Results 1 to 13 of 13

Thread: Carbon cleaner

  1. #1

    Default Carbon cleaner

    Накоъ да има виждане за това
    https://www.youtube.com/watch?v=-lAKfkifD3s

  2. #2
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Гледам, че започва да се разпространява, но нямам преки наблюдения. Цената на процедурата е 50лв за около 1 час. Поне такава е офертата в сервиза на Дунев
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by cec21 View Post
    Гледам, че започва да се разпространява, но нямам преки наблюдения. Цената на процедурата е 50лв за около 1 час. Поне такава е офертата в сервиза на Дунев
    Картинките не изглеждат лошо, но това все пак е реклама

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    И какво чисти, че нещо не вдявам?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    И аз съм малко скептично настроен, но може и да има ефект. Гледах го в Wheeler dealers преди години и там обясняваха, че било ефикасно...
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    И какво чисти, че нещо не вдявам?
    Иве, гледай картинките, бе

  7. #7

    Default

    Китайците не е лошо да измислят ,как да чистим всмукателния колектор на жетедетата, без демонтаж.....а не да се занимават с глупости.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Имаше такава тема вече преди няколко години.

    Това за първи път го видях в една поредица wheeler dealers за реставриране на стари автомобили(на около 15-20 и повече години), в който ако не ме лъже паметта мисля едно ягуар чистиха с такава машина.

    Всеобщото мнение тогава беше, че е добре, но в България все още няма обучени да работят с такива машини и по-скоро е опасно за двигателя, отколкото полезно.

    Не се знае на кой "баш майстор" ще попаднеш...

    Ето клипчета:

    https://www.youtube.com/watch?v=0EmRfkDMl7E

    Ето го филмчето: https://www.youtube.com/watch?v=wiViPKIoG68
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Китайците не е лошо да измислят ,как да чистим всмукателния колектор на жетедетата, без демонтаж.....а не да се занимават с глупости.
    Ами то минава през смукателния на жтд, че се подключва на входа

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Гледах, пулих се и още от сега го обявявам за идиотщина!
    Аргументите са ми прости.
    Това очевидно чисти не само всмукателния колектор, а и отлаганията по всмукателните клапани. Всъщност там е основният проблем. Точно около главата се натрупват смолисти отлагания и запушват отвора.
    Ако си мразиш колата, то това е начина да и го върнеш.
    След такова третиране, очевидно двигателя се отпушва и се повишават всички показатели. Особено добре влияе на газовете и не случайно наблягат на това.
    Обаче цялата работа е, като да хванеш задръстения си въздушен филтър и да го обърнеш на обратно. Действително, след около половин час ще се отпуши и всички показатели ще се вдигнат.
    Но....
    Цялата гняс, която би трябвало да спре филтърът ще си я набутаме в цилиндъра. Пясък, стружки, а защо не и някоя шайба, тел.... Все хубави за надиране на цилиндъра неща.
    Около клапаните не са по-лоши нещата. Там има и въглеродни кристали, които са особено твърди. На практика, едно такова третиране може да износи двигателя така, както 100 000 км.
    Разбира се, не е задължително да станат най-лошите прогнози. Просто по мои наблюдения, след такива операции проблемите са повече, отколкото се очаква.

    Но може и да греша. Кой знае?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ами то минава през смукателния на жтд, че се подключва на входа
    Да де, но мисълта ми е да се изкара чернилката през входа...примерно да прави там какво прави, чисти, мие и да си го издърпа после....нещо такова........ще ми се, нали
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ще ти се
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Да де, но мисълта ми е да се изкара чернилката през входа...примерно да прави там какво прави, чисти, мие и да си го издърпа после....нещо такова........ще ми се, нали
    То не може и душата в рая и т.н.
    И ако клапаните са като грозд, не знам как ще ги изчисти. Това образувание е толкова кораво, че ...
    Иве, и да попадне кристалче няма да настърже цилиндър. Трябва да се е образувало диамантче

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •