Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 266

Thread: Леко раздвижване на 2.0TS

  1. #46
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ам не можах да разбера като не искаш да обиждаш или да се заяждаш и като уважаваш всички двигатели правени от Алфа не можа ли да напишеш последната дума с правилния правопис, примерно Спарк, вместо С(к)рап...
    Не го възприемайте твърде на сериозно...така си го казвам аз на шега...тука във форума го видях тоя израз и ми стана много смешен...

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Когато беше живо на Миро КуВето съм виждал с очите си как изпревари Део Ланос с мотор с20лет 280кс на предно..
    Може, в крайна сметка всичко е възможно...не съм ставал пряк свидетел на замерване между вървящ ТС и турбо мотор, но по законите на физиката нещата би трябвало да са едни - вече реалността би могла да е и съвсем друга....
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  2. #47
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Когато беше живо на Миро КуВето съм виждал с очите си как изпревари Део Ланос с мотор с20лет 280кс на предно..
    Ако визираш гонките на 202-ра през периода 2010-2012г - Ланоса тогава беше С20ХЕ.

    Колкото и да харесваме Италианските автомобили, все пак реално ли ти се струва - 170-180 коня 145-ца да минава нещо, което е поне 100 кила по-леко и 100 коня повече
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #48
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако визираш гонките на 202-ра през периода 2010-2012г - Ланоса тогава беше С20ХЕ.

    Колкото и да харесваме Италианските автомобили, все пак реално ли ти се струва - 170-180 коня 145-ца да минава нещо, което е поне 100 кила по-леко и 100 коня повече
    Не визирам преди 3-4 години на баумакс враждебна. Гонката се състоя между Саксо 1,6 16в с дросели, Миро с неговата и жълт ланос C20LET (според мен XE турбо). В единия старт Алфата беше първа и зад нея Сакс, втората гонка Сакс беше отпред и последен беше познай..

    П.С. Относно дали ми се струва реално не би трябвало... Аз за това казах, че турбо и предно трябва да си яко шофер за да не припадаш от тоя и ония.
    Last edited by pyle; 17-09-2016 at 12:44.

  4. #49
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ОК. Като се засечем с Миро някой път ще го питам да ми разкаже по-подробно за въпросния ланос и въпросната гонка

    Все пак почти ежедневно карам триста и малко коня предняк. С прилични гуми и шпер нещата не са никак зле За 4 години, от както я имам не ми се е случвало да припадам от тоя и ония (разбирай някой с 150-250 коня нормална кола), а не се имам за много добър майстор на драг.

    Като си говорим за реалните неща - замисли се кои от всички движещи се в трафика средностатистически коли са в средни до ниски 13-ки на 400м (горе-долу това са времената на форумните около 300к.с. предняци, за които аз знам)

    Друг е въпроса, че много от "рацерите" си мислят, че карат ХХХ коня кола, а никога не са правили реално замерване, което да покаже колко ХХХ - YY коня е в същност
    Last edited by digitalundgrd; 17-09-2016 at 13:21.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #50
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    На предпоследния кондофрей една 145ца 1.4 турбо даде 13.9, сток карантия на 0.9-1 бар налягане,не помня какво беше турбото,някакво малко беше.... Сглобка за 1-2 дена,а времето и е абсурдно и почти невъзможно за стигане от 2.0тс в атмосферен вариант....

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    На предпоследния кондофрей една 145ца 1.4 турбо даде 13.9, сток карантия на 0.9-1 бар налягане,не помня какво беше турбото,някакво малко беше.... Сглобка за 1-2 дена,а времето и е абсурдно и почти невъзможно за стигане от 2.0тс в атмосферен вариант....
    Тая 45ца на Пешко бе (turboA3), а он има идея как се прави бърза кола, и не само от ТС е невъзможно, а и от Арезе, дори тежко тунинговано JTD трудно ги достига, я има 4-5 JTD та я не.
    Last edited by thecleaner; 17-09-2016 at 16:17.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #52
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    Знам чия е, мисълта ми беше,че атмосферния тунинг в кола , която се кара и по улиците е много неблагодарен. Хипотетично напомпано 2.0 ТС до 190-200кс,ще дава времена,ако е в някоя орязана кошница с тръбна конструкция и тегло от 700-800кг... Но това само по себе си ще струва много пари за резултат от някакво средно до ниско 13....

  8. #53
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    Знам чия е, мисълта ми беше,че атмосферния тунинг в кола , която се кара и по улиците е много неблагодарен. Хипотетично напомпано 2.0 ТС до 190-200кс,ще дава времена,ако е в някоя орязана кошница с тръбна конструкция и тегло от 700-800кг... Но това само по себе си ще струва много пари за резултат от някакво средно до ниско 13....
    Кой к'вот го кефи.. Мен това което ти каза ме кефи. Атмосферен мотор в лека кола и яко обороти. И следващата ми кола ще е подобен тип с подходящ мотор.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Кой к'вот го кефи.. Мен това което ти каза ме кефи. Атмосферен мотор в лека кола и яко обороти. И следващата ми кола ще е подобен тип с подходящ мотор.
    Например ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #55
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.

    ---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

    И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.

    Пък и Туин Спарка не е нищо повече като мотор от всеки друг 2.0 лира мотор със 16 клапана, на коя да е марка.
    Например един нисански 2.0 мотор е в пъти о-добър избор,
    отколкото дългоходивия Туин Спарк. Това са фактите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.
    Много си прав на последното Кондьо имаше едни Хонди по 500-600-700 коня който на въртене на гуми даваха ниски 12ки. И най-якото беше атмосферни М5ци е60, които се опитваха да паднат под 14 хахахаха.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #57
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Много си прав на последното Кондьо имаше едни Хонди по 500-600-700 коня който на въртене на гуми даваха ниски 12ки. И най-якото беше атмосферни М5ци е60, които се опитваха да паднат под 14 хахахаха.
    Ами тиража произведени Голф-ове и Сивици е много различен, има доста упъпкана пътечка за тунинг на тия коли. Това си е индустрия.

    И аз искам да имам надървена 33-ка, то има части за такива неща, ма не мога да си го позволя, откъм пари.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #58
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Например ?
    Ще ми се Хонда ама много пара...

  14. #59
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Лелее к'ви алфисти сте вие бе...Хонди купувате
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  15. #60
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Лелее к'ви алфисти сте вие бе...Хонди купувате
    Хахахах така си е алфисти няма, само алфажии останаха

    Сега се сещам за следния факт - еквивалента на алфовия вечно тракащ "вариатор" на 16в туинспарка е VТEC при онда.

    Познай на колко Хонди им лопат моторите поради преебан VTEC
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •