Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 111

Thread: Вихрови клапи 1.9 JTDm варианти

  1. #91
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Значи някой ден може да ги премахна, следващото обслужване.
    А може да сменя колектора и да изкарам още 100к
    Благодаря на всички, изясни ми се картинката, надявам се и на други колеги в бъдеще да бъде полезна темата.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #92

    Default

    Колеги искам да задам един технически въпрос! Когато отидете в сервиз за премахване на вихрови клапи и при отварянето установят, че 2 ги няма, но свалят колектора, отстранят наличните и запушат отворите на колектора, проверяват ли дали липсващите клапи са в цилиндрите преди да затворят или това няма как да се види? Питам понеже имам чувството, че като подавам газ се чува подмятането им в цилиндрите, моля се да чувам друго, но за това искам да чуя мнения дали гледат, дали изобщо може да се провери при свалянето на колектора!? Сигурно се повтарям или потретвам, но първоначално ги махаха там от където я купих и ми я затвориха, като ми казаха, че 2 липсват, 1 е в колектора, но не могат да я извадят и една са отстранили и са затворили така, после ходих на друго място да я извадят падналата в колектора и сега ме интересува възможно ли е 2те, които са липсвали да са си в цилиндрите и точно това да чувам, как се подмятат вътре??? Много благодаря предварително :/

  3. #93
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма как през липсващия колектор да се види в цилиндрите. Единствения вариант през който можеш да погледнеш челото на буталото и отвора е след като се свали дюзата да се пусне камера. Максималния диаметър на камерата е ~6-7мм. Тази операция сме я правили на предната ми 156ца, която имаше изгоряла свещ и се скъса, съответно я разпробихме и я извадихме с камера и шлаухка с тел и залепен за нея магнит. Общо взето е много трудна и пипкава операция, не бих се хванал 2ри път да вадя парче от там по този начин. Другия вариант е ясен, картуната вън и...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #94

    Default

    Ще ида някъде, където могат да погледнат с камера и да видя има ли нещо там защото се чува звук точно все едно се подмятат малки метални пластини при подаване на газ, но пък да си карам безаварийно вече над 10 000... от това, което съм изчел разбрах, че, ако паднат клапите много бързо става мармалад и трябва основен ремонт...Но пък от какво друго може да е този звук... :/ Нещо не ми върви с тази кола, от както я взех съм все неспокоен, когато се кача в нея :/

  5. #95
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    И аз .. покрай това четене за тези клапи се филмирам.
    Никога не съм се съмнявал в старата ми 145 и никога не ме е оставила някъде 130к
    Спокойно си ходих в съседните държави, сега само се кръстя и тръгвам смело ха ха
    Преди 3 месеца я обслужих, смених лагерите на скоростната кутия, сега пак да я разглобяват, честно казано - егати колата ...
    А най- смотаното в цялата работа при желанието ми да сменя колектора или да проверим състоянието е това голямо разглобяване и сглобяване .... Не можеше ли просто да си развиеш 10 болта и да го свалиш този прословут уникален колектор.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #96
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Можеше, ако беше Опел с 1.9цдти. Плюем немците, но са се сетили да го модифицират малко и ваденето е песен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #97

    Default

    с/у 300 лв дори не разбираш, че са я разглабяли BTW това, което съм писал по-горе се оказа, че идва от този малкият катализатор зад радиатора...нещо се е случило вътре в него и издава тези звуци Аз от както счупих турбото и ми вадиха клапи от колектора я карам под напрежение и все се кръстя, както ти казваш преди да тръгна на някъде Даже обмислям да я продам...скъпа е за подръжка, харчи много а и е ниска или по скоро тежка и ниска :/ Имам си едно фиатче BRAVO 97г дизел, карах го 9 години и единствените му проблеми бяха с носачите, но там един носач е 50 лв ако имаше как бих си взел пак същото на 10 години

  8. #98
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Ето едно решение за сервизиране на колектор и прословутите клапи.
    Четох един чешки форум и там са го решили по този начин. Не знам колко ще изкара, но предполагам, че доста ако е спрян ЕГР.
    Направили са по една хубава заварка да не падат. И ако се прави инспекция, като се сменят ремъка и ролките, вероятно няма да има проблеми.

    Last edited by flipz; 19-08-2018 at 16:45.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #99
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    А пластмасовите клапи как ще ги заварят?

  10. #100
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Махайте ги или ако искате да имате клапи си намерете с метални .. или намерете начин да си монтирате.
    Предложението е както се вижда за метални .. моята и всички 1.9 SW 159 мисля са с такива.
    Last edited by flipz; 19-08-2018 at 21:51.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #101

    Default

    Един път се сваля колектора премахват се клапи и забравяш за проблеми и няма да се занимаваш с инспекций
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #102
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Утре ще видим .. в 9ч имам уговорка да ги махам.
    После ще видя как ще върви и дали ще слагам друг
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #103
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    И аз .. покрай това четене за тези клапи се филмирам.
    Никога не съм се съмнявал в старата ми 145 и никога не ме е оставила някъде 130к
    Спокойно си ходих в съседните държави, сега само се кръстя и тръгвам смело ха ха
    Преди 3 месеца я обслужих, смених лагерите на скоростната кутия, сега пак да я разглобяват, честно казано - егати колата ...
    А най- смотаното в цялата работа при желанието ми да сменя колектора или да проверим състоянието е това голямо разглобяване и сглобяване .... Не можеше ли просто да си развиеш 10 болта и да го свалиш този прословут уникален колектор.
    Нищо смотано не видях аз, когато си смених колектора.
    Направих го за час и половина,без да бързам, не съм махал ангренажа.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #104
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Премахнати са .. няма никакви разлики във вървежа и консумацията на гориво.
    Оказа се че моят колектор е от пластмасовите, но частта с клапите е от алуминии.
    Клапите бяха в отлично състояние, а колектора съвсем малко замърсен.
    Може би защото е карана малко с БГ гориво
    Въпреки това го почистихме и егр клапана.
    Не се наложи сваляне на ангренаж, само неговото спиране със скоба.
    Колектора излиза с особена лекота.
    Отворите бяха 5мм, навиване на резба, болтче с широка глава и Lloctide ..
    Работата беше около 3-4 часа.
    Last edited by flipz; 21-08-2018 at 16:40.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #105
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    240

    Default

    А някаква ориентировъчна цена за премахване на клапите и софтуерното им елиминиране, както и на EGR и DPF ако е възможно..? Ясно ми е че за различните градове и сервизи, ще е различно, но все пак някакъв ориентир?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •