Results 1 to 15 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Red face Леко раздвижване на 2.0TS

    Такаа, отскоро имам една красавица (в подписа има снимки) - 156, 2.0ТС, преди фейса.
    Любопитно ми е какъв performance може да се изстиска от това моторче.

    Засега има само генерация - права тръба с едно крайно гърне. Няма катализатор и средно.

    Следващата логична стъпка, която обмислям е да разкарам балансьорите и картерните газове.

    1. За балансиращите валове достатъчно ли е да се махне само ремъка и да си останат валовете на място? Шайбата на КВ маха ли се?

    2. Това ли са картерните газове? (снимката е случайна от нета)

    3. Каква е следващата стъпка? Ремап? Спортен филтър?(не мисля), Олекотени колела на валовете? Разбирачите ще кажат.

    4. Какви коне могат да се очакват?

    Надявам се на сериозна дискусия, в която да се включат хора, които имат опит с такъв мотор. Благодаря.
    Last edited by dhtj; 11-09-2016 at 18:29.

  2. #2
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Нямам опит с такъв мотор, нито с тунинг на какъвто и да е мотор, но от темите, които съм изчел във форума изводът е следният - тунингът на атмосферен мотор е безсмислен...по-добре си го карай и му се кефи всичко сток и без усложнения...

    п.с. А, за малко да забравя...все пак - честита придобивка и със здраве да си я караш!
    Last edited by bobi1997; 11-09-2016 at 19:38.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3

    Default

    Ясно ми е, че няма да стане 300 коня.
    Целта е да му олекне малко на моторчето и да се развърта по-бързо.
    Само от махането на катализатора се появява осезаем живец.
    Балансиращите валове и картерните газове със сигурност ще ги откача, само да ми се изяснат неяснотите от първия пост.

    Чувал съм че тежат около 4кг двата баланс. вала общо. Това си е сериозно олекотяване.

    Въпроса е какви са следващите стъпки и очаквам опитните юзери да споделят.
    Дали чип, дали спортни разпр. валове, не знам...
    Всякакви съвети приемам, стига да не струват хиляди левове.

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default


    такам, ще опитам да изброя някой неща:

    1- Генерация- това да кажем че си го направил, макар ,че трябва да се има предвид,че при Атмосверен мотор е малко нож с две устриета махането на много гърнета, понеже се губи засмукването при фазите на разпределителните валове (налягането в изп. система помага за засмувкане на новата гориво-въздушна смес)
    2-Спортни валове- има тука там втора ръка, стига да имаш лев.
    3- Портване на главата (всмукателните отвори) това съчетано сваловете ще се отрази доста добре.
    4-Откачане на банс. валове
    5-олекотен маховик
    6- олекотена ролка на пистовите ремъци
    7- Хубав колд еър интейк
    8- Качествен Ремап на диното, понеже ако си набавиш всичко изброено, ще ти трябва Къстъм ремап

    И накрая след една равносметка от поне 2 бона за изброеното, очаквай едни макс 30 коня отгоре, но определено колата щее доста по "нервна" и ще кефи

    9- купуваш 2.0 16в или 20в мотор от фиат купе и за същите шари долу горе караш 200+ коня кола

    Вероятно пропуснах нещо но вярвам ,че колегите ще добавят, понеже ако си поизчел из форума темите, ще знаеш ,че има няколко такива мотора направени "силни атмосверки" , така че има хора с опит в тая игра
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    По-големи всмукателни клапани, повишаване степента на сгъстяване. Има подобен проект в международния форума с резултат от 190к.с и 230нм. После следва индивидуални дросели.

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти

    Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

    Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •