Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Алфа Ромео 159 яде предните гуми отвътре.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Алфа Ромео 159 яде предните гуми отвътре.

    Здравейте колеги, имам АР 159. Предните гуми ги изяде за около една година отвътре. Купих нови и я закарах на стенд. На стенда се вижда много добре как са мръднали с 3%, но майсторите ми казаха, че няма опция да регулират наклона на гумите. На по-старите модели е могло, но на този не може. Същото го казали на един познат със пасат 2010 година. Казаха, че вероятно имам нещо счупено по предницата. Та въпроса ми е...има ли начин да се регулира този наклон или ще си яде гумите винаги?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by medion View Post
    Здравейте колеги, имам АР 159. Предните гуми ги изяде за около една година отвътре. Купих нови и я закарах на стенд. На стенда се вижда много добре как са мръднали с 3%, но майсторите ми казаха, че няма опция да регулират наклона на гумите. На по-старите модели е могло, но на този не може. Същото го казали на един познат със пасат 2010 година. Казаха, че вероятно имам нещо счупено по предницата. Та въпроса ми е...има ли начин да се регулира този наклон или ще си яде гумите винаги?
    Наклона? Сканирай разпечатката и я постни тук. И надявам се да не е само предница, а да има и задница

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Възможно е да се е затворил коша.
    Тука приказвам малко на изуст, защото и при мене няма реглаж на наклона.
    Най-добре иди при някой свестен тенекиджия, които изправя коли. Той ще може да ти помогне по-добре, но преди всичко се увери, че по окачването нямаш проблеми!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Възможно е да се е затворил коша.
    Тука приказвам малко на изуст, защото и при мене няма реглаж на наклона.
    Най-добре иди при някой свестен тенекиджия, които изправя коли. Той ще може да ти помогне по-добре, но преди всичко се увери, че по окачването нямаш проблеми!!!
    Иве, разпечатката си показва. Иначе му трябва дозер

  5. #5
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Колега, от кога имаш алфата и случайно да си я взел от Дупница? Доста съм ги гледал и единствената така разкрачена беше една графитена там, която е имала сериозен челен удър. Прегледай цялостно окачването.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Колега, от кога имаш алфата и случайно да си я взел от Дупница? Доста съм ги гледал и единствената така разкрачена беше една графитена там, която е имала сериозен челен удър. Прегледай цялостно окачването.
    Те на Дупница всички са или с проблеми и закърпени криво ляво, или с удари, или ... и с двете

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Провери първо шенкелите, 159 е тежка кола и има навика да ги криви. Някои сервизи се наемат да ги изправят, някои не. Дозери, мазери, квазери и лазери ги остави за след това. Забележката за смачкания кош по - скоро се отнася за ретро разделите, 159 е с доста по устойчива рама и трудно ще се сгъне.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Колата е взета от чужбина, на 115 000км реални, на 98% съм сигурен ,че е нямала удар...поне нещо сериозно. Карах я при няколко майстори и не видяха нищо по окачването. Разпечатка нямам от стенда. Да разбирам, че няма как да се регулира наклона на гумите и трябва да търся проблеми по окачването?

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Щеше да е добре да имаш разпечатка. Така само гадаем дали е в норми, дали някой не е сложил износени гуми, това вече в сферата на конспирацията. Може да са сменени пружините с по-къси/спортни. Та варианти много, майстори няма.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by medion View Post
    Колата е взета от чужбина, на 115 000км реални, на 98% съм сигурен ,че е нямала удар...поне нещо сериозно. Карах я при няколко майстори и не видяха нищо по окачването. Разпечатка нямам от стенда. Да разбирам, че няма как да се регулира наклона на гумите и трябва да търся проблеми по окачването?
    Може и по окачването, може и по купето. И за да не се хвърляш на хаос направи си един хубав стенд предница и задница с разпечатка. Ако си от Сф ще ти кажа и къде при желание от твоя страна

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    За съжаление няма как да докарам колата до София, защото съм извън страната. Майсторите ми казаха, че само са регулирали гумите да са в една линия и друго не могло да се направи. За сега ще покарам така да видим...

    Между другото ми пратиха тази снимка, но едва ли върши някаква работа...

    http://prikachi.com/images.php?images/557/8902557G.jpg

  12. #12
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Две убави разпънки и ще се намести.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  13. #13
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Провери Тампоните на долните носачи.При мен беше от тях след смяна и реглаж се оправи.По спомен струваха около 100 лв. двата. Успех
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Ако от самото разкрасяване яде гумите,то тогава няма да има Либра с нормално изтъркани гуми(всички са леко разкрачени),по скоро има някакъв проблем със сходимоста
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  15. #15

    Default

    Колко цола и с какви джанти си?
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •