Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Скромен апел

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default Скромен апел

    Хора ... след има-няма 5 дена имаме празник ... всички ще се юрнем по пътищата, ясно е ... МОЛЯ ВИ, нека не ставаме част от клипове като този !!! Бъдете разумни, и стигнете живи и здрави за където сте тръгнали!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=oC_rnkedy7k
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тягостна история.
    Вижда се, че се правят няколко, едни и същи грешки.
    Прехода от сухо на мокро.
    Несъобразената скорост с тая на останалите участници в движението.
    Несъобразяване с възможностите на другите видове ППС. Типична грешка е, че не се отчита факта, че мотоциклетите, освен, че се набират много бързо и се навират навсякъде, защото имат малки габарити.
    Настъпване на двойна непрекъсната линия. Това никой не го осъзнава и минава с израза: Абе хайде, какво пък толкоз. Гледайте обаче внимателно и ще видите, че 20-30% от катастрофите не биха били възможни, ако се спазваше това правило.
    Аз ви виждам, ама вие мене?!
    Какво по дяволите прави тоя смотаняк пред мене. Ами това, което ти не виждаш, бе говедо!!!
    До някъде мрачната картина се освежава от чешитът, дето си носеше патериците на гърба. Може да муъ потрябват. Знае ли човек...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Глас на един, който вика в пустинята.
    Матея, глава 3, стих 3

    Няма да стане, пълно е с идиоти.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Така е, защото май всички сме идиоти. Идиоти сме, защото имаме търпимост към подобни хора.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Така е, защото май всички сме идиоти. Идиоти сме, защото имаме търпимост към подобни хора.
    Аз пътувам доста. Те са болшинство, идиотите. Какво може да им направиш? Летят зад теб, до теб, срещу теб и се мислят за безсмъртни.
    Хубава статия
    http://www.trafficnews.bg/news.php?id=55186
    Last edited by lordliness; 29-08-2016 at 02:00. Reason: http://www.trafficnews.bg/news.php?id=55186
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Статията е добра, но къде е превенцията?
    Тя не става само с присъди и осъждания, защото в повечето случаи се потулва.
    Пресен пример от пролетта:
    Връщам се от работа и един тиквеник ми отне предимството на кръстовище. За малко да се челосаме. Свирнах му, а той тръгна след мен , но на дистанция. Спрях пред блока, а той на два входа преди това. Беше груб мъж около 190-5 и около 120-130 кила. Видях го с периферното си зрение, как държи нещо зад гърба си и със спокойна крачка ме приближава в гръб.
    Аз съм нисък, шишкав индивид с неугледна фигура.
    Изчаках го да ме приближи на две крачки, като се тутках около колата и точно на предпоследната му, когато единият му крак се повдигна за последната и извади бухалката, аз го ритнах с обратен шпиц точно в коляното на опорния крак. Коляното му изхрущя, изпусна бухалката, размаха ръце и се наклони на ляво. От там с контра-шпиц на десния крак, с възглавничката под пръстите му праснах едно маваши гери между очите. Трябва мозъкът му да е шляпнал добре, защото падна и не мръдна.
    Оказа се, че точно до нас е имало патрулка и са видели всичко добре, както и цялата квартална общественост.
    Тогава имах видеорегистратор, който имаше ивтора камера от зад.
    Имаше доказателства и цял табун свидетели, но полицията не направи нищо по въпроса.
    Имаше средна телесна повреда, но нула цяло и кур десети процента действие от тях.
    Ето това ни е проблема. На никой не му се работи или поема отговорност. Некомпетентност на всякакво ниво.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Абе дай най-напред да си тунинговаме автомобилите, да ги ремапнем, да ги направим по 500 коня нищо, че сме на гол тумбак с по един кременлия, че нямаме стаж като шофьори и пари за насъщния. Къде в цивилизована страна ще ти дадат да си пипаш колата така, както у нас, да правиш от една 100 коньова на незнайни години на 200?
    не ми се ....

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Статията е добра, но къде е превенцията?
    Тя не става само с присъди и осъждания, защото в повечето случаи се потулва.
    Пресен пример от пролетта:
    Връщам се от работа и един тиквеник ми отне предимството на кръстовище. За малко да се челосаме. Свирнах му, а той тръгна след мен , но на дистанция. Спрях пред блока, а той на два входа преди това. Беше груб мъж около 190-5 и около 120-130 кила. Видях го с периферното си зрение, как държи нещо зад гърба си и със спокойна крачка ме приближава в гръб.
    Аз съм нисък, шишкав индивид с неугледна фигура.
    Изчаках го да ме приближи на две крачки, като се тутках около колата и точно на предпоследната му, когато единият му крак се повдигна за последната и извади бухалката, аз го ритнах с обратен шпиц точно в коляното на опорния крак. Коляното му изхрущя, изпусна бухалката, размаха ръце и се наклони на ляво. От там с контра-шпиц на десния крак, с възглавничката под пръстите му праснах едно маваши гери между очите. Трябва мозъкът му да е шляпнал добре, защото падна и не мръдна.
    Оказа се, че точно до нас е имало патрулка и са видели всичко добре, както и цялата квартална общественост.
    Тогава имах видеорегистратор, който имаше ивтора камера от зад.
    Имаше доказателства и цял табун свидетели, но полицията не направи нищо по въпроса.
    Имаше средна телесна повреда, но нула цяло и кур десети процента действие от тях.
    Ето това ни е проблема. На никой не му се работи или поема отговорност. Некомпетентност на всякакво ниво.
    Иво, ние нямаме полиция и прокуратура. Само някакъв съд все още имаме. Но без първите две и той е с вързани ръце. И аз съм с мярка подписка заради простотия на съответните хора и инстанции. В обвинението си прокурорът е написал, че съм изтръгнал с ръце топката на скоростния лост на кола Ягуар автоматик и съм го хвърлил в близката градинка. Интересно как би станало това??? Ама прокурорска му мисъл, продажна. И след това колата продължила

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    . И аз съм с мярка подписка заради простотия на съответните хора и инстанции. В обвинението си прокурорът е написал, че съм изтръгнал с ръце топката на скоростния лост на кола Ягуар автоматик и съм го хвърлил в близката градинка. Интересно как би станало това??? Ама прокурорска му мисъл, продажна. И след това колата продължила
    Мале, какви хора има тук и не се срамуват
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    И се хвали,нямам думи.
    Аз бих казал,че няма значение колко е мощна колата,всякакви идиоти са застрашавали живота и здравето на мен и пътниците в колата която управлявам. Превенция ... чаааак като загине някой. Иии,нека си го кажем,че корупцията е на висоно ниво,което допълнително засилва чувството за безнаказаност в хората.
    Не правете като цвятко,бъдете сдържани защото всеки бърза. Тръгнете 1 час по-рано за да не бързате и да нарушавате правилата. Не си заслужава да се колим,стреляме и бием за глупости.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10

    Default

    Реших да видя какво пишат някои "другари" по темата на Ник за Дойран и ги изключих от игнора. Сега виждам, че те пишат и тук, но и те не знаят какво и за какво. Важното е да е с/у мен. Но никой от тези "начетени" люде не си зададе скромния въпрос (а те са и специалисти по колите) каква свръх сила има този омразен им Цвятко та да изтръгне топката на скоростен лост на автоматична скоростна кутия, че и да я изхвърли в близката градинка. И как така след това тази кола е продължила безпроблемно. Това не е само една топка, а и цял механизъм с бутон и лостова система. Ама нейсе, дай да плюем с/у Цвятко и важното е колкото се може повече и за всичко. Друг е въпросът, че тази "свидетелка" не могат да я намерят да се яви в съда, за да докаже правотата на глупостите, които е писала. Да докаже, че точно аз съм направил и това, и всичко останало. Защото ако аз не бях извикал полиция, тази шофьорка, която обиждаше и псуваше наред всички, щеше да се размине не само с няколко оскубвания и удари от озверелите шофьори зад нея поради безцеремонното си нагло, нахално и т.н. държане
    А и докато другите я налагаха, аз помагах на жена ми да спрем кръвта от носа на дъщеря ни, заради което отивахме на лекар

    Хайде БОКЛУЦИ, пишете мижитурските си изказвания

  11. #11

    Default

    За последните два дни жертвите са 10
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ами от утре цяла Бг се юрва по пътищата пак ... Въпреки че бяха работни дни миналите вече четири, се нагледах на толкова простотия, че само като се сетя, ми настръхва косата...
    По предните празници минах през Сф - имаше ужасни задръствания по магистралата заради катастрофи ... и докато чакахме в поредното - стана още една, заради бързащ в аварийната лента идиот... Предполагам празника е минал добре за него...
    Та нека направим всичко възможно да стигнем живи и здрави накъдето сме тръгнали, а и да се върнем пак така.
    Лек път на всички, пазете се!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #13

    Default

    Господ да ни пази от идиотите на пътя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    В Германия, Швейцария, Италия стават жестоки задръствания и катастрофи. НО НИКОЙ НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ДОКОСНЕ АВАРИЙНАТА ЛЕНТА БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПОЛИЦИЯТА И СЪОТВЕТНОТО ОБОЗНАЧЕНИЕ. Поне аз не видях такъв малоумник. Явно е нямало български тузар в момента

  15. #15

    Default

    Финландия.Петък. 19:00ч.
    Attached Images Attached Images
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •