View Poll Results: Харесва ли ви поведението на Цвятко във форума?

Voters
96. You may not vote on this poll
  • Да, харесвам поведението му.

    12 12.50%
  • Не, не харесвам поведението му

    84 87.50%
Page 16 of 26 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 388

Thread: Одобрявате ли поведението на Цвятко (Alex_26) във форума?

  1. #226

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Друже, мислех, че поне си поумнял и затова си се махнал от България. Но явно ти вървиш със свинщината и я разнасяш по света, вместо да я заклеймиш
    Това мое изказване е в сила, само ако под свинщина имаш изказването на Ранобудниче да изтрие някоя от двете, наистина свински, теми
    Помолих те нещо, но имам усещането, че не си разбрал точно какво съм ти помолила.
    Точно пък за undy такъв коментар.. Е сериозна грешка.
    Прочети съобщението, което ти написах и това е последен шанс. Честна дума.

  2. #227

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Действително в тази тема Цвятко не е изпълнен с възторг от знанията ти, както си свикнал в този форум. Само че има огромна разлика между несъгласието на Цвятко с мнението ти и директната ти обида към него.
    Аз много неща не знам и не мога да ги знам. Ама този идеалист - още не ми е отговорил как се изпарява нафтата, маслото, за какво са резисторите в управлението на вентилатора на купето, къде е дачикът за коланите в 156, как се управлява първа степен на вентилаторите и от кой, ....

    ---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:57 ----------

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Помолих те нещо, но имам усещането, че не си разбрал точно какво съм ти помолила.
    Точно пък за undy такъв коментар.. Е сериозна грешка.
    Прочети съобщението, което ти написах и това е последен шанс. Честна дума.
    Имаш отговора ми

  3. #228

    Default

    [QUOTE=Alex_26;1495582]Друже, мислех, че поне си поумнял и затова си се махнал от България. Но явно ти вървиш със свинщината и я разнасяш по света, вместо да я заклеймиш
    Това мое изказване е в сила, само ако под свинщина имаш изказването на Ранобудниче да изтрие някоя от двете, наистина свински, теми[COLOR="Silver"]

    Свинско е държанието ти, мой човек.
    И толкова нищо не можете да измислите с чавека обичащ да се лигави, че само за местонахождението ми въртите.Тъпо е.Не мислиш ли? В кой век живеете, хората живеят където си поискат.Днес съм тук, утре съм си в България.Какъв ви е проблема какво броя? Недоумявам, уж големи хора (не селяни) и само за кози ми говорите.
    Няколко пъти дори опитвам леееко да те кротна и не само тебе, всички дори, но ти така и не можа да го разбереш.

    Вече наистина те съжалявам.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #229
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post

    Свинско е държанието ти, мой човек.
    И толкова нищо не можете да измислите с чавека обичащ да се лигави, че само за местонахождението ми въртите.Тъпо е.Не мислиш ли? В кой век живеете, хората живеят където си поискат.Днес съм тук, утре съм си в България.Какъв ви е проблема какво броя? Недоумявам, уж големи хора (не селяни) и само за кози ми говорите.
    Няколко пъти дори опитвам леееко да те кротна и не само тебе, всички дори, но ти така и не можа да го разбереш.

    Вече наистина те съжалявам.
    Тези двамцата имат патологични психически отклонения от нормалното. С друго не мога да си обясня поведението им.

    Виж, какво пише Цвятко по мой адрес:

    "Ама този идеалист - още не ми е отговорил как се изпарява нафтата, маслото, за какво са резисторите в управлението на вентилатора на купето, къде е дачикът за коланите в 156, как се управлява първа степен на вентилаторите и от кой"

    Всички тези неща сме ги дискутирали обстойно и аз съм си направил труда да дам ясни отговори на всичко това.

    Всеки може и сам да се убеди.

    Но Цвятко си пише ли пише едно и също.

    Как се комуникира с такъв човек?

    Цветарката е същата история, но той за мен не е проблем, защото е технически галош и като такъв, изобщо не ми пречи, не ми е интересен, нищо не мога да науча от него и пр. Накратко - 0 (нула). Да си се лигави, колкото ще, щом това му е житейското поприще. Просто не го чета.
    Last edited by ecotronic; 15-09-2016 at 11:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #230

    Default

    [QUOTE=undy;1495600]
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Друже, мислех, че поне си поумнял и затова си се махнал от България. Но явно ти вървиш със свинщината и я разнасяш по света, вместо да я заклеймиш
    Това мое изказване е в сила, само ако под свинщина имаш изказването на Ранобудниче да изтрие някоя от двете, наистина свински, теми[COLOR="Silver"]

    Свинско е държанието ти, мой човек.
    И толкова нищо не можете да измислите с чавека обичащ да се лигави, че само за местонахождението ми въртите.Тъпо е.Не мислиш ли? В кой век живеете, хората живеят където си поискат.Днес съм тук, утре съм си в България.Какъв ви е проблема какво броя? Недоумявам, уж големи хора (не селяни) и само за кози ми говорите.
    Няколко пъти дори опитвам леееко да те кротна и не само тебе, всички дори, но ти така и не можа да го разбереш.


    Вече наистина те съжалявам.
    Отново не ме разбра. Бях ти казал, че ти завиждам, че не живееш в Бг. и то искрено. И аз бих напуснал Бг, но вече е късно.
    За елените ти казах само един път и то в самото начало, щото ме нападна безсмислено. Но няма лошо да пасеш и кози, стига да плащат добре. Няма срамна работа, стига да е добре платена и да те удовлетворява.
    Надявам се сега да си ме разбрал
    А колкото до двете теми, ами свински са. Ма не ми пука. А защо са свински, написал съм го няколко пъти

    ---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тези двамцата имат патологични психически отклонения от нормалното. С друго не мога да си обясня поведението им.

    Виж, какво пише Цвятко по мой адрес:

    "Ама този идеалист - още не ми е отговорил как се изпарява нафтата, маслото, за какво са резисторите в управлението на вентилатора на купето, къде е дачикът за коланите в 156, как се управлява първа степен на вентилаторите и от кой"

    Всички тези неща сме ги дискутирали обстойно и аз съм си направил труда да дам ясни отговори на всичко това.

    Всеки може и сам да се убеди.

    Но Цвятко си пише ли пише едно и също.

    Как се комуникира с такъв човек?

    Цветарката е същата история, но той за мен не е проблем, защото е технически галош и като такъв, изобщо не ми пречи, не ми е интересен, нищо не мога да науча от него и пр. Накратко - 0 (нула). Да си се лигави, колкото ще, щом това му е житейското поприще. Просто не го чета.

    Виж, аз наистина искам да ми обясниш как се изпарява нафтата и маслото. Можете да ме смятате за какъвто искате, но това ми обяснете. Искам да го разбера. И не ми го сравнявайте с пламна температура
    Last edited by Alex_26; 15-09-2016 at 11:44.

  6. #231
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    [QUOTE=Alex_26;1495607]
    Quote Originally Posted by undy View Post
    Отново не ме разбра. Бях ти казал, че ти завиждам, че не живееш в Бг. и то искрено. И аз бих напуснал Бг, но вече е късно.
    За елените ти казах само един път и то в самото начало, щото ме нападна безсмислено. Но няма лошо да пасеш и кози, стига да плащат добре. Няма срамна работа, стига да е добре платена и да те удовлетворява.
    Надявам се сега да си ме разбрал
    А колкото до двете теми, ами свински са. Ма не ми пука. А защо са свински, написал съм го няколко пъти

    ---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 11:41 ----------




    Виж, аз наистина искам да ми обясниш как се изпарява нафтата и маслото. Можете да ме смятате за какъвто искате, но това ми обяснете. Искам да го разбера. И не ми го сравнявайте с пламна температура
    Как се изпаряват нафта и масло, можеш да видиш като пръснеш малко нафта или масло върху позагретият изпускателен колектор. Можеш и да не си правиш пожароопасни експерименти, а да се сетиш как се получават нафта и масло от нефт.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #232
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Виж, аз наистина искам да ми обясниш как се изпарява нафтата и маслото[/COLOR]. Можете да ме смятате за какъвто искате, но това ми обяснете. Искам да го разбера. И не ми го сравнявайте с пламна температура
    ОК. Щом задаваш такъв въпрос, явно трябва да си припомним някои основни постановки:

    Веществото (което и да било) съществува в природата в 3 възможни агрегатни състояния. Твърдо, течно и газообразно.

    Всяко вещество (химическо съедидение) се състои от молекули. Тези молекули се движат една спрямо друга.

    Колкото е по-голяма кинетичната им енергия, толкова по-голямо е и тяхното движение. Това движение се нарича още степен на свобода.

    При твърдите вещества енергията на молекулите е най-малка и поради това те почти не се движат.

    Когато загряваш едно твърдо вещество, ти практически увеличаваш кинетичната енергия на молекулите му и така те стават по-подвижни (придобиват по-голяма степен на свобода). Така в даден момент молекулите стават толкова подвижни, че веществото се превръща от твърдо в течно.

    Ако продължиш да загряваш течността, молекулите и стават още по-подвижни и започват да преминават от течната фаза в околното пространство. Т.е - течността започва да се изпарява, като процесът на изпарение е толкова по-бърз, колкото е по-висока температурата.

    Това означава, че всяка течност се изпарява и скоростта с която се изпарява зависи от температурата и.

    Поради това и маслото и нафтата се изпаряват, макар и по-бавно при по-ниска, да речем - стайна температура.

    При температурите, които се постигат в ДВГ това става доста по-бързо.

    Специално моторните масла трябва да покриват известни стандарти, касаещи изпарението им.

    Най-общо казано изискванията се състоят в това, загрято до някаква доста по-висока от работната му температура и оставено за определено време, маслото да не губи от масата и с повече от определен %.

    Примерно - дадено масло ще мине теста, ако след 1 час при температура 250 гр не загуби повече от 5% от масата си. Но това въобще не означава, че при 90 гр. то въобще не се изпарява.

    Самата нафта пък не би могла да бъде произведена, ако нямаше способността да се изпарява.


    Силно се надявам вече да е станало ясно.
    Last edited by ecotronic; 15-09-2016 at 12:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #233

    Default

    [QUOTE=ivan dimitrov;1495610]
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post

    Как се изпаряват нафта и масло, можеш да видиш като пръснеш малко нафта или масло върху позагретият изпускателен колектор. Можеш и да не си правиш пожароопасни експерименти, а да се сетиш как се получават нафта и масло от нефт.
    Те се получават от специални инсталации. Пръскането на нафта или масло в/у изпускателен колектор при тази температура там не е изпарение, а направо разлагане
    Освен това в двигателя не се развиват такива високи температури, за да ми го даваш за пример

    ---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ОК. Щом задаваш такъв въпрос, явно трябва да си припомним някои основни постановки:

    Веществото (което и да било) съществува в природата в 3 възможни агрегатни състояния. Твърдо, течно и газообразно.

    Всяко вещество (химическо съедидение) се състои от молекули. Тези молекули се движат една спрямо друга.

    Колкото е по-голяма кинетичната им енергия, толкова по-голямо е и тяхното движение. Това движение се нарича още степен на свобода.

    При твърдите вещества енергията на молекулите е най-малка и поради това те почти не се движат.

    Когато загряваш едно твърдо вещество, ти практически увеличаваш кинетичната енергия на молекулите му и така те стават по-подвижни (придобиват по-голяма степен на свобода). Така в даден момент молекулите стават толкова подвижни, че веществото се превръща от твърдо в течно.

    Ако продължиш да загряваш течността, молекулите и стават още по-подвижни и започват да преминават от течната фаза в околното пространство. Т.е - течността започва да се изпарява, като процесът на изпарение е толкова по-бърз, колкото е по-висока температурата.

    Това означава, че всяка течност се изпарява и скоростта с която се изпарява зависи от температурата и.

    Поради това и маслото и нафтата се изпаряват, макар и по-бавно при по-ниска, да речем - стайна температура.

    При температурите, които се постигат в ДВГ това става доста по-бързо.

    Специално моторните масла трябва да покриват известни стандарти, касаещи изпарението им.

    Най-общо казано изискванията се състоят в това, загрято до някаква доста по-висока от работната му температура и оставено за определено време, маслото да не губи от масата и с повече от определен %.

    Примерно - дадено масло ще мине теста, ако след 1 час при температура 250 гр не загуби повече от 5% от масата си. Но това въобще не означава, че при 90 гр. то въобще не се изпарява.

    Самата нафта пък не би могла да бъде произведена, ако нямаше способността да се изпарява.


    Силно се надявам вече да е станало ясно.
    Тези всички постановки ги знам. Но нафтата не е еднородно съединение, както водата, например. Тя се състои от молекули на много вещества. Маслото - също. Различните вещества се изпаряват при различна температура - едни при ниска, други при по-висока. Та когато започнат да се изпаряват едни молекули, а други не, това вече не е изпарение на основното в-во, а разлагане на съставните му части и то безвъзвратно
    Затова има и съответните му параметри. Сравнението м/у масла за мотори и автомобили тук не върши работа. Маслата за мотоциклетите трябва да са по-редки заради малкият обем на мотора, по-тесните магистрали, ...
    Освен това изпарението е преминаване от едно агрегатно състояние в друго. Как ще уловиш отново всички маслени пари за да получиш отново маслото?

  9. #234
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тези всички постановки ги знам. Но нафтата не е еднородно съединение, както водата, например. Тя се състои от молекули на много вещества. Маслото - също. Различните вещества се изпаряват при различна температура - едни при ниска, други при по-висока. Та когато започнат да се изпаряват едни молекули, а други не, това вече не е изпарение на основното в-во, а разлагане на съставните му части и то безвъзвратно
    Затова има и съответните му параметри. Сравнението м/у масла за мотори и автомобили тук не върши работа. Маслата за мотоциклетите трябва да са по-редки заради малкият обем на мотора, по-тесните магистрали, ...
    Освен това изпарението е преминаване от едно агрегатно състояние в друго. Как ще уловиш отново всички маслени пари за да получиш отново маслото?
    И какво като не е еднородно съединение? От колкото и различни молекули да се състои едно вещество, първо ще се изпарят най-леките, после по-тежките и накрая най-тежките.

    Т.e - рано или късно цялото количество нафта ще се изпари. Това е валидно и за двигателното масло или за която и друга субстанция.

    В масления сепаратор определени парообразни съставки ще кондензират (ще се превърнат отново в течно състояние) и ще се върнат в картера. Други, които не кондензират, ще бъдат изгорени. Кондензиралата течност вече няма да има същия състав, като този на маслото преди изпарението му.

    PS:

    Под моторни масла, имам впредвид изобщо масла за ДВГ а не само за мотоциклети.
    Last edited by ecotronic; 15-09-2016 at 12:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #235
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    при тази температура там не е изпарение, а направо разлагане
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Маслата за мотоциклетите трябва да са по-редки заради малкият обем на мотора, по-тесните магистрали
    Ебаваш се нали? Изчакай, дишай, помисли 5 мин. и може и да не твориш бисери.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #236

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И какво като не е еднородно съединение? От колкото и различни молекули да се състои едно вещество, първо ще се изпарят най-леките, после по-тежките и накрая най-тежките.

    Т.e - рано или късно цялото количество нафта ще се изпари. Това е валидно и за двигателното масло или за която и друга субстанция.

    В масления сепаратор определени парообразни съставки ще кондензират (ще се превърнат отново в течно състояние) и ще се върнат в картера. Други, които не кондензират, ще бъдат изгорени. Кондензиралата течност вече няма да има същия състав, като този на маслото преди изпарението му.

    PS:

    Под моторни масла, имам впредвид изобщо масла за ДВГ а не само за мотоциклети.
    При тези температури в двигателя няма да се изпарят тежките парафини и т.н., а само летливите. Тях сепараторът няма да ги хване. Той ще хване само тези, които са увлечени от изпаряващите се и дишането, което се получава в картера. Това е една от причините едно масло да се сменя на определени километри или на една година.
    Така, че за маслото можем да говорим, че се ловят увлечените капчици масло и евентуално някои негови съставки. Нафтата само ще обогати маслото с парафини и ще му промени свойствата

    Надявам се да ме разбра

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ебаваш се нали? Изчакай, дишай, помисли 5 мин. и може и да не твориш бисери.
    Уважавам мнението на всеки, но когато е обосновано

  12. #237
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво да съм те разбрал бе?

    Задаваш ми въпрос, отговора на който знае всеки седмокласник.

    Аз си правя си труда, пишейки 2 страници да ти дам отговора му в лесносмилаем вид.

    И ти накрая казваш нещо, което няма никакво отношение към поставения от теб въпрос и че се надяваш да съм те разбрал.

    Ще умра от смях бе, чукча.

    Last edited by ecotronic; 15-09-2016 at 13:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #238

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво да съм те разбрал бе?

    Задаваш ми въпрос, отговора на който знае всеки седмокласник.

    Аз си правя си труда, пишейки 2 страници да ти дам отговора му в лесносмилаем вид.

    И ти накрая казваш нещо, което няма никакво отношение към поставения от теб въпрос и че се надяваш да съм те разбрал.

    Ще умра от смях бе, чукча.

    Цитати от статии за дизел:
    "за разлика от бензина, дизелът не се изпарява, а се превръща в хлъзгаво петно."
    "Химикалите, които се съдържат в стандартното дизелово гориво са 75% наситени въглеводороди (парафини и циклопарафини) и 25% ароматни въглеводороди. " - само като пояснение - изпаряват се само ароматните, другите - не (нали никой не е виждал свещ да се изпарява?)
    Така, че дали съм чукча или не ми е все едно. Но явно ти не правиш разлика м/у увличане и изпарение. И заблуждаваш останалите

  14. #239
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Цитати от статии за дизел:
    "за разлика от бензина, дизелът не се изпарява, а се превръща в хлъзгаво петно."
    "Химикалите, които се съдържат в стандартното дизелово гориво са 75% наситени въглеводороди (парафини и циклопарафини) и 25% ароматни въглеводороди. " - само като пояснение - изпаряват се само ароматните, другите - не (нали никой не е виждал свещ да се изпарява?)
    Така, че дали съм чукча или не ми е все едно. Но явно ти не правиш разлика м/у увличане и изпарение. И заблуждаваш останалите
    Прочети още няколко пъти подробния ми пост в който съм ти обяснил, защо се изпаряват всички течности.
    Нищо не си разбрал от написаното. Вервай ми!

    Освен оформен, като свещ друг вид парафин (и) ти виждал ли си?

    Ей - затова те наричам "чукча".

    Това не е обида а напълно правдиво определение, отнесено към теб.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #240

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прочети още няколко пъти подробния ми пост в който съм ти обяснил, защо се изпаряват всички течности.
    Нищо не си разбрал от написаното. Вервай ми!

    Освен оформен, като свещ друг вид парафин (и) ти виждал ли си?

    Ей - затова те наричам "чукча".

    Това не е обида а напълно правдиво определение, отнесено към теб.
    Течности се изпаряват. Едни от най-качествените масла са парафиновите. тях например можеш да седиш да ги чакаш да се изпарят няколко живота. И надали ще ти стигнат

    Но тук става въпрос за изпарение на нафта в картера. Колко години ще я чакаш и ще е здрава ли колата

    И още нещо - нафтата е течност, която представлява разтворени паравини и циклопарафини в ароматни въглеводороди. Т.е. един вид морска сол във вода. Морската вода пак е течност, но се изпарява само част от нея. Като при нафтата

Page 16 of 26 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •