Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Клапа топло/студено

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default Клапа топло/студено

    Здравейте. Интересува ме дали моторчето, заедно с клапата, са сменяеми през жабката? За момента, всеки сервиз иска да маха таблото, но забелязах в няколко стари теми тук , че и през жабката с малко напън се стига и става смяната. Иначе проблемът ми е ,че духа само на студено. Компресорът загрява ,когато мина на топло ,самото моторче е проблема.
    ALFA 147 1.9JTD 16V. Климатик.
    Last edited by tishobg; 07-09-2016 at 15:49.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте. Интересува ме дали моторчето, заедно с клапата, са сменяеми през жабката? За момента, всеки сервиз иска да маха таблото, но забелязах в няколко стари теми тук , че и през жабката с малко напън се стига и става смяната. Иначе проблемът ми е ,че духа само на студено. Компресорът загрява ,когато мина на топло ,самото моторче е проблема.
    А колата е

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А колата е
    ALFA 147 1.9JTD 16V.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    ALFA 147 1.9JTD 16V.
    Двузонов предполагам. Там са .... две клапи. Я си закачи един МЕС преди да разглобяваш и си издухай датчика за температурата на купето през решетката (лявата) на панела за управление
    Last edited by Alex_26; 07-09-2016 at 15:52.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Двузонов предполагам
    Климатик, еднозонов .

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Климатик, еднозонов .
    Нищо, дай първо да си изчистиш датчика. Ако се е събрала прах, моторчето не върти(светни с фенерче през решетката) и терморезисторът обикновено дава, че му е горещо. Затова нямаш и топло. Или включи на максимум топло и виж дали ще почне да духа топло като начало

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Нищо, дай първо да си изчистиш датчика
    Първо, какво е МЕС ?
    Второ: Малко забравих да сменя филтър купе , дали играе роля?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Първо, какво е МЕС ?
    Второ: Малко забравих да сменя филтър купе , дали играе роля?
    МултиЕкуСкан - ясно, няма да се справиш сам. Опитай другото, написано от мен

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    МултиЕкуСкан - ясно, няма да се справиш сам. Опитай другото, написано от мен
    Имам познат с кабел и MEC. Ще говоря с него да го вържем. Другото ще го направя днес, заедно с Climate Control reset чрез акумулатора.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Имам познат с кабел и MEC. Ще говоря с него да го вържем. Другото ще го направя днес, заедно с Climate Control reset чрез акумулатора.
    Аз предпочитам да видя грешките, а с акумулатор ресет не става

  11. #11

    Default

    И при мен се случи нещо подобно което не мога да си обясня.Пускам си климатика както си му е реда и го нагласям да духа от духалките срещу лицето.И какво се случва,двете духалки над сд-то от дясната си духа студено , а от лявата духа но все едно не е пуснат климатика.Колата е 147 1.6 120кс. Климатик.Разбирам да духа или топло или студено ама от едната студено а от другата само да върти въздуха не мога да си го обясня

  12. #12

    Default

    Сменяеми са, макар и трудно легнал по гръб, по корем и незнам си още как.. Свалял съм на приятел на алфа 147 1.9 жтд 150 к.с. с климатик, еднозонов. Идва кофти тясно е, но не е невъзможно. По спомен моторчета са две, едното е за клапите/топло-студено. В интерес на истината не съм ме сложили работещо, бях го включил само на топло с пръста. Добре е да имаш малка тресчотка с удължения и чупещо или гъвкаво рамо.

  13. #13

    Default

    Аз се надявах да е паднало нивото на фреона примерно

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    И при мен се случи нещо подобно което не мога да си обясня.Пускам си климатика както си му е реда и го нагласям да духа от духалките срещу лицето.И какво се случва,двете духалки над сд-то от дясната си духа студено , а от лявата духа но все едно не е пуснат климатика.Колата е 147 1.6 120кс. Климатик.Разбирам да духа или топло или студено ама от едната студено а от другата само да върти въздуха не мога да си го обясня
    147 има с климатик, климатроник, с двузонов климатроник. А сега ти с кой си?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Аз се надявах да е паднало нивото на фреона примерно
    Може това да пробваш като за начало, защото имах същите симптоми като твоите - отдясно духа студено, а отляво все едно вкарва въздуха отвън без обработка. След дозареждане и отстраняване на теча се оправи.



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •