Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Рециклиране на хидравлична рейка

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Колега,за "почти заводско състояние",при цена от 150лв.можем само да си мечтаем,имаш ли си изобщо на идея какво и как се прави под името "рециклаж"?
    Не, нямам. И въпреки това, ако я прави някой, който си разбира от работата, бих предпочел рециклирана пред игра на тото с втора ръка



  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тука мога да се изкажа на база на моя опит с рейки и помпи.
    Помпите са елементарни за ремонт. Просто сменявате лагерите, но с такива, каквито трябва, както и семерингите с такива за такава хидравлика. Обикновените не вършат работа.
    С рейките е малко по-комплицирано.
    Тука са възможни няколко направления:
    Първо, механично е здрава, но тече масло. сменяват се само семерингите и оринг пръстените в главата.

    Ето тука се давят всички, за това наострете уши!

    Семерингите са специално конструирани да издържат налягане. Оринг пръстените е желателно да са от витон или друг за целта материал.
    При износване на тия пръстени, налягането си ходи, където му е кеф и волана започва да дърпа в една посока. Виждал съм доста колеги да страдат от това, карайки по сервизи белисимата за реглаж на предница, смяна на носачи, супорти на спирачки, но проблемът си остава.
    Втори вариант. Има и износване на втулки, водачи и червяк.
    Червякът почти винаги има реглаж, но с него се завършва, защото ако първо не сменим разбитите втулки и водачи, то само притискаме пръта към стената и всъщност не правим нищо, защото ще се износят бързо семерингите.

    Обобщено ремонтът изглежда така:
    Разглобяваме рейката на съставните и части.
    Махаме всички семеринги и оринг пръстени.
    Проверяваме за луфтове и износване. Ако има, то инженерна пластмаса и стругар ще са съвсем на място. Сменяваме лагерите при нужда. С тях внимателно, защото по принцип са пикливи!
    Монтираме хеви метъла и регулираме червячната предавка. Винаги трябва да има лек луфт.

    До тука без всякакви смазочни материали!!!!!

    Оглеждаме буталото и при необходимост сменяваме уплътнението. На някои е несменяемо, но винаги стругаря може да направи канал за друго. Има много подходящи тефлонови.
    Започваме да слагаме семерингите. Ако трябва да ги набиваме вътре в цилиндъра, то за това ще ни трябва водач. Аз ги мажа и с лепило, защото някои модели нямат стопорен пръстен и при въртене на волана без налягане на маслото излизат от леглата си.
    При окончателното сглобяване, аз мажа всичко с технически вазелин. Той не влияе после на маслото и се изпарява.

    Семерингите и пръстените ги взимам от Хубата силс.
    Дюкяна им в София е на ул "Охрид" 27 или 24. Пращат и по куриер. Магазинчето на пръв поглед е мизерно, но са компетентни и имат всичко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Не, нямам. И въпреки това, ако я прави някой, който си разбира от работата, бих предпочел рециклирана пред игра на тото с втора ръка
    Това"ако я прави някой,който си разбира от работата",не е ли тото.Понякога има неща,които и колкото желание да имаш са непоправими под дадена финансова граница.Между другото вече четвърта година карам с хидравлична помпа втора ръка,бих пробвал и с рейка,защо не?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Обикновено и помпата и рейката са направени да работят дълго време. Скапване ги ние от мърлящина.
    Така, че Ради е прав.
    Ако ти попадне читава рейка за 40-50 лева, взимай я и си свиркай.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Обикновено и помпата и рейката са направени да работят дълго време. Скапване ги ние от мърлящина.
    Така, че Ради е прав.
    Ако ти попадне читава рейка за 40-50 лева, взимай я и си свиркай.
    +1,само не свиркай постоянно,защото ще те помислят за
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Изобщо не ме мислят, защото знаят, че съм такъв
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Изобщо не ме мислят, защото знаят, че съм такъв
    За свиркането,беше за колегата дето евентуално ще слага рейка
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #23
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Иво, а какво ще рече мърлящина спрямо рейката? Моята тропа и тече. Сменял съм и течността и съм гледал винаги да е на ниво. Какво повече да направя за нея? Отделен е въпроса, че това ми е втора рейка на тази кола. Ако се вземе рейка втора ръка, има ли как да се провери състоянието, без да се разглобява? Толкова ли е тегаво разглобяването, колкото си мисля?

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Иво, а какво ще рече мърлящина спрямо рейката? Моята тропа и тече. Сменял съм и течността и съм гледал винаги да е на ниво. Какво повече да направя за нея? Отделен е въпроса, че това ми е втора рейка на тази кола. Ако се вземе рейка втора ръка, има ли как да се провери състоянието, без да се разглобява? Толкова ли е тегаво разглобяването, колкото си мисля?
    Тегаво е, взимат средно 110лв.

    ---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Изобщо не ме мислят, защото знаят, че съм такъв
    Мдаа, един дол дренки сме с теб, ама различни породи.
    А за рейката добре си им обяснил. Всичко, което се износва се прави и сменя. Важно е майсторът да е в час и да използва качествени материали за да няма после клопане, теч и т.н.

  10. #25

    Default

    Разглобяването на рейката е фасулска работа. После ако намеря снимките ще ви покажа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Разглобяването на рейката е фасулска работа. После ако намеря снимките ще ви покажа.
    Свалянето е гадно

  12. #27
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Нямам никакво намерение да я свалям. Ако е толкова фасулско има вариант да взема някоя с теч например, да я оправя и да ходя да ми я сложат само. Ако може колегата да качи снимките за да видим как става и дали да се наемам изобщо.

    п.п. Може ли да се постараем да не стане и тази тема на гъз?

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Нямам никакво намерение да я свалям. Ако е толкова фасулско има вариант да взема някоя с теч например, да я оправя и да ходя да ми я сложат само. Ако може колегата да качи снимките за да видим как става и дали да се наемам изобщо.

    п.п. Може ли да се постараем да не стане и тази тема на гъз?
    Не е въпросът да се разглоби. Въпросът е да ти се направят нещата вътре, постът на Морддохай прочети. А и гледай да вземеш същата като модел

  14. #29

    Default

    Ако примерно тече от десния край, семеринга може да се смени без да се сваля рейката. Ако хлопа свалянето и майстора са неизбежни. Аз не бих се хванал да свалям рейката от колата, твърде много време ще ми отнеме.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако примерно тече от десния край, семеринга може да се смени без да се сваля рейката. Ако хлопа свалянето и майстора са неизбежни. Аз не бих се хванал да свалям рейката от колата, твърде много време ще ми отнеме.
    А си иска и подемник

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •