Results 1 to 12 of 12

Thread: Размер говорители - 147

  1. #1

    Default Размер говорители - 147

    Здравейте, порзгледах из форума, но намерих само размерите на говорителите на 156-ца.. та.. и тук ли са 170мм ? Мисля да ги сменям защото като усиля малко и започват да се чуват някакви звуци като в железарски цех.. ;х

    и дълбочианта на колоните
    Last edited by kev1n--; 10-09-2016 at 12:58. Reason: добавка

  2. #2

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 17:46.

  4. #4
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    И аз имам един въпрос - колко трудно е да сменят задните колони на GT. Предните свалих корите и стана, ама със задните май ще е филм. Та някой правил ли я е тази процедура.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Да свалят се корите и задната седалка за да ти е по удобно

  6. #6

    Default :)

    хахах.. ами ако вече съм взел 170 ? дали няма да влязат ? хахахаах ;д да ходя да ги сменям за 165 ? и да попитам.. монтажа става със сваляне на кората на вратите нали ?

    другото интересно е че взех коаксиални.. за задните врати.. за предните мисля да взема двукомпонентна система.. но там филтърчето трябва ли да се слага или се използва заводското/ако има такова/ и респективно.. има ли такова ?

  7. #7
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    17 ще станат, защото повечето 17 стават и на 16.5, а дори и да не стане винаги можеш да набиеш рапидата и да си направиш дупка и да не се занимаваш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #8

    Default ;дд

    ше станат.. к.ра ми янко да бяхте казали, че трябват преходници.. имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва..

  9. #9
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Ако говориш за кабелите, да не си очаквал, че ще има директно като оригиналните букси да си ги сложиш, нормално е да има запояване. Никой не може да ти каже с точност какво да правиш, защото просто не знаем какви колони си взел, а и то толкова много видове има, че може и да станат ,може и да не станат като размер, дупки и т.н. Никой от тук не му е хоби да е енциклопедия за колони.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  10. #10
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by kev1n-- View Post
    ше станат.. к.ра ми янко да бяхте казали, че трябват преходници.. имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва..
    Ами ето,някой трябвя да е пръв,падна се на теб да разкажеш с приказки и картинки,как точно става тази работа.Слушаме те с интерес...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by kev1n-- View Post
    ше станат.. к.ра ми янко да бяхте казали, че трябват преходници.. имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва..
    16,5см/ филтри няма..на пищялката има само един кондензатор,което също е филтър от 1-ви ред
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails q.jpg   04659.gif  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default :)

    Значи... преходник/букса за кабелите не ви трябва.. взема се една обикновенна часовникарса отвертка /права/ слага се между пластмасовото и металното от вътрешната страна и се изкарва клемичката.. клемите са подобни на B-type кербовки.. т.е. същите, но малко по-различно изпълнение.. /едното е право, а другото е като "B"/ така че масата говорители на пазара са подходящи. Трябват ви рингове - от елиемкс или авител.. 18лв е комплекта. аз сложих херц дсх 170.3 отзад/коаксиални/ и мисля дск 165.3 отпред. /двукомпонентна / като в комплекта им има дх300 ин/аут което предполагам е филтър /разделя различните честитои за различните говорители.. предпоалгам респективно lpf и hpf/ както и да е..
    демонтажа на корите - има 4 види и 2 умбрека/или както е известно - вътрешен шестограм/ ще излъжа какъв размер бяха.. 4.5 май.. видите - дръжката за отваряне и затваряне, пепелника и 2 отдоло на кората. шестограмите - управлението на стъклото и тапичката на дръжката на вратата. има допълнително и 4 щипки, така че ще трябва да дърпате смело когато сваляте кората.
    ако имате на разположение дрелка/винтоверт, можете да пробиете ринговете , така че да прекарате кабела, ако не - увийте още 1-2 слоя изолирбанд и поставете кабела между ламаритната и ринга. първо се поставят ринговете за вратата, след това се закачат буксите и накрая говориеля за ринга...
    по обратния ред се сглобява.

    като цяло това е.. снимки.. нема ;д бързах да свъша, че започваше да вали таман, а го правих пред блока на открито

    с тея говорители които сложих, понеже са коаксиални и се притеснявах да не се получи пик на високите, намалих с 2 идеи високите и дигнах ниските с 1.. чува се много приятно.. внимавайте само да не забравите нещо при закачането, че иначе ще ви трака

    ПС: ако искате да махнете напълно кората за да ви е по-удобно, след като махнете всички види/шестограми и щипки - повдигате я отзад напред, да изелзе заедно с уплатнението между ламарината на вратата и стъклото..

    ППС: ако имате въпроси, питайте..
    Last edited by kev1n--; 17-09-2016 at 15:13.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •