Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с перката 156 1.8

  1. #1
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default Проблем с перката 156 1.8

    Имам странен проблем вчера патувах и още като тръгнах ми светна лампата на инжекторите, забелязах че перката сработи още докато колата беше студена ,перката постоянно се включва и изключва ,колата държи 90 градуса (малко преди 90) ми стои стрелката ,когато се включи перката светва лампата на инжекторите на таблото спира перката лампата угасва ,не гори повече от нормалното не прекъсва всичко останало си е наред освен перката и лампата на инжекторите . Някой с подобен проблем ?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by syrdjon View Post
    Имам странен проблем вчера патувах и още като тръгнах ми светна лампата на инжекторите, забелязах че перката сработи още докато колата беше студена ,перката постоянно се включва и изключва ,колата държи 90 градуса (малко преди 90) ми стои стрелката ,когато се включи перката светва лампата на инжекторите на таблото спира перката лампата угасва ,не гори повече от нормалното не прекъсва всичко останало си е наред освен перката и лампата на инжекторите . Някой с подобен проблем ?
    Включи една диагностика като начало

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:56.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно прекъсва датчикът за температурата. Намира се на термостата, в случай, че е сдвоен. Почисти му буксата. Има и модификации с несдвоен датчик. Тогава единият се намира на термостата а другият - на главата.

    Това дали датчикът е сдвоен или не, се познава по броя пинове на този на термостата. Ако е с 3 пина, значи е сдвоен и няма друг. Ако е с 2 пина, значи има и такъв на главата.
    Last edited by ecotronic; 11-09-2016 at 12:10.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вероятно прекъсва датчикът за температурата. Намира се на термостата. Почисти му буксата.
    Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
    Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилатора въртеше като луд 😜
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
    Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилатора въртеше като луд 😜
    Действително, не знам, дали светва чекът при тази ситуация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default

    диагностиката е ясна просто снощи се прибрах в 11, и не ме свърташе исках мнение от форума ,демек лампата на инжекторите светва ,защото компютъра влиза в авариен режим заради някой от датчиците ?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
    Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилато въртеше като луд 😜
    Изявинявай, че ще го кажа, но доскоро ти ме нападаше за неграмотност. Ама кога се пише пълен член въобще не ти е ясно. Не само в този пост си така

    А колкото до описаното от теб, чекът може да не е светнал, но как си сигурен, че не ти е набил грешка. Не всяка грешка пали чека

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Изявинявай, че ще го кажа, но доскоро ти ме нападаше за неграмотност. Ама кога се пише пълен член въобще не ти е ясно. Не само в този пост си така

    А колкото до описаното от теб, чекът може да не е светнал, но как си сигурен, че не ти е набил грешка. Не всяка грешка пали чека
    никъде не говорим за грешки, говорим за чека, естествено че ще запише грешка.
    А пълния член си го заври отзад
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default

    колеги айде стига се карахте ,грешката е P0115 датчика е от този с 3-те пина ,вадих чистих никаква разлика ,трият грешката пак се появава поръчвам един пък ще видим

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:56.

  12. #12
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default

    Мда така ще стане поръчан е датчика доста евтин ми се струва,9 лв толкова ли вървят горе долу ,триенето беше нарочно ясно ми е че с триенето няма да се оправи

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:57.

  14. #14
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default

    Аз съм пушач ,всеки ден давам по 5 лв за цигари ,9 лв за датчик на фона на предния лагер който смених преди 1 месец за 200 лв ми се струват доста малко за това питам.

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Датчикът на термостата е фира, а грешката палеща чека е "несъвместими показания датчици температура" и я набива след малко каране.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •