Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

  1. #1

    Red face Леко раздвижване на 2.0TS

    Такаа, отскоро имам една красавица (в подписа има снимки) - 156, 2.0ТС, преди фейса.
    Любопитно ми е какъв performance може да се изстиска от това моторче.

    Засега има само генерация - права тръба с едно крайно гърне. Няма катализатор и средно.

    Следващата логична стъпка, която обмислям е да разкарам балансьорите и картерните газове.

    1. За балансиращите валове достатъчно ли е да се махне само ремъка и да си останат валовете на място? Шайбата на КВ маха ли се?

    2. Това ли са картерните газове? (снимката е случайна от нета)

    3. Каква е следващата стъпка? Ремап? Спортен филтър?(не мисля), Олекотени колела на валовете? Разбирачите ще кажат.

    4. Какви коне могат да се очакват?

    Надявам се на сериозна дискусия, в която да се включат хора, които имат опит с такъв мотор. Благодаря.
    Last edited by dhtj; 11-09-2016 at 19:29.

  2. #2
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Нямам опит с такъв мотор, нито с тунинг на какъвто и да е мотор, но от темите, които съм изчел във форума изводът е следният - тунингът на атмосферен мотор е безсмислен...по-добре си го карай и му се кефи всичко сток и без усложнения...

    п.с. А, за малко да забравя...все пак - честита придобивка и със здраве да си я караш!
    Last edited by bobi1997; 11-09-2016 at 20:38.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3

    Default

    Ясно ми е, че няма да стане 300 коня.
    Целта е да му олекне малко на моторчето и да се развърта по-бързо.
    Само от махането на катализатора се появява осезаем живец.
    Балансиращите валове и картерните газове със сигурност ще ги откача, само да ми се изяснат неяснотите от първия пост.

    Чувал съм че тежат около 4кг двата баланс. вала общо. Това си е сериозно олекотяване.

    Въпроса е какви са следващите стъпки и очаквам опитните юзери да споделят.
    Дали чип, дали спортни разпр. валове, не знам...
    Всякакви съвети приемам, стига да не струват хиляди левове.

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default


    такам, ще опитам да изброя някой неща:

    1- Генерация- това да кажем че си го направил, макар ,че трябва да се има предвид,че при Атмосверен мотор е малко нож с две устриета махането на много гърнета, понеже се губи засмукването при фазите на разпределителните валове (налягането в изп. система помага за засмувкане на новата гориво-въздушна смес)
    2-Спортни валове- има тука там втора ръка, стига да имаш лев.
    3- Портване на главата (всмукателните отвори) това съчетано сваловете ще се отрази доста добре.
    4-Откачане на банс. валове
    5-олекотен маховик
    6- олекотена ролка на пистовите ремъци
    7- Хубав колд еър интейк
    8- Качествен Ремап на диното, понеже ако си набавиш всичко изброено, ще ти трябва Къстъм ремап

    И накрая след една равносметка от поне 2 бона за изброеното, очаквай едни макс 30 коня отгоре, но определено колата щее доста по "нервна" и ще кефи

    9- купуваш 2.0 16в или 20в мотор от фиат купе и за същите шари долу горе караш 200+ коня кола

    Вероятно пропуснах нещо но вярвам ,че колегите ще добавят, понеже ако си поизчел из форума темите, ще знаеш ,че има няколко такива мотора направени "силни атмосверки" , така че има хора с опит в тая игра
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    По-големи всмукателни клапани, повишаване степента на сгъстяване. Има подобен проект в международния форума с резултат от 190к.с и 230нм. После следва индивидуални дросели.

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти

    Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

    Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Целта определено е колата да остане ежедневна и надеждна (до колкото е приложимо това за алфа)
    Тъкмо сменях съединител и определено няма да вадя маховика за пилене. Много играчка е.

    Може ако намеря на добра цена да взема лека шайба и евентуално валове.
    Ако някой има за продаване, може да ме офертира на ЛС.

    От ремап има ли смисъл със стоковите валове? Кои фирми/тунери бихте препоръчали? Покрай аудитата, знам че Тони келеша от Варна е добър.

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти

    Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

    Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона
    Абе за колата на Миро не мога да говоря, но на Нено мотора, за да извади 200 коня е със състезателни бутала и биели, олекотен маховик и шайба, клапани, пружини, чаши и пулове вместо повдигачи, Кат Камс валове от надървените варианти, мнооого работа по главата и т.н. Естествено къстъм колектори и генерация и настройка на колата в Про Спийд. Това за 200 коня.

    Та относно колегата дето ще "дърви" Туин Спарка - пич, отиди на дино, премери си колата,която ще даде доста под фабричните коне, ще направиш купчина неща и евентуално ще докараш фабричните 155 коня.
    Така седят нещата със Туин Спарк.
    16V
    Доста от хората, дето хвърляха луди пари да дървя тоя мотор, отдавна са се отказали и към днешна дата карат дизели. Това е реалността. Затова си се возиш на колата и това е.
    А относно мотора на Нено, там се направени нещата с немалко пари, които се съмнявам друг в БГ да ги хвърли за атмосферен мотор.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9

    Default

    Ее чак "ще даде доста под фабричните коне" едва ли
    Доста приятно си върви за конете туин спарка.
    Има къде-къде по-умрели. Примерно на бмв двулитровия шестак,
    на ауди 2.6 150 коня, всички атмо 4 цилиндрови мерцедеси и още много други.

    Дизели няма нужда да намесваме в тая тема. Който иска да си ги кара. Аз от срамни звуци и черни пушеци се отвращавам.

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    първо смяна на основни и биелни лагери ... после другите занимавки

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ее чак "ще даде доста под фабричните коне" едва ли
    О да, ще е чудо ако даде 130........
    Разбира ентусиазма ти, но щом си пропуснал пиленето на маховика, друго за малко повече динамика трудно може да се направи..... А и е свързано с доста пари.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Леки шайби за продаване случайно нямаш ли?
    Някъде из темите бях чел, че ти ги правиш/продаваш

  13. #13
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти

    Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

    Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона
    Конкретни проект, за който говорех е с първа фаза C&B валове, които са в комплекта на Autodelta. С тях колата е пригодна за ежедневна употреба.

  14. #14

    Default

    Колега да ти е честита Алфата. Но имам едно усещане че след известно време ще пишеш че повече такъв боклук като Алфа няма да си купя. От такива експерименти се носят легендите за големия чуплив боклук ТС двигателя. А и да не забравя, на всяка цена да преместиш прекъсвача на 7800 оборота. Успех.

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имам валове за продажба.

    CATCAMS: 1031511 - 265°/257° - 10.60mm/10.25mm
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •