Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с паленето 1.9 Mjet 16V

  1. #1

    Default Проблем с паленето 1.9 Mjet 16V

    Здравейте колеги,
    Имам следния проблем с Фиат Крома 1.9 16V Mjet - трудно първо палене, сутрешно и след престой. Колата винаги пали, но първото запалване е трудно и колкото по-студено става времето, колата пали по- трудно и работи по-лошо първите няколко секунди! При палене стартера върти по-дълго, има момент на зачудване дали да запали, после запалва, но има притрисане на двигателя и ако е студено времето първите секунди не може да се изфорсира и има леко изпушване (бяло-синкаво).
    Колата беше няколко дни в сервиз, казаха, че са проверили помпата и за тях всичко е наред с нея. Проверени са свещите (здрави са всичките), релето за подгрев е сменено с ново, няма никакви грешки в компютъра. Няма течове или скъсани маркучи. Според тях няма никакъв проблем. Явно толкова разбират!

    Дюзите са сменявани скоро, защото казаха, че две от дюзите са напълно заминали ( в друг сервиз след стенд на дюзите), замених и четирите с втора употреба, които са качвани на стенд и параметрите им бяха в норма.
    EGR клапана е затапен, но не е изключен софтуерно. Филтъра за твърди частици не е махан.
    Дайте съвет къде да търся проблема и в кой сервиз да я карам, че ми писна да давам пари и да ми казват, че на колата и няма нищо!

  2. #2

    Default

    То добре, ама от кой град си все пак за да можем да те насочим.
    Кога си сменял нафтовия филтър все пак да попитам?

  3. #3

    Default Проблем с паленето 1.9 Mjet 16V

    Аз съм от Перник, но за сервиз няма проблем в София да я закарам. До сега в София са я гледали.
    Иначе преди 2000км. са сменени всички ремъци и ролки и водна помпа, както и маслото с всички филтри. Ангренажа го проверих в друг сервиз дали е правилно зацепен, казаха че всичо е ОК.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by lozanov_ View Post
    Аз съм от Перник, но за сервиз няма проблем в София да я закарам. До сега в София са я гледали.
    Иначе преди 2000км. са сменени всички ремъци и ролки и водна помпа, както и маслото с всички филтри. Ангренажа го проверих в друг сервиз дали е правилно зацепен, казаха че всичо е ОК.
    Значи ти трябва читава диагностика още от студен старт, При затапен ЕГР, но не махнат софтуерно не може да нямаш грешка. А дебитомерът пък не винаги качва грешка. Датчикът за температура също може да е в кюпа
    А изчистил ли си датчика за налягане и температура в колекторите?

  5. #5

    Default

    Интересното е, че ЕГР клапана не дава грешка. Ако му откача буксата веднага дава грешка на таблото иначе няма проблем. Чистил съм дебитомера и MAP сензора.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by lozanov_ View Post
    Интересното е, че ЕГР клапана не дава грешка. Ако му откача буксата веднага дава грешка на таблото иначе няма проблем. Чистил съм дебитомера и MAP сензора.
    Дебитомера с какво го чисти?
    Трябва да ти даде не грешка ЕГР, а грешка въздушна смес. Защо махна ЕГР-а?

  7. #7

    Default

    Свалях EGRa за да погледна къде и как е затапен, а и един от болтовете беше хлабав и сълзеше масло от там. После съм забравил да закача буксата и веднага ми даде грешка. При диагностика имаше запаметена грешка, но след като я изтриха повече не се появи.
    Дебитомера го пръсках с контактен спрей (за почистване на платки и електроника).
    Last edited by lozanov_; 08-09-2016 at 19:44.

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 17:54.

  9. #9
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    ..ако е студено времето първите секунди не може да се изфорсира и има леко изпушване (бяло-синкаво).
    Това изречение ме кара да мисля, че има проблем с някоя дюза или гарнитура. Маркучите надува ли ги колега? Губи ли антифриз?
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  10. #10

    Default

    ..ако е студено времето първите секунди не може да се изфорсира и има леко изпушване (бяло-синкаво
    Точно това изключва акумулатора според мен

    сълзеше масло от там
    е притеснителното и от там идва проблемът. Свали си входящия маркуч на турбото и виж дали имаш и минимален луфт на оста на турбината
    Last edited by Alex_26; 09-09-2016 at 10:24.

  11. #11

    Default

    Стартер или алтернатор.

    Провери ги.В такива случаи е възможно самодиагностиката на автомобила да не "хваща" проблема.

    Виж разхлабени клеми на стартер/алтернатор.

    Имаше такава тема във форума на 159 мисля и беше решен с рециклиране на стартер или алтернатор.

    Възможно е и да е : http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ng-issues.html
    Last edited by alfa racer GTA; 09-09-2016 at 11:02.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 17:54.

  13. #13

    Default

    Вчера сутринта при 12-14 градуса външна температура, колата запали след малко повечко въртене, с разтрисане на двигателя и леко прекъсване първите секунди. Колата изпуши доста силно (бяло), след няколко секунди изчисти работата и спря да пуши. После пробвах след 7-8 часа при 25 градуса външна температура при което нямаше разтрисане на двигателя, нямаше пушене, но остана едно леко прекъсване първите секунди.
    Днес реших да я паля са двоен подгрев -външна температура 15 градуса, колата запали без разтрисане на мотора и без пушеци, но първите 10-20 секунди има едно леко прекъсване и неравномерна работа на мотора.
    Явно си трябва добър сервиз и диагностика, защото когато иска си пали нормално, друг път работи ужасно.
    Дайте насока за добър сервиз или майстор!

  14. #14

    Default

    Само, че трябва да се чака да изтине

  15. #15
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Колега аз има подобен проблем.Ако не съм я карал ден и при първото палене върти ,но не запалва.Про втори опит си пали и хвърля малък облак бял дим.Онзи ден ми светна проблем с алтернатора.Веднага колата в сервим и там смяна на четки и диоден блок.Смених и акумулатора тъй като стария беше на 3години и не някаква марка, за сега от около 4-5 дни не ми е правила изобщо проблем, пали си от 1 път без да се замисли.
    Alfa 159 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •