Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111

Thread: Вихрови клапи 1.9 JTDm варианти

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Най-чистата работа, без каквито и да е интервенции е колектор от 147-ца. Аз съм така Иначе който каквото и да ми разправя, в ниските веднага се усеща липсата на клапи. Аз даже доста се замислям дали по-нататък да си взема един нов пластмасов колектор и да го сменя моя, че тоя лаг много ме дразни. На 2,4-та не съм махал клапи, защото бяха в перфектно състояние (някой чуждоземец го беше сменял колектора) и вървеше страхотно от ниските.
    Той очно това е направи на входа
    Last edited by Alex_26; 20-09-2016 at 15:29.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Най-чистата работа, без каквито и да е интервенции е колектор от 147-ца. Аз съм така Иначе който каквото и да ми разправя, в ниските веднага се усеща липсата на клапи. Аз даже доста се замислям дали по-нататък да си взема един нов пластмасов колектор и да го сменя моя, че тоя лаг много ме дразни. На 2,4-та не съм махал клапи, защото бяха в перфектно състояние (някой чуждоземец го беше сменял колектора) и вървеше страхотно от ниските.
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Той очно това е направи на входа
    Колега Алекс 26, моля те! Виждам, че пишеш във всяка тема, за щяло и нещяло, но постарай се да бъде поне разбираемо и свързано с нещо от поста, който си цитирал

    Или в случая - кой какво е направил на входа и за какъв вход става дума аджеба?
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  3. #18
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Аз пък се чудя защо се дъвче това постоянно, предвид факта,че е дъвкано и дъвкано и рецептата е ясна и плюсовете и минусите и тн...

    П.С да не съм само Офтопик :
    и преди съм писал,че за Сааб 9-3Ss се предлага чисто нов алуминиев колектор, без клапи, което също е вариант,а и потвърждение,че може преспокойно и без тях.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #19
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Я обяснете сега какъв е тоя пластмасов колектор от 147?
    Има ли клапи и какви? И с какво е по-добър от колектора на 159 1.9 16V?
    И честно да си призная и аз поста на Алекс_26 не го разбрах първоначално с тия позивни за входа Явно много хора сме тъпи тука
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Я обяснете сега какъв е тоя пластмасов колектор от 147?
    Има ли клапи и какви? И с какво е по-добър от колектора на 159 1.9 16V?
    И честно да си призная и аз поста на Алекс_26 не го разбрах първоначално с тия позивни за входа Явно много хора сме тъпи тука
    Смяна на колектора с такъв от 147 (той няма вихрови). Колегата 136 (Мишо) го е направил перфектно. Може да гопитате. Но той е сменил и турбината
    Сега нещо неясно?

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Смяна на колектора с такъв от 147 (той няма вихрови). Колегата 136 (Мишо) го е направил перфектно. Може да гопитате. Но той е сменил и турбината
    Сега нещо неясно?
    Бъди по-точен в изказването си, защото така написано подвеждаш аудиторията, че колектора от 147-ца (генерално) няма клапи. Просто напиши, че може да се смени с колектор от 147-ца, от моделите които нямат клапи.
    Да не стане утре някой да си намери през интернет колектор от 147ца, че чул "майстор Цвятко" да казва, че става и да му пристигне отново колектор с клапи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Благодаря за мненията, колеги!
    Оказа се, че моята белисима е само с 2 клапи (останали). Явно са излетяли при предния собственик
    Не са намерили нищо остатъчно, търсили са с магнит по цилиндрите май каза.
    Разбрахме се, че ще махнат и тези 2 и ще сложат тапички после.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  8. #23
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by dogeWarrior View Post
    Благодаря за мненията, колеги!
    Оказа се, че моята белисима е само с 2 клапи (останали). Явно са излетяли при предния собственик
    Не са намерили нищо остатъчно, търсили са с магнит по цилиндрите май каза.
    Разбрахме се, че ще махнат и тези 2 и ще сложат тапички после.
    Магнит не ги хваща, от неръждавейка са ако е пластмасовия колектор, ако е алуминиев са други варианти, като в един от тях има пак неръждаема пластинка облечена в пластмаса.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Колеги имам едно питане 1.9 m-jet който се монтира на crosswagon има ли вихрови клапи и къде ги премахват във София и срещу каква сума?

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Ibiza View Post
    Колеги имам едно питане 1.9 m-jet който се монтира на crosswagon има ли вихрови клапи и къде ги премахват във София и срещу каква сума?
    CF3 няма, CF4 има, махат се във всеки от форумните сервизи
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    И сега другия въпрос по какво да разбера дали е CF3 или CF4 ???

  12. #27
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мисля че в кросвагон се слага само 150кс версия, който е с вихрови клапи. Не че досега съм виждал много кросвагони, може 4-5бр, но все са били с клапи. Виж зад мотора отгоре на всмукателния колектор, гледаш за "рейка" (малко прилича на пластина като за подгревните свещи като на старите дизелови двигатели) която се движи и в нея са хванати горните краища на вихровите клапички.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Ясно много благодаря

  14. #29
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Най-чистата работа, без каквито и да е интервенции е колектор от 147-ца. Аз съм така Иначе който каквото и да ми разправя, в ниските веднага се усеща липсата на клапи. Аз даже доста се замислям дали по-нататък да си взема един нов пластмасов колектор и да го сменя моя, че тоя лаг много ме дразни. На 2,4-та не съм махал клапи, защото бяха в перфектно състояние (някой чуждоземец го беше сменял колектора) и вървеше страхотно от ниските.
    +1 И аз имам такива наблюдения над едно БМВ е60 525д. Уж върви както преди, но не баш - в ниските има леко замисляне. Освен това разходът по борд компютър се вдигна с поне 1 литър, ако не и с повече.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  15. #30
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Колеги, някой ако смята да си маха "глупостта" DPF, може да ми подари един. Взимам го веднага.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •