Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Авариен режим заради DPF

  1. #16
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    EGR-а е чист, пак си е на 4%, странно ми е, че в града си пуска регенерация нормално и си го чисти до 5-15% (DPf-a) нормално

  2. #17
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    При мен драмата е, че извън града неиска да се регенерира, а не че се запушва бързо (за около 600-800км) се запушва на 70-80%, което мисля, че е нормално. Ще погледна пак егр-а дали е на 0% при студен двигател. Взел съм си и една добавка Liqui Moly за прочистване на цялата система на Common Rail двигателите и мисля като се прибирам към София да я сложа при фул резервоар
    Извън градско, не трябва да се запушва, по простата причина, че филтърът се нагрява и остава нагрят през цялото време и с необходимата температура, изгаря саждите които постъпват при нормално работещ мотор. Тогава регенерация не се включва. Регенерацията е за градски режим, понеже нашия DPF е доста далеч от изпускателния колектор. За мен, за да се запушва, трябва да имаш незиправност по двигателя.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #18
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Възможно ли е да е, защото работната температура на двигателя е около 79-80 градуса? На таблото си седи 90 градуса, а като изпише, че е запушен, показва 78-79 градуса моментна температура на двигателя? Когато стане навън 10-15 градуса и колата неможе да загрее до 90 (дори и на табло), но пък лятото си загрява уж ..

  4. #19
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Тапа на ЕГР-а, ДПФ-а за скрап, лек ремап и си реших всички проблеми.
    Колата полетя и разхода с около литър надолу.......
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  5. #20
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Махни си и едно бутало - още 300 грама надолу. Човека не е писал, че иска да си маха филтъра. Иска да си го поправи, доколкото рабирам.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  6. #21
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Извън градско, не трябва да се запушва, по простата причина, че филтърът се нагрява и остава нагрят през цялото време и с необходимата температура, изгаря саждите които постъпват при нормално работещ мотор. Тогава регенерация не се включва. Регенерацията е за градски режим, понеже нашия DPF е доста далеч от изпускателния колектор. За мен, за да се запушва, трябва да имаш незиправност по двигателя.
    Съдейки по това и други прочетени форуми, моята кола не загрява зимата почти никога до 90градуса, все си седи 60-70 (дори и в града), а през лятото на таблото си показва 90 градуса. Това ме води до извода, че явно термостата седи леко отворен и не стига температурата на изгорелите газове към филтъра, за да го самопочистват извън града. Най-лесно е да отида и да изрежат нещо, което реално си върши работата, защото засега в града си се регенерира напълно успешно до Not Clogged състояние. Сравнително рядко я изкарвам извън града,защото си ползвам колата главно да ходя до университета и да се возя в София, извън града рядко имам работа, но дойде ли време за море, излизане с нея до чужбина и тн е неприятно да ми се налага да мъкна и диагностика с мен. Вероятно ще се ориентирам тези дни към един термостат Ако някой има още идеи, добре са дошли!

  7. #22
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Не знам какъв ти е стила на каране, но по агресивно, с повечко обороти би допринесло за по - рядко задръстване на ДПФ. Не казвам да се движиш с превишена скорост, а да не караш с 50 на 5-та или 70 на 6-та, или както съм гледал някои да мъчат двигателя на 3-та с 1000 оборота, нещо такова. На мен ми е правил регенерация и извънграда, та така...
    Last edited by rossenvn; 12-09-2016 at 13:48.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #23

    Default

    Зимата на малки разстояние от порядъка на 3, 5, 8 километра шофиране, включително градско и нашите трудно загряват.

    Извънградско на темпомат за 3-4 километра е загряла, дори на скорост до 90 км в час.

    Отделно пускаш ли парното още по-трудно загрява.

    Моята миналия декември я бях оставил за смяна антифриз, когато отидох бяха я запалили и изключили парното като работеше на място и беше загряла до 90 градуса, при температура сутринта навън когато я оставих пред сервиза -6 градуса под нулата, а след обяда когато я взех температурата беше +2;+3 градуса.

    ==============================================

    Може обаче да имаш неизправен термостат, но все пак трябва да имаш предвид, че течността в охладителната система беше около 7. 35- 7.40 литра, което изобщо не е малко да се загрее до 85-90 градуса зимата при изстинал автомобил и температури навън от порядъка на -2 - 6 градуса през нощта.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    След прибиране от Гърция, днес в града си се почисти отново филтъра - https://s18.postimg.org/qcba29fvt/14...30183210_o.jpg

    П.с. случи се днес след като смених термостата (не, че трябва да имат общо). Стария зимата не ми загряваше повече от 60-75градуса

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    След прибиране от Гърция, днес в града си се почисти отново филтъра - https://s18.postimg.org/qcba29fvt/14...30183210_o.jpg

    П.с. случи се днес след като смених термостата (не, че трябва да имат общо). Стария зимата не ми загряваше повече от 60-75градуса
    Имат, колата трябва да е загряла. И понеже в града ти загрява с това стоп спри, затова ти е праскала там регенерацията. А ти не каза това за загряването

  11. #26
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Това със загряването през зимата е проблем на всички съвременни дизели. Ако караш градско в София и нямаш допълнителна система за подгряване на антифриза, мръзнеш като куче. А за DPF-a - при положение, че почти 100% карането ти е градско, е съвсем нормално това, което описваш. Едно от нещата, което премълчават производителите на автомобили и дилърите им за този DPF, е че именно с преобладаващо градско, го скапваш доста бързо. Скоро някъде четох по западните форуми, данни от някакво изследване, което показва, че за да имаш нормална експлоатация, трябва градско/междуградско да ти е над 50/50. Просто трябва да си намериш някаква дестинация и през почивните дни да излизаш извън София, ако смяташ да го ползваш по-дълго този филтър.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #27

    Default

    По-новите нямат подгряване на антифриза, а радиатор с 3 реотана за подгряване на въздуха (това е от156 фейс, с двузоновия климатроник). Не знам как е изпълнението за северните страни

  13. #28
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Те изобщо фиат/алфа нямат серийно подгряване, както са някои модели от ВАГ групата. Иначе при 156 за северните страни се монтираше един блок с три електрически подгревни свещи на антифриза, ама и той е умряла работа. Аз слагах такъв на 156-та, наистина имам някакъв ефект, но пак е незадоволителен. По ефективно ми беше сутрин като тръгна малко по-рано и да изкача баира за Бояна.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Те изобщо фиат/алфа нямат серийно подгряване, както са някои модели от ВАГ групата. Иначе при 156 за северните страни се монтираше един блок с три електрически подгревни свещи на антифриза, ама и той е умряла работа. Аз слагах такъв на 156-та, наистина имам някакъв ефект, но пак е незадоволителен. По ефективно ми беше сутрин като тръгна малко по-рано и да изкача баира за Бояна.
    Да, и аз съм виждал алфи с такъв блок. А 147 1.6?120 загрява за нула време, мечта за зимата

  15. #30
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Имам съмнение, че филтъра не поддържа над 350 градуса извън града, трябва да го следя известно време И ако е така, да разуча какво може да го предизвиква

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •