Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

  1. #151
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз пък днес ми се стори че играх с някакъв 2.4 с чип...Комби 156 2.4 черна с надпис drag.bg ....a може и да е било 1.9 но ме държа на 3та...


    Някой с дизел да иска да ме приземи малко

    Заставам моментално! Само кажи кога и къде!
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  2. #152

    Default

    Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  3. #153
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други
    Тя темата като за начало не е за този раздел. Ако се пише тук трябва проекта да е в действие, а не те първа да кроиш план и колеги да ти дават акъл кое, как, защо и накрая - ама най-добре jtd!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #154
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други
    Ами,както може би си видял колега темата на човека е за бензинов двигател,при това атмосферка.И в същото време се намъкват в нея едни хора с разни печки,почват да ръсят мозък и да устроумничат.При това положение и аз да съм отворил темата,нищо друго не ми остава освен да си трая.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #155
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    ....И в същото време се намъкват в нея едни хора с разни печки,почват да ръсят мозък и да устроумничат.При това положение и аз да съм отворил темата,нищо друго не ми остава освен да си трая.
    Хахаха е ти в тази тема какво "смислено" и "полезно" изръси ? Аз на въпросите на dhtj относно евентуалния тунинг на ТС съм му отговорил достатъчно точно, ясно ( от личен опит ). Твоите постове какви са? Ни в клин, ни в ръкав някакви заядливи подмятания....Не беше и достатъчно Остроумен за това, че някой хора с печки ще се покрием разбираш ли от страх за евентуална гонка Евала на момчето с Qv-то, дойде, покарахме, полафихме. Такива клавиатурни "рацери-разбирачи" като теб, наистина по-добре да си траят
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #156
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хахаха е ти в тази тема какво "смислено" и "полезно" изръси ? Аз на въпросите на dhtj относно евентуалния тунинг на ТС съм му отговорил достатъчно точно, ясно ( от личен опит ). Твоите постове какви са? Ни в клин, ни в ръкав някакви заядливи подмятания....Не беше и достатъчно Остроумен за това, че някой хора с печки ще се покрием разбираш ли от страх за евентуална гонка Евала на момчето с Qv-то, дойде, покарахме, полафихме. Такива клавиатурни "рацери-разбирачи" като теб, наистина по-добре да си траят
    Хи,хи, хи! Един веднага клъвна.Еми нали това обяснявам на колегата,че си трая(понеже той попита къде съм).Съветвам те и ти да направиш така,защото 9 от 10 твои поста,като последният са леко казано излишни.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #157
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Като се оправи времето я вади да ги наредим с qv-то
    Става, но ще е пролетта. Зимата не и правя нито гражданска, нищо. Нямам зимни гуми, просто седи зазимена тотално.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #158
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    .......Еми нали това обяснявам на колегата,че си трая(понеже той попита къде съм).Съветвам те и ти да направиш така....
    Еми ще си траеш, къде ще идеш - нито участваш под някаква форма в драг, трак или каквото и да е мероприятие касаещо автомобилния тунинг, нито ни показваш някакви знания от практиката ти в тунинга на ТС, jtd, или какъвто и да било двигател в Алфа Ромео 156 (в случая)

    Относно съветите...........
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #159

    Default

    Ето леко по темата, как се връщат загубените коне на дърта бензинова атмосферка:

    https://www.youtube.com/watch?v=efIJHf7h5kI

  10. #160
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Интересни разлики от по 2 коня в клипа. Може да направиш 2 ръна с колата на диното и да получиш по-голяма разлика без да пипаш нищо Поне клипа е точно по темата. В тунинг раздела е, а тунинг няма
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  11. #161

    Default

    По 8 измервания след всяка манипулация правят, за да е най-точно.
    и крайния резултат от 11-12 коня плюс едва ли е от грешка на диното

    A за темата съм обяснил пет пъти че реалните действия ще се случват на лято.
    До тогава само ще си говорим. "Три пъти мери, веднъж режи".

  12. #162
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    По 8 измервания след всяка манипулация правят, за да е най-точно.
    и крайния резултат от 11-12 коня плюс едва ли е от грешка на диното

    A за темата съм обяснил пет пъти че реалните действия ще се случват на лято.
    До тогава само ще си говорим. "Три пъти мери, веднъж режи".
    само дето това са работи който се правят за да остане двигателя в норми не за тунинг. има голяма разлика. за протокола конете който са дадени на някоя кола са правени в идеална среда от завода производител никой не е казал че са точно толкова случва се да са повече или по-малко като фактори са много.пример лятото на обяд е 38градуса колата не върви въобще ,а вечерта след като температурата падне под24 градуса колата лети. разликата в конете е голяма.
    земи обещай да сложи едно чипче до 7800оборота и да приключва тая драма ама след горе споменатото клипче интервенция
    Last edited by traiko_89; 08-01-2017 at 03:25.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  13. #163

    Default

    Баш така ше направя.
    -Без ремъка на балансиращите
    -Картерните газове изкарани към аспуха
    -Със JTD/V6 intake
    -Чипче
    -Махане на разни "ненужни" кори и пластмаси

    Евентуално ако намеря и по-леки джанти и тва ще му бъде на тоя варел, колкото толкова.

    Кажете някакви отзиви за чип/ремап? Къде ще препоръчате да я свърша тази работа.

    Гледам ОЕМ предлага за 320 лева, Бобо наполовина, сигурно има и други... Дайте мнения ако обичате. Мерси.

  14. #164

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Баш така ше направя.
    -Без ремъка на балансиращите
    -Картерните газове изкарани към аспуха
    -Със JTD/V6 intake
    -Чипче
    -Махане на разни "ненужни" кори и пластмаси

    Евентуално ако намеря и по-леки джанти и тва ще му бъде на тоя варел, колкото толкова.

    Кажете някакви отзиви за чип/ремап? Къде ще препоръчате да я свърша тази работа.

    Гледам ОЕМ предлага за 320 лева, Бобо наполовина, сигурно има и други... Дайте мнения ако обичате. Мерси.
    Ами до тука с изброените манимулации си едни 10-15коня нагоре и ще почне бая да се реже, сега ако я Чепосаш още едни 10 коня си нагоре и слагаш едно спортно гърне, малко ше дрънчи, но си ставаш едни 180 коня и си даваш газ колега
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #165
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Това с махането на ремъка е простотия... За да има истински ефект - сваляш мотора долу и махаш баланс валовете както си му е реда.
    На моя спарк, единствено ще забода рошави валове и ще го карам докато не роди ...а после живот и здраве Ламперди с lsd.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •