заслужава ремонта или да търся втора употреба.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Проблемът е, че майсторът е бил пиян и е оставил на чирака да свърши работата.
    Провери как са захранили компа. Трябва да има кабел, който да се захранва от "контакт".
    Съществува и варианта да не съм прав за "майстора".
    Тогава въпроса може да се разреши със захранване на компа през едно реле, командвано от "контакт"
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Както вече писах сложиха оборотен комп. и всичко беше ОК,така,че "пияния" майстор и грешното захранване отпадат!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Както вече писах сложиха оборотен комп. и всичко беше ОК,така,че "пияния" майстор и грешното захранване отпадат!
    Имаш изгорял елемент вътре в компа

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    5-тия елемент или?
    Бъди по конкретен,че така написано твоето мнение няма никаква тежест. Поредното ти половинчато мнение. Зор да драскаш навсякъде...

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    5-тия елемент или?
    Бъди по конкретен,че така написано твоето мнение няма никаква тежест. Поредното ти половинчато мнение. Зор да драскаш навсякъде...

    -----------
    Пай сеее ...
    Транзистор Т13, сега доволен ли си

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Транзистор Т13, сега доволен ли си
    Дай точно положение на транзистор Т13 в схемата на Ренцо!!!

    Сигурно ще е полезно на половината свят.
    Last edited by robygas; 03-09-2016 at 19:33.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Е сега какво те очаква ...

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам, пък и не ми дреме.
    Ако някой ми извади адекватна схема на комп с 10 модификации -евала. И пак не е сигурно какъв ще е резултата.

    На колегата пуснал поста - копчето ли остава да свети, или просто има консумация. Ако е е второто доколкото разбирам тя е постоянна.
    Last edited by robygas; 03-09-2016 at 21:46.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Не знам, пък и не ми дреме.
    Ако някой ми извади адекватна схема на комп с 10 модификации -евала. И пак не е сигурно какъв ще е резултата.

    На колегата пуснал поста - копчето ли остава да свети, или просто има консумация. Ако е е второто доколкото разбирам тя е постоянна.
    И двете!Копчето остава да свети и има постоянна консумация от 0.09А.Дадоха ми тел. на спец по автоелектроника.Обадих му се и обясних за какво иде реч.Той ми каза,че в 2/3 от случаите заминава процесора,а в останалите изгарят някакви драйвери и тогава ще може да го оправи,но това ще стане ясно след сряда др. седмица.Яд ме е, щото този комп. си работеше преди преработката от метан на LPG и явно газаджиите нещо го прецакаха,а за LANDI RENZO във Варна няма къде другаде да отида понеже тези са им единствени представители за региона.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  11. #11
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Имах подобен проблем още на Капата.Акумулатора падаше за два дни.Вдигаха ръце защото на никой не му се ровеше в километрите жици.Стигнах до газовия комп с постепенно изключване на консуматорите.Изключих единият плюсов кабел за постоянно.Всичко си работеше по колата .Когато прехвърлих газовата на Алфата проблемът се задълбочи.Нещо объркаха при монтажа и когато загасиш колата ,тя продължаваше да си работи.Предполагам че кабелът след контакт бе вързан преди контакт.Изключих пак плюсовият кабел след контакт и до днес бардолинито си работи нормално,каквото и да е объркано при монтажа.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  12. #12
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    То и аз сега откачам от "+"-вата клема захранването на газ. комп,но ми казаха,че така си "забравя" адаптациите.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  13. #13

    Default

    Вътре има изгорял транзистор явно. Няма как да кажа кой е, нямам схемата. Затова се избъзиках с Q13

  14. #14
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Невежа!

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Невежа!

    -----------
    Пай сеее ...
    Наистина си такъв. И ще ти обясна този път - този транзистор е пробил и държи на постоянно захранване част от управлението

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •