Results 1 to 7 of 7

Thread: Код за грешка D70021 и D70031

  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Код за грешка D70021 и D70031

    Здравейте,

    проверихме моята 156-ца 2.0ТС за грешки, защото последно време пали по-трудно. По-точно върти на стартер 5 секунди някъде и тогава пали, а преди винаги на едно и също завъртане си палеше независимо от температурите и така 9 години вече не съм имал грижи с това. Ако е топла да кажем до 15 минути след работа я запалиш пали веднага. Но ако остане повече време и все по-трудно пали. Бензин ли недостига веднага до дюзите? От време на време светва и кода за ключа, че имобилайзера не разпознава ключа, но з акратко и при пповторно палене изчезва... Не знам дали е редно да светва и иконката за дюзата след като завъртиш стартера и пуснеш и светва... Може би е нромално...

    Кодовете за грешка не ги разпознава Делфи проргамата. Пише непознат код за грешка.

    Първо изписа D70021
    После на повторно четене остана D70031

    Някой може ли да ми каже как да проверя какво значат тези кодове? Немогат да бъдат изтрити, дава ги като engine code ли не знам...

    За колата повече подробности мога да дам следните. Не съм писал от години, преди 9 години си я взех помните 156-цата с червената кожа и селеспийд... Въпреки че автоматика ми беше най-голямото удоволствие, преди месец го махнах, защото реших да мина на ръчка. Нямаме човек, който да има време и да е добър на тези селета, а вторичния пазар за части е кът.
    Откакто съм с ръчка съм мега недоволен. Колата не е същата. Динамиката намаля. Но може би е до свикване. Питах длаи е взъможно тези грешки д аидват от факта, че няма вече връзка с компютъра на селето, но ми казаха, че не е това проблема, тези процедури с преминаването на ръчна са правени на много коли и не е това проблема.
    Колата има Газов инжекцион, но и на бензин е така. Мислих че е запушила дюзи, с две шишета добавки ги профилактирах, но пак си пали бавно... Като цяло има нещо което я мъчи, преди със селето гаснеше от време на време, сега като е на ръчни много трудно ще загасне, но ако някой е чувал нещо да сподели... Много гледана кола е по принцип винаги в оторизиран сервиз за италянки в Пловдив. Това е може би от малкото Алфи дето като скръцне нещо се сменя... окачване и тн... но ел проблемите са трудни за хващане. Тоест не е от немърливост, просто не можем да разберем какво е.
    Някакви идеи?
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  2. #2

    Default

    Свали си МултиЕкуСкан и прочети с нея

  3. #3
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Освен да поразпитам къде могат с него да ми я проверят... Не съм от хората, който сам се заема и не знам много сервизи, защото 10 години смао в един си ходя... но май ще ми се наложи... Всъщност съм ползвал диагностика и при едни ако някой ги знае в Пловдив срещу Бриколаж, мисля че бош им е диагностиката... казват че са добри...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  4. #4

    Default

    Въпросната програма има свободна версия и тя ще ти свърши работа. Само ти трябва един обикновен кабел с К-линия

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Първа буква D е доста странна. Обикновено се ползват P, C, B и U. Първата цифра 7 би трябвало да индексира проблем с трансмисията.
    Колега сигурен ли си че при замяна на автомата с механика не е пропуснато нещо и ЕКУ то още да си го търси
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Първа буква D е доста странна. Обикновено се ползват P, C, B и U. Първата цифра 7 би трябвало да индексира проблем с трансмисията.
    Колега сигурен ли си че при замяна на автомата с механика не е пропуснато нещо и ЕКУ то още да си го търси
    Абе и аз мисля това, но щом делфито дава непозната грешка се въздържах от гадаене. Все пак съм дал предложение

  7. #7
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Ще следя темата, че го имам същият проблем с трудното паленето. Има ли някакво развитие?
    Alfa 156 1.8 TS '00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •