Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107

Thread: Проблем съединител 147..нов и буксува

  1. #1

    Default Проблем съединител 147..нов и буксува

    Съединителя е Валео всичко комплект (нов) преди да го сменя започна да буксува стария..сложих нов обаче продължава да си буксува..та мисълта ми е дали може да е от някоя помпа или менте Валео...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Nikito147 View Post
    Съединителя е Валео всичко комплект (нов) преди да го сменя започна да буксува стария..сложих нов обаче продължава да си буксува..та мисълта ми е дали може да е от някоя помпа или менте Валео...
    Дизел или бензин

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 06-10-2016 at 06:02.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Дизел.
    Извинявам се,забравил съм да напиша.. 147 1.9 JTD 115 hp 2006г.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Nikito147 View Post
    Съединителя е Валео всичко комплект (нов) преди да го сменя започна да буксува стария..сложих нов обаче продължава да си буксува..та мисълта ми е дали може да е от някоя помпа или менте Валео...
    Диска на стария беше ли износен?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Ами да речем ,да ..имаше 1мм до ограничителите

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 06-10-2016 at 06:02.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Уточнението, че колата е дизел, беше за Цвятко.
    Знам, но ще изчакам малко
    Тя е с бутало, нали?

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 06-10-2016 at 06:02.

  10. #10

    Default

    Съединителят е постоянно зацепен, ако е помпа, по скоро няма да отделя. Или не е сглобен както трябва или има някакъв дефект. Може да му трябва и време. Покрай още така и ще разбереш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Щом питаш мен - знам, че двигателят на тази кола има четири бутала.
    Колкото до това дали съединителят й е с бутало или действа на опън - хал-хабер си нямам.
    Ооо, Ник, теб не те питам за това. Той трябва да ми потвърди за да видя дали ги хваща нещата и да продължа. Аз го знам с какво е
    Колкото до това дали съединителят й е с бутало или действа на опън - хал-хабер си нямам.
    - то е едно и също

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 06-10-2016 at 06:03.

  13. #13
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Nikito147 View Post
    Съединителя е Валео всичко комплект (нов) преди да го сменя започна да буксува стария..сложих нов обаче продължава да си буксува..та мисълта ми е дали може да е от някоя помпа или менте Валео...
    Трябва известно време да караш по-еваш , докато улегне феродовия диск към маховика и притискателния диск .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Дрънкате пълни простотии!
    Щом е нов целият съединител, то той трябва да държи. Два тигела да му направиш и е "улегнал".
    Освен ако не е сглобен правилно, то проблемът е класически.

    Това, което натиска съединителя не се връща до край.

    Дали е закъсано жило, при тия с жило, дали е скапал се маркуч между помпата и работния цилиндър или разкашкали се гумички на помпата, то резултатът е подобен.
    Жилото си мърда в един диапазон, маркуча пък действува все едно , че има клапан и не иска да връща, а разложената гумичка на помпата запушва компенсационния отвор и не позволява течността да се върне обратно в казанчето. На практика действува все едно , че има клапан и блъска течност в системата след нея, но не я връща в казанчето.
    Има още една, но много рядка причина. Да задиря буталото на работния цилиндър и да не връща до край. Получава се и от гняс в него.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Дрънкате пълни простотии!
    Щом е нов целият съединител, то той трябва да държи. Два тигела да му направиш и е "улегнал".
    Освен ако не е сглобен правилно, то проблемът е класически.

    Това, което натиска съединителя не се връща до край.

    Дали е закъсано жило, при тия с жило, дали е скапал се маркуч между помпата и работния цилиндър или разкашкали се гумички на помпата, то резултатът е подобен.
    Жилото си мърда в един диапазон, маркуча пък действува все едно , че има клапан и не иска да връща, а разложената гумичка на помпата запушва компенсационния отвор и не позволява течността да се върне обратно в казанчето. На практика действува все едно , че има клапан и блъска течност в системата след нея, но не я връща в казанчето.
    Има още една, но много рядка причина. Да задиря буталото на работния цилиндър и да не връща до край. Получава се и от гняс в него.
    Успех!
    Тук няма как да се съглася ,още повече за JTD .А пък ако е и с ремап .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •