Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 204

Thread: Италфест 2016 - коментари преди феста

  1. #151
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Спрете малко да бълвате подобни простотии поне докато мине феста, за да мине в някакъв нормален вид и позитивен тон. Кво членство за пенсионери и ученици бе?

    Как ше си даде мнението всеки. Едно време бехме 5-7 човека и фестовете ставаха по-добри с всяка година. Докато всеки дава мнение ще имаш 200 мнения и никой готов да поеме някаква отговорност. Решенията се взимат от 5 човека. Ако не става нищо - махат се с други. Колективното взимане на решение размива отговорността и с увеличаването на даващите акъл, прогресивно намалява качеството на продукта.

    А спрете се малко, за да запазите някакво минимално достойнство и авторитет на това, което е градено с години и преди вас от хорат, които са се лишавали достатъчно, за да докарат КАРБ до едно ниво, от което явно се тръгна надолу.

    Кво облекчение за пенсионери бе? Ама вие реални ли сте в момента? Тва е ИТАЛФЕСТ!!!! Ф Е С Т !!!

    Ако искате мнението на всеки, направете си чат среща на колоните. Нереално е някой да мисли, че се обсъждат такива неща на Италфест или всеки ще се е облегнал на калника на колата си и ще дава мнение. Как ше занимавате хора, които могат дори и да не знаят за какво иде реч и нямат регистрации ни във форум, ни никъде с некви кухненски проблеми. Ама не сте на 18 години бе!
    Last edited by ShoxXx; 07-09-2016 at 00:18.

  2. #152
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Май си изтрещял нещо!
    Точно понеже решенията се взимаха от 3-4 човека се докарахме до тука.
    Някои се помислиха за богоизбрани и най-супер, дупер и турбо-дизел значими.
    Знам, че мнението на болшинството е винаги погрешно, но не е зле да се вслушаме в него.
    Досегашното управление на клуба доведе до ОС с трима присъствуващи, членове, колкото са пръстите на ръцете и дейност под нулата, защото повече от активноста идва от неформални групи обединени от АР.
    Тая арогантност отблъсква феновете. КАРБ не трябва да е ротариански клуб. Само провокирах с намалението за пенсионери и студенти и се хвана веднага на въдицата.
    Ако искате няколко души да си помпате собственото его- моля! Направете си един клуб на членове, с коли за над 50 000 $ и си стойте самодостатъчни.
    Истината е, че повечето карат коли за по 2-3 000 лева, работят за 400-600 на месец и си правят сметка за всяка стотинка. За един студент 60 лева не са малко пари. Защо да ги дава, при положение, че някой ще му натяква, че е не платежно способен и следователно нисша категория човек, който никой не го пита за нищо.
    Това си е фашизъм!
    И още!
    Във всички култури и религии е залегнал един и същи постулат. Изключения не съм намерил.

    "Възгордяването е смъртен грях"

    Едит: Аз от осем години съм на пенсионна възраст , както и доста други във форума. Освен това има доста активни студенти.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #153
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    П.С. А ако в сигнатурата поставя Alfa Romeo Jiulia Quadrifoglio Verde 3.2 как ще бъда възприет, ще има ли ласкателство и по-добро отношение?

    Демагози!
    Джулията е 2.9 битурбо..

  4. #154
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тая арогантност отблъсква феновете. КАРБ не трябва да е ротариански клуб. ... За един студент 60 лева не са малко пари. Защо да ги дава, при положение, че някой ще му натяква, че е не платежно способен и следователно нисша категория човек, който никой не го пита за нищо...
    Аз винаги съм си мислел, че 60-те лева се дават за да отидат в касата на клуба и от там да се изхарчат за общото благо на феновете на марката, а не за да служат за класово разделение, ама явно съм се объркал.
    ОК, да приемем че има промоция за студенти - после с празна каса кви точно събития ще направиш и кви резултати ще постигнеш и ква ти е гаранцията, че точно тия на които си правил промоция няма да се размрънкат "що е на паркинга на Метро"? Ми за толкоз пари толкоз, както е казал народа

    И по въпроса за арогантността - точно тия "фенове" дето всеки път го играят отблъснати от "хай-лайфа" не страдат от липса на арогантност, ама въобще. А отделен е въпроса, че същите "фенове" тая година подхванаха лайт-мотива "софиянци не се съобразиха с нас", при положение че последните години феста е бил 2 пъти в София и 5 пъти в други градове. На фона на това мрънкането на отблъснатите фенове няма как да ми се струва особено състоятелно.

    Накратко - и двете страни в спора имат вина за създалата се ситуация.
    Сега, аз няма да казвам личното си мнение, кой е по-виновен щото няма да помогне с нищо, ама не виждам и защо сега се опитваш едните да ги изкараш света вода ненапита и другите да се самобичуват... нема смисъл
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #155
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Е тези 5 лв., които се събираха за какво са ?
    Какъв е смисъла да има членски внос ?! Какъв е смисъла да дадеш 60 лв. ? Какво се поддържа с тях ? Регионалните клубове, а и този в София се събират на бензиностанции и обществени паркинги, пари за поддържка на инфраструктура не е необходима. 60 лв. може би струва, да получиш 4 стикера и карта за 10ст. отстъпка на Еко ?!
    Клуба и хората, които се занимават с него, трябва да имат финансова изгода. В такъв свят живеем. Не останаха много хората, които да се занимават с нещо от сърце, в замяна на едно потупване по рамота. В реда на нещата е.
    Само че, нормалното е не да се събира членски внос, а да се правят събития, на които да се плаща входна такса, съобразена с разходите и усилията, които са положени.
    Колкото по-добре се правят тези мероприятия, толкова и хората ще започнат да ги посещават. Съответно и приходите да се покачват. Нормална пазарна икономика.
    С две думи, за развитието и благото на клуба, е добре да започне да се самоиздържа, и не от членски внос.
    Това си е мое мнение.

  6. #156
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Само да спомена, че хостинги, платформи, сървъри и тн, щуротии не виреят на фотосинтеза! Част от парите на членовете отиват там. Та в тая връзка членовете на съответният автоклуба имат важна роля ... колкото повече, толкова повече!

  7. #157
    алфа манияк veo777's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Шумен- Kassel Deutscland
    Age
    37
    Posts
    52

    Default надъхан да ходи на итал фест

    За мен това може би ще е първият Итал фест на ,който ще ходя, макари да съм фен на Алфа Ромео от близо 10 години и разстоянието от близо 500 километра ще го прежаля.
    Да си алфист е най-голямата мания:Alfa Mito 1.4 TB,Alfa 166 TB V6 ,Alfa 164 super 2.0 T.Spark 8v, Alfa 145 1.6 T.S., Alfa 145 1.4 T.S., Alfa 145 QV 2.0 16v T.S., Alfa 156 2.0 16v T.S.,Alfa 155 1.8 T.S 8v, Alfa 155 1.8 T.S 16v

  8. #158
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Смок, не си прав!
    Кое е по-добре?
    Студент, който дава 30 лева и е член или студент, който нищо не дава и не е член!
    Колкото за парите от вноса, то ако се разчита на тях, те няма да стигнат за нищо.
    Без спонсори сме загинали, а те не идват, а се търсят.
    Изобщо аз не откривам топлата вода с предложението си. Много организации използуват подобни механизми.
    Точно комплексарщината ни доведе до това състояние, както и приказките за стари времена.
    Било е някога. Сега са други реалностите и трябва да сме гъвкави.
    Ето за това ни трябва дискусия, а не надвикване.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #159
    алфа манияк veo777's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Шумен- Kassel Deutscland
    Age
    37
    Posts
    52

    Default заболя ме главата да чета!

    Лоша работа, много лоша разидинени фенове ,а не обединени в една обща цел Италфест 2016 г.След много четене по тази тема без малко да се откажа да ходя на Италфеста ,но сега съм още по надъхан да отида.
    Да си алфист е най-голямата мания:Alfa Mito 1.4 TB,Alfa 166 TB V6 ,Alfa 164 super 2.0 T.Spark 8v, Alfa 145 1.6 T.S., Alfa 145 1.4 T.S., Alfa 145 QV 2.0 16v T.S., Alfa 156 2.0 16v T.S.,Alfa 155 1.8 T.S 8v, Alfa 155 1.8 T.S 16v

  10. #160
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Отивай колега!
    Ама си разбий два лева на монети да имаш за количка и си вземи брошурата, може да има салам и някой друг шампоан на промоция!!!

  11. #161

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Отивай колега!
    Ама си разбий два лева на монети да имаш за количка и си вземи брошурата, може да има салам и някой друг шампоан на промоция!!!
    хахахах ами лошо няма човека да съчетае полезното с приятното и да си напазарува, все пак до колкото знам няма МЕТРО в Шумен

    Сега сериозно по темата.

    Въпреки опитите за антиреклама и "партизански" действия на някои от вас, все пак метрофеста ще се състои.
    Даже сега като хвърлих бегъл поглед в темата за предварително желаещите номера, присъствието ако не повече, то поне няма да е по-малко сравнено с предходните 3 феста, на които лично имах шанса да присъствам
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  12. #162
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Добре де, да попитам:

    Броя, гледам, струвам - тия дето плюят по МетроФеста са има няма десетина човека в тая тема и повтарят една и съща мантра вече 10 страници. Та въпроса ми е - не ви ли омръзна бе? Явно ще има фест, бил то й и МетроФест...

    Аз вече го казах - отивам, за да се видя с приятели - това е най важното! А дали ще има драг, италианско и т.н. хич не ме интересува. Даже по-добре - като няма състезания ще е по концентриран феста. Явно за мрънкачите не е важно да се видят с приятели, или просто нямат такива - тогава разбирам...
    Помните ли голямото мрънкане за Хасково? А защо бяха хубави първите дни? Защото нямаше каране, почти.. Беше си оставено за втория ден. А първите дни и на двата феста си бяха точно с фестивален характер и на всички им беше приятно.

    Аз лично ако намирам кусур на този фест е, че вечерта няма да стане сбирка. А няма да стане защото е в София. Истината е, че половината присъстващи, ако не и повечето, обикновено са от София и като са си в града, вечерта ще имат по интересни занимания.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #163
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    КОЙ МЕ ПРОКЛЕ!!!!

    Та си счупих пръста!!!!

    Ха ха ха
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  14. #164
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    ...60 лв. може би струва, да получиш 4 стикера и карта за 10ст. отстъпка на Еко ?!
    Клуба и хората, които се занимават с него, трябва да имат финансова изгода...
    Карта за ЕКО за 10 стотинки отстъпка на мен два пъти са ми давали от клуба и без да давам 60-те лева.
    Каква финансова изгода да имат? Нали тия пари ги дават от джоба си, от тях да си платят заплати ли? Ми то като си преместиш 60 лева от десния джоб в левия нямаш финансова изгода, най-много част от тях да се разсипят при преместването Ясно е че, хората които се занимават с тоя клуб и с организацията реално са на минус и така ще си отсане. Самоиздръжката също - футболни клубове със стотици хиляди фенове публика не могат да се самоиздържат в БГ, ти искаш да се самоиздържа някъв клуб на няква марка дето феновете й се обиждат един друг на "големци" и "софиянци", щото феста не бил на 5 км от неговия град. Стига сега
    А за кво трябва да се събират 60-те лева, не знам и не ме интересува, клуба си ги събира, клуба си ги харчи, нито аз съм член нито ти си член така че не дължат отчет на никой от нас за какво са им, аз само разсъждавам

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Смок, не си прав!
    Кое е по-добре? Студент, който дава 30 лева и е член или студент, който нищо не дава и не е член!
    Колкото за парите от вноса, то ако се разчита на тях, те няма да стигнат за нищо. Без спонсори сме загинали, а те не идват, а се търсят. Изобщо аз не откривам топлата вода с предложението си.
    Ок съгласен съм, ако ще привлече повече членове. Иначе мен това за спонсорите ми е ясно, ама тая тема мислех да не я повдигам, щото квото съм чул съм го чул в личен разговор и не ми е работа да го коментирам аз. Само ще кажа, че скоро говорих по тоя въпрос с един представител на една компания, която би следвало да е заинтересована да спонсорира подобни събития, човека сам ми сподели, че нещо било говорено с него по въпроса за тазгодишния Италфест, каза аз мога да помогна с различни неща, мога да организирам там някое събитие, мога да поканя и хора с много редки италиански коли, ама ако феста е на 300 КМ, той човека няма да дойде. Сега... тва е неговата версия, обратната не съм я чувал още
    Та мисълта ми е, че то тва със споносрите не ей така, дават едни пари и ги прави квото искаш. Те ти ги дават, ама правиш квото те искат, щото те ги дават с цел те да спечелят нещо от тая операция. И после да не стае пак "ама те големците се съобразяват само със споносрите си щото ония дават парите, не ни ебават нас обикновените фенове"
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #165
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Добре де, да попитам:

    Броя, гледам, струвам - тия дето плюят по МетроФеста са има няма десетина човека в тая тема и повтарят една и съща мантра вече 10 страници. Та въпроса ми е - не ви ли омръзна бе? Явно ще има фест, бил то й и МетроФест...

    Аз вече го казах - отивам, за да се видя с приятели - това е най важното! А дали ще има драг, италианско и т.н. хич не ме интересува. Даже по-добре - като няма състезания ще е по концентриран феста. Явно за мрънкачите не е важно да се видят с приятели, или просто нямат такива - тогава разбирам...
    Помните ли голямото мрънкане за Хасково? А защо бяха хубави първите дни? Защото нямаше каране, почти.. Беше си оставено за втория ден. А първите дни и на двата феста си бяха точно с фестивален характер и на всички им беше приятно.

    Аз лично ако намирам кусур на този фест е, че вечерта няма да стане сбирка. А няма да стане защото е в София. Истината е, че половината присъстващи, ако не и повечето, обикновено са от София и като са си в града, вечерта ще имат по интересни занимания.

    Аз пък мисля, че ако обяват хубав ресторант/заведение - вечерта ще е силна

    Предполагам си останал с впечатления коя група всеки път на Италфестовете "затваря ресторанта" По спомени накрая спират музиката, светват лампите, а келнерите трескаво събират покривките
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •