Results 1 to 13 of 13

Thread: закупуване на alfa romeo brera

  1. #1

    Default закупуване на alfa romeo brera

    Здравейте колеги мисля да сменя колата като съм се насочил към алфа ромео брера 2.4 дизел.Понеже до сега съм карал само аудита и сега имам ауди s4 . Незнам нищо за алфа ромео и по специялно с за брера .Ще съм благодарен да отделите малко от времето си да споделите мнения плюсове и минуси на колата , и кой са слабите и места . БЛАГОДАРЯ

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    До колкото съм запознат знам, че тези, които са 4х4 понякога създават проблеми с дясната полуоска. Ако греша някой да ме поправи. Иначе са невероятно красиви коли, което явно вече си забелязал. Стабилни са с добро поведение на пътя. Това ми го е казвал колега с такава от Румъния иначе личен допир до такъв автомобил не съм имал още за съжаление. Успех и дано намериш читав такъв екземпляр

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 06-10-2016 at 06:13.

  4. #4
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Аз бих премахнал "Икономичен" за дизел не мисля, че разхода е нисък. Въпреки, че всеки има различно разбиране за икономична кола.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Карал съм Брера 3.2 4х4, но може впечатленията ми да са от полза.

    Който очаква спортен автомобил ще бъде разочарован.
    Прекалено тежка е за агресивно шофиране по завои. Теглото се усеща особено ако бързо влизаш от завой в завой.
    По-скоро е GT купе отколкото спортно.

    Невероятно красива, сигурно и предвидимо поведение в завои, дори само на предно. Усещането в интериора допълва впечатленията от красивата външност. Щедро остъклена е, което е предимство за мен лично.
    Качеството със сигурност няма да е като на Ауди, но и дизайнът също
    По думи на собственик на Брера 2.4 дизел, изключително цивилизована и подходяща за градско каране на ниски обороти. Мощността се разгръща в по-високите обороти.

    Недостаци са ужасяващата липса на маневреност, наднорменото тегло (отново), малък просвет за нашите неравни пътища и легнали полицаи, скъп съединител (май беше над 3000 лв. за 2.4jtdm).

    Мисля, че Брера има качества за да се влюби човек в нея и е достатъчно надеждна за да заживее с недостатъците и.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Колега, ако си харесал автомобила, си го купи. Тука е последното място да питаш дали да си купиш Алфа Ромео. За 10 мин ще бъдеш разубеден. Какви са тези фенове на марката - незнам?! Просто си го купи.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ехх,ако се бях зачел във форума,щях да си спестя вечното потропване и скърцане на тази 156. Ама,на ей така я избрах както казваш. Със сърце,хареса ми цената добра,сега да не я слушам как потропва отпред отзад си дъня музиката.
    Няма лошо човека да се запознае с "тъмната страна" на Алфа Ромео преди да го разорила.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8

    Default

    Стига де."Тъмната страна" ще я има ако си купи някой много амортизиран екземпляр.

    При нормална експолатация= нормални разходи.

    Не знам какви са тези съединители по 3000лв.

    http://www.bestpartstore.co.uk/alfa-...lutch-complete

    http://www.autozona.it/it/shop/frizi...one-trw-pnb617

    В сравнение с S4 ще е икономична, в сравнение с шкода 2.0 дизел двигател няма да е икономична.Ето го средния разход http://www.spritmonitor.de/en/overvi...tml?fueltype=1

    Ако искаш автомобил за свободното време и за забавление, но не за рейсърски изцепки, а разходки това е автомобила.Силата му идва при двигател 200 коня след 1750 оборота, а при 210 коня при 1500 оборота.
    Става и за градски условия, но по мое мнение за градовете са по-малките автомобили не за друго а защото има доста дупки и пропадания/слягания на афалт, паваж и т.н. и е безсмислено такива автомобили да се "търкалят" ежедневно по тези дупки.
    Да не говорим, че шахтите са трагедия във всички градове- четвъртите за водата обикновено за пропаднали или им няма капаците или капаците са пропаднали и около тези шахти има нещо като дупки и трябва да се избягват.Кръглите "колекторни" шахти пък повечето са изпъкнали над пътната настилка и има риск от удар отдолу.

    За добро ускорение, трябва да е в обороти двигателя + турбото да е на линия.

    Пробвай, а ако си мераклия направо купувай.

    Подлежи на тунинг двигателя, в зависимост от кого мощността достига 230, 240-250 коня и с новото турбо което се слага на 210 коновите 270, та дори в страницата на екстрийм тунинг има(ше) снимка на 306 коня SW(комби).
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Ако си млад, става да возиш мацките и задължително подкъсени. Иначе стани за да седнем, само за подкъсени, както казах. Иначе си е една 159 за мен с две врати и малък багажник

  10. #10
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Ех,то пък на 159 задната седалка е една функционална...Навремето търсих да купя Брера,ама нямаше читава и взех 159 и пак съм мн.доволен.Абе, Алфите са си малко коли за егоисти-за тебе и гаджето до тебе,за отзад кой ти мисли.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  11. #11
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Привет. Повече чета в този форум отколкото пиша, но до преди няколко месеца и аз бях така. Продадох GT-то с цел закупуване на брера. Гледах ги по цели нощи - невероятно красива кола(спор няма) но като направих една сметка да я взема от Италия/Германия да я докарам,регистрации каско и т.н. и т.н. ще надхвърли една сума дето после тази кола тук или няма продаване или на половин цена.. като гледам тукащните обяви(боклуци) дето стоят с години и вече корени хванали по автокъщите.
    Та аз се бях насочил към модела след 2008г. Даже 2009/10 с кожа задължително и някоя друга екстра в повече. Мотора 2.4 или 1.7tbi.
    Та помисли за една 159-ка след 08г. По възможност Ti. ще ти върши същата работа и е не по-малко красива. Аз съм на 23 - сега ми е времето да карам купета, но преосмислих нещата. Така че се ослушвам за 59-ка вече един месец, но добрите неща изискват малко повече време..
    А ако брерата ти е повече на сърце и изобщо не се колебаеш скачай смело, но тукащните боклуци просто ги забрави. Успех и чакам с интерес да видя развитието по темата.
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  12. #12
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Колега, ако си харесал автомобила, си го купи. Тука е последното място да питаш дали да си купиш Алфа Ромео. За 10 мин ще бъдеш разубеден. Какви са тези фенове на марката - незнам?! Просто си го купи.
    Колегите много обективно са описали плюсовете и минусите на Брерата. Плюсовете са видими за почти всеки, част от минусите също

    Quote Originally Posted by acidx View Post
    Здравейте колеги мисля да сменя колата като съм се насочил към алфа ромео брера 2.4 дизел.Понеже до сега съм карал само аудита и сега имам ауди s4...
    Най-големия й и най-изненадващ недостатък е че е твърде тежка за спортна кола и това се усеща при шофирането. Окачването й също не е най-подходящото като за такъв тип купе. Просто колата е построена на неподходящата платформа, шасито на 159 не е за такъв тип спортно купе с такива размери Тоя разговор е воден и в други теми - и GTV и GT са много повече fun-cars отколкото Брера, тва й е проблема
    Сега ти като си фен на Ауди, може усещаното да те накефи де, на два пъти различни хора, които не са фенове на Алфа сядайки да карат 159/Брера (и двете 2.4-ки) са ми казвали, че адски им харесва защото дава усещане за тежка и стабилна кола, единия даже беше фен на Ауди, тъй че пробвай

    Останалото колегите вече го написаха - адски красива е, стабилна е на пътя, дизела е доста по-икономичен от някоя 3.2-ка, че даже и от 2.2 JTS. Абе за возене на мацките е перфектна
    Иначе технически слабите й места - виж кво пише за 159, в общи линии е валидно и за Брера
    Last edited by Sm0k; 12-09-2016 at 16:54.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #13

    Default

    Благодаря ви колеги

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •