Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

  1. #211

    Default

    E тая втората е 1:1 - 25 сек до 160.

    Иначе верно се усеща едно умаляване след 5800-6000 оборота и не съм сигурен от какво е. Ти кажи, какво те съмнява?

    Дебитомера е на 3-4 години,с точния номер бош, мерих го с МЕС и си стига максимума - 408кг въздух.
    Свещите са оригинални НГК платинум...

    Единствено бензина ме съмнява, щото адаптивните параметри, сочат че сместа е леко бедна на бензин. Дюзите съм ги чистил, но само тях отделно, каня се да пусна и една добавка в резервоара да изчисти цедката и тръбите...

    И вярно ли е това, че за ремапнат спарк си трябва бензин от 98 нагоре?

  2. #212
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Едно от нещата които се променят при ремап е пее два де ни ето на искрата. Под голямо пее два те ние означава по-ранно запалване и под продължи тел но горене за което ти трябва високооктаново гориво.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  3. #213
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    7.4 от 0-100...
    Това от 156-ца 2.0 и да го гледам с очите си трудно бих го повярвал...
    Не че не е невъзможно, но аз несъм виждал от много години подобен резултат. А и двигателя си беше "препилван" които правеше разни такива времена...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #214

    Default

    Еми явно не мерим правилно

  5. #215
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    От момента, в който фърляш съединителя и гумите изсвирват,до 100 по километраж са точно 9.21 сек.(гледам го през видео едитор). Като сложиш и 2-3 км отклонение на километража, нещата си идват как си треа

  6. #216
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    И аз между 9 и 9.5 го засичам, според мен тази кола не върви както трябва.

    последното ми QV - което беше сток - https://www.youtube.com/watch?v=RBK9JrfXhlU
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #217
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Все едно гледам себе си преди известно време Че и същия цвят ми беше Алфата. Или приеми колата за това което е - динамична (не бърза! ) ежедневна кола, удобна за пътувания (страхотни седалки и достатъчно място за 4-ма възрастни да седят комфортно) или просто не само че ще оставиш много пари в търсенето на това което го няма, ами и вероятно ще я умориш колата.

    Ако искаш бърза Алфа, вземаш си 2.4 JTD и просто има много колеги, които постигнаха впечетляващи неща с този мотор и то на стандартни карантий.

    Сега съзнателно съм с бавна кола (само 125 коня) и просто ми е леко на душата, защото нямам очаквания за вървеж от нея (въпреки, че има повече въртящ момент от Алфата в ниски обороти) и не се бия в гърдите да засичам секунди и да се чудя - "ама знам че трябва да върви, ама кое да оправя, че да тръгне пак?"

    Ама аз вече се накарах на бавни коли и следващата или ще е турбо или ще е V6 ако ще е атмосферна Това е чистосърдечно приятелски съвет, провокиран от това че искам малко да си почеша езика, защото знам че няма да възприемеш, но като се повозиш в няколко наистина бързи коли и... поне на мене ми стана sad, че си мисля че моята кола е бърза.

  8. #218
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Mario_95 View Post

    ....защото знам че няма да възприемеш, но като се повозиш в няколко наистина бързи коли и... поне на мене ми стана sad, че си мисля че моята кола е бърза.
    е баш..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #219

    Default

    И аз съм на същото мнение.
    Отдавна се отказах да давам хиляди левове за валове, колектори и прочее модификации със съмнителен резултат.

    По-скоро се стремя да си държа колата в добра кондиция, което се усеща най-силно във вървежа.
    Досега я засилих доста, щото беше много по-умряла, но явно има още какво да се желае.

    Но пак казвам, не си вадете изводите само от секундите в клипчето, щото си личи че старта беше лош.

    Ще се постарая да направя по-хубаво като сипя добавка и по-добър бензин.

  10. #220
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Можеш да изстискаш още поне 0,5 сек.(0 - 100) , ако сменяш предавките малко по-бързо и ако не пускаш толкова много газта при това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #221
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Какъв е смисъла да си съсипва колата, за да ни покаже? Видяхме колко върви и дали е с половин секунда повече или по-малко няма значение.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  12. #222

    Default

    Уверих се че проблема е в бензина и/или бензиновата система.

    Досега на бензин карах само на заварка, щото газовата рейка е бавна и над 5500 няма никой.

    Но днес ми свърши газта и ми се наложи да покарам на бензин с по-нормално темпо и обороти и ми направи силно впечатление че до 5000 оборота на газ върви много по добре отколкото на бензин. Особено силно се усеща около 1800-2000.

    Сега ще поръчам един бардал 6в1 клийнър, октан буустър и т.н. и ще ви кажа резултата.

  13. #223
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Смесите при бензин и при газ са различни, трябва известно време на компютъра да се обучи на промененото гориво. Истинският тест е да се занулят тези настройки чрез ODB II (или по-дълго време с изключен акумулатор) и да покараш известно време на бензин, но не само докато стигнеш до газстанцията

    В ниските обороти наистина имах и аз осезаема разлика, аз го отдавах на по-кофти изпарителя си или някакво забавяне при самата газова рейка, не знам - приемах го за нормално.

  14. #224

    Default

    Прави бяха хората че лъв трици не яде
    Искала си е 100 октана колата... Сега след 5000 оборота вместо да омалява, тя тръгва още по-яко, огромна разлика...
    Ще ви направя ново клипче като имам възможност

    Иначе и един бардал инжектор клийнър 6в1 пуснах профилактично, та не съм сигурен дали ефекта е от него, от бензина или и двете

  15. #225

    Default

    От както я имам съм я карал само със 100 октана, сега налях 95, 1400 км никаква разлика, нито като вървене нито в разхода.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •