Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: светлини за заден номер

  1. #61
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Някаква идея къде е самият датчик при 156?

    edit: Сега видях поста ти, Алекс, щом трябва да свалям акумулатора "ремонта" се отлага за неопределено време.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Би трябвало да е ограденото в червено:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ще огледам, но така като гледам най-вероятно ще остане работа за някой, който се е занимавал с това. Не ми се рискува като хабер си нямам къде какво пипам
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Би трябвало да е ограденото в червено:

    Оттук е най-добре .... ако нямаш кора

  5. #65

    Default

    ....опс....грешка.
    Last edited by undy; 08-09-2016 at 19:33.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ако извади буксата и с мултицата пипне пластинките в нея, ако всичко с кабелите и крушките е ОК, няма ли даде верига? За проверка на окабеляване и куплунзи ми е мисълта.
    Да, като включи на волтметър в подходящ обхват трябва да му даде 12V, eстествено на контакт

  7. #67

    Default

    [QUOTE=Alex_26;1494199]Да, като включи на волтметър в подходящ обхват трябва да му даде 12V, eстествено на контакт[/QUOTE

    Да.Ясно.
    Уж четох наред, а Екото го е написал преди мене, затова се поправих-за да не се повтаря информацията...но си бърз , следиш нещата под лупа..хах.

    Аз за датчика мисля, а за окабеляването хръгнах да разсъждавам.
    Ако откачи буксата и пипне на датчика пиновете, при вкл.задна пак трябва да даде верига, ако е изправен , нали така?
    Last edited by undy; 08-09-2016 at 19:47.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Да.Ясно.
    Уж четох наред, а Екото го е написал преди мене, затова се поправих-за да не се повтаря информацията...но си бърз , следиш нещата под лупа..хах.

    Аз за датчика мисля, а за окабеляването хръгнах да разсъждавам.
    Ако откачи буксата и пипне на датчика пиновете, при вкл.задна пак трябва да даде верига, ако е изправен , нали така?
    И поставена крушка

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Колега, работата е доволно проста, но само с писане във форума, плоблемът няма да се реши. Ще трябва и ръцете малко да се понацапат


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Както споменах не съм се занимавал друг път с подобно нещо и не знам дали няма да оплескам нещата. Но благодаря за указанията, утре на светло ще видя какво мога да направя.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #71

    Default

    Виж какво, все пак става дума за два кабела и 12волта, действай логично, така правя, когато нещо баш не ми е ясно.
    Аз също не отбирам от електрически схеми и инсталации, но щом са до 4 проводника се заемам.Като гледам нищо не може да се оплеска.Е винаги можеш да счупиш нещо по време на работа или да обелиш някое кокълче.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #72
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    по принцип не ме е страх да "обеля някое кокалче", притеснявам се да не строша нещо друго и да се вкарам в по-голям филм
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колега, работата е доволно проста, но само с писане във форума, плоблемът няма да се реши. Ще трябва и ръцете малко да се понацапат
    Охо, правописна грешка (майтапя се)
    Иначе Екото е прав, трябва да се запретнат леко ръкавите и да се мери

  14. #74
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колеги, оставям за момент светлините за задния ход и се връщам към таблото (осветлението на уредите, управляващи климатроника, перката и насочването на постъпващия вътре в купето въздух). Преди няколко дни уж стана работата, ама явно не както трябва - подсветките работят когато си искат, та някой има ли идея откъде мога да поръчам ето тези крушки? Обиколих всички магазини за авточасти и абсолютно никъде ги нямат...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #75

    Default

    На грешно място търсиш.
    Обиколи магазините и сервизите за електроника.
    На старите домашни стереоуредби са им такива крушките за дисплеи, копчета и т.н.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •