Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

  1. #91
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Тоа па пак сипа с черпака
    Стига отказвахте човека от колата бре, има си мерак, нека си я посъживи малко. Ся че тоя мотор нее няква бигачка е ясно, но си мисля че малко коли ще си изкарат заводските коне на диното. И както той си каза за 2 бона толкоз- сега ще попитам пък за 2 бона какво да си купи човека дето да е по-добро от тая алфа... няй опел астра ли дет освен мотора и няма нищо хубаво в нея и той дори нее произведен от опел...или па гоуф ГТИиии
    Аз никога несъм бил фен на Свинспарка, но в случая за коли до 3 бона си е вариант

    Епа ако сиромах човек - джей... ти... ди... сто и петнаееесе конье с един чЕп ще прибива почти всеки леко моднат с така познатите до болка "чип, филтЕр и генерация" туин спарк

    Ако пък си по-ларж за 3500-4000 скачаш на джей... ти... ди... 1.9 16в, чипосваш и 2.5-ците почват да притреперват
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #92

    Default

    Aбе тея 115 коньовите мъртъвци леко ме съмнява да бягат повече от спарк в кондиция ама айде, да кажем че не разбирам.
    Иначе и 300 да вдига за 12 секунди жейтиди, пак ще си остане неприятен тракалник.
    Не всичко е вървеж в тея коли, има и звук и риспонс и обороти и вибрации... и душа ако щете.

    Уж сте алфисти, а разсъждавате като голфаджии с тди-та.

  3. #93
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Темата ти е в тунинг проекти - тоест, ако трябва да си пишем сериозно, ще е за модификации отнасящи се до подобряването на вървежа или на право, или на писта със завои. ----> http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40265

    Тези неща за душата, сърцето, за това колко са ни хубави, здрави и прекрасни 15--16 годишните каляски и прочие е за раздел Общи Приказки...

    Виждам по аватара, че си от Плевен Като си в България пиши - аз почти всеки месец имам път към града, тъкмо да сверим 2.0-ката ти със 1.9 115ка. За звука се съгласявам, че е по-добър на бензиката, само ако вариатора ти е в добро здраве и не трака
    Last edited by digitalundgrd; 20-12-2016 at 01:45.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #94
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Aбе тея 115 коньовите мъртъвци леко ме съмнява да бягат повече от спарк в кондиция ама айде, да кажем че не разбирам.
    Иначе и 300 да вдига за 12 секунди жейтиди, пак ще си остане неприятен тракалник.
    Не всичко е вървеж в тея коли, има и звук и риспонс и обороти и вибрации... и душа ако щете.

    Уж сте алфисти, а разсъждавате като голфаджии с тди-та.
    115-ка jtd с ремап хич не е мъртво да ти кажа. И аз се кафя на респонса и оборотите на атмосферка бензин ама за да се развърви twin spark-а си трябват всичките неща, които ти реши да не правиш (валове, маховик, колектор, т.н). Също грозната истина е, че ако парите за едни валове и генерация ги налееш в едно jtd ще има дооста по сериозен краен резултат. А наистина тази тема защо е в този раздел?
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  5. #95

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Темата ти е в тунинг проекти - тоест, ако трябва да си пишем сериозно, ще е за модификации отнасящи се до подобряването на вървежа или на право, или на писта със завои. ----> http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40265

    Тези неща за душата, сърцето, за това колко са ни хубави, здрави и прекрасни 15--16 годишните каляски и прочие е за раздел Общи Приказки...

    Виждам по аватара, че си от Плевен Като си в България пиши - аз почти всеки месец имам път към града, тъкмо да сверим 2.0-ката ти със 1.9 115ка. За звука се съгласявам, че е по-добър на бензиката, само ако вариатора ти е в добро здраве и не трака
    Раздела е за тунинг, а темата е за 2.0ТС. Така че няма нужда да намесваме агротехниката повече.

    Иначе няма проблем, ще се обадя.

    Лятото пробвах една А3-ка 1.9TDI 131 с чип...
    Взе ми старта, 2ра го изравних, 3та го минах и на 4-та остана много назад... Два пъти повторихме, същия резултат.
    Колкото повече се увеличава скоростта, толкова повече се увеличава разстоянието.

    Не мога да преценя в какво състояние ми е навеса, щото не съм карал много такива, но в сравнение с на един приятел 1.8тс , моя върви доста по-добре.
    Спокойно си прави 200 на 4-та , на 5та не съм пробвал колко ще стигне.

    Вариатора не трака, дебитомера(бош) и свещите са на 20к км, катализатор няма, карана е само с 10в60 досега.
    138к реални км от втори собственик я взех, евтинко заради проблеми със съединителя.
    Рикамби оригинали комплект съединител, лагер помпа, горна помпа и tutela течност и няма такъв проблем вече

    Quote Originally Posted by Mony View Post
    А наистина тази тема защо е в този раздел?
    Защо не?
    Питам каквото ме интересува, който има желание си споделя знанията.
    Колегата онзи ден, който обясни за главите и гарнитурите беше много полезен и му благодаря.
    Има и друга систематизирана информация за колектори и валове...
    Някой друг ако реши да тунингова 2.0тс ще отвори тази тема и ще му е полезна и на него.
    Не вярвам да пречи на някого. : )
    Last edited by dhtj; 20-12-2016 at 02:15.

  6. #96
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Класика, JTD vs Twin Spark скоро не се беше случвало.........

  7. #97
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе по-скоро класическата сентенция : "Кога стана циганче, кога ти почерня гъза?"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #98
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Не виждам защо хвърляте човекът,който е с атмосферка,срещу турбиниран двигател? Аз предлагам на тая 115-ка да и клънцем охлювчето,и да видим тогава "на кой му е по голям".Що пък да не пробваме и с 2.4?Някой желаещ?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #99
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    На пътя като те набара някой с турбо кюмбе, да не би да му даваш аварийки, къси-дълги и да го отбиваш в дясната лента, за да му откачаш охлюва Обикновено, никой не те пита атмосферка ли си, турбо ли си. Като си решил да даваш газ, настъпваш, колкото може и се вижда "на кой колко му........................................... бега колата"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #100
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    И двамата сте прави по принцип.
    На пътя наистина ниой не го Е..е кво има под капака ти и щом си 'захапал" или караш или гледаш отзад. Но и другото е вярно че видиш ли никой не сравнява турбо бензин с турбодизел ,ами все приравняваме с атмосверни бензинояди....
    в крайна сметка кой квото го кефи си кара и всеки според сиромашията както се казва. аз съм си решил проблема и карам турбо бензин и то Нее някой 1.8-2литра за да не ме отупа някой умрело 3.0тди
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #101

    Default

    По-скоро темата не трябва да се казва "Леко раздвижване на 2.0TS", а "Как да върнем избягалите коне в конюшната"

  12. #102

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Но и другото е вярно че видиш ли никой не сравнява турбо бензин с турбодизел ,ами все приравняваме с атмосверни бензинояди....
    Никакъв проблем не са турбо дизелите...
    Във времето на тоя ТС - 98г , дизеловите печки, които алфа са предлагали са били 136 и 105 коня, пълна скръб.
    Бмв имаха известния Тдс 2.5 143 коня, а ВАГ 90 и 110 коня тди... И душегуба в аудитата 2.5 150 коня, който е по умрял и от ТДС-а

    Всичките доста по-спрели от ТС. Ето и какво са мислили хората за тях по това време. https://youtu.be/DkyWrT5HE_w

    И 20 години по късно тея антиавтомобили идват в България, затапват се всички възможни ЕГР-и, ДПФ-и и катализатори и Ганьо си мисли че кара спортна кола... Докато трови останалата част от населението с черни сажди.

    Айде нема нужда. Кларксон за дизеловите алфи казва че са за хора, които биха харесали Мона Лиза с мустак... Хора лишени от вкус

    Друга беше целта на темата де, не знам кой намеси ДАП-аджийската техника, но той е виновен.

  13. #103
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Ето и какво са мислили хората за тях по това време. https://youtu.be/DkyWrT5HE_w

    И 20 години по късно тея антиавтомобили идват в България, затапват се всички възможни ЕГР-и, ДПФ-и и катализатори и Ганьо си мисли че кара спортна кола... Докато трови останалата част от населението с черни сажди.

    Друга беше целта на темата де, не знам кой намеси ДАП-аджийската техника, но той е виновен.
    От клипа, който си дал поне аз, с моя скромен английски разбирам, че чичката първоначално се чуди как може в алфа да сложат дизелов двигател, но после като покара каза, че звука е най-добрият, който е чувал от дизел, и че е впечатлен от динамичните характеристики на колата. Накрая посланието е - покарайте и вие - може напълно да си промените представата за "дизела".

    От чисто любопитство да те питам тази твоята 156-ца Туин Спарк първа кола ли ти е? Ако е така, разбирам ентусиазма ти.

    Иначе за кюмбето (JTD) е мнооого далече е от определението "спортна", също толкова далеч, колкото е и туин спарка. Но фактите са, че с чип жтд-то върви доста по-приятно от туин спарк също с чип. Ти не се съгласяваш, в което няма лошо. Единственият начин е да се убедиш на живо.

    Каквото и да си говорим единствената 156-ца, която може да се нарече спортна е GTA, всичко друго са си средностатистически 15-18 годишни МПС-та

    Сега остава колегата да туинингова 2.0 TС-а и да покаже нагледно в темата какво и как е направил, за да не стане и тази поредната, в която само си хабим клавиатурите
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #104
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Както и факта че JTD без чип е същата работа като TS-ка.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #105
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Както и факта че JTD без чип е същата работа като TS-ка.
    Така е. Съгласен съм. Аз написах и по-горе нито едното, нито другото е критерии за "бърз" автомобил. Нормална кола, за да си вършиш ежедневната работа и да стигаш от т.А до т.Б.

    Въпроса беше, че колегата иска да туинингова ТС-а. Което в пари, за да се случи нещо трябва да вкара поне едни 2000лв (валове, генерация, работа по главата, преправяне на софтуера). Докато в жтд, ако се налеят същите тези 2000лв, резултата ще е доста по-добър.

    С оглед на това се опитахме няколко човека да му подскажем да не се хвърля в "тежкия" тунинг на ТС, а като има мерак да я чипоса и да спре до там, но пак нещата се объраха на дизел-бензин.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •