Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Лампи ABS и ръчна

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако няма захранване, ша врътне .....
    Е, поне ще си покаже, че няма като не може да се подключи. Но той казва, че има моменти след като даде на контакт, значи има шанс за диагностика

  2. #17
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    Да, след чека си гаснат и след малко пак светват. Не обърнах внимание обаче дали е при натискане на спирачка или просто от само себе си. Alex_26, благодаря, но не съм в тези околия в момента. Ако не се реши проблема докато се прибера ще се свържа с човека

    ---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    Другото за което се сещам е да проверя генератора какви ги върши. Преди време имах проблеми с него и първите симптоми бяха светене на почти всички лампи на таблото.
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by newmachine9009 View Post
    Да, след чека си гаснат и след малко пак светват. Не обърнах внимание обаче дали е при натискане на спирачка или просто от само себе си. Alex_26, благодаря, но не съм в тези околия в момента. Ако не се реши проблема докато се прибера ще се свържа с човека

    ---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    Другото за което се сещам е да проверя генератора какви ги върши. Преди време имах проблеми с него и първите симптоми бяха светене на почти всички лампи на таблото.
    Ако алтернаторът или акумулаторът не са ти наред обикновено първо свети АБС

  4. #19
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    Та значи сега я разходих малко и нито една лампа не светеше, но ми направи впечатление, че стрелката на скоростомера реагира мн мудно... Примерно спирам на светофар и 3-4 секунди слиза от 40 до 0.
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  5. #20
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    Проблема се оказа следния ... Една букса се е извадила от гнездото си и от температурата на двигателя се е изпекла и не прави добър контакт
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Понеже имам абсолютно същия преблем от няколко дни, за коя букса говориш?
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by newmachine9009 View Post
    Проблема се оказа следния ... Една букса се е извадила от гнездото си и от температурата на двигателя се е изпекла и не прави добър контакт
    Всичко това идва от кофти връзка или от слаб акумулатор,аз го имах и на моменти когато слушам музика пак го имам този проблем + светещ asr,но акумулатор ми издържа дори и теста на вилка.За всичко е виновен инженерна Тоци Бегали,караи и си свиркаи ,аз така правя
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  8. #23

    Default

    Ник, печеля

    Има един куплунг - D5. Той предизвиква общи проблеми

  9. #24
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    https://www.dropbox.com/s/1og2djrwa4...2_Pro.jpg?dl=0 Ходих и на диагностика, беше се записала грешка, но след като я изчисти няма проблем.
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by newmachine9009 View Post
    https://www.dropbox.com/s/1og2djrwa4...2_Pro.jpg?dl=0 Ходих и на диагностика, беше се записала грешка, но след като я изчисти няма проблем.
    А коя беше грешката?

  11. #26
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:53.

  12. #27
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    А сега де ... Не обърнах внимание... Човека ми я каза ама ...
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Печелиш единствено защото този колега първоначално не е дефинирал правилно проблема си. Забележи, че аз дадох прогнозата си, в която бях почти сигурен, още след първия му пост, когато той описва, че двете лампи светят постоянно по време на движение на колата.
    Едва по-късно той писа, че понякога въобще не светят, и което логично вече предполага лоша ел. връзка.
    При първоначално дадената от него информация щеше да спечелиш другия път...
    Знам, тука винаги се обяснява нещо, но то не винаги е пълно. Аз просто прогнозирах, а и тоя проблем ми беше боленпо едно време. Само, че при мен тъпият куплунг е D5 и е вътре в купето
    А и простосе закачах с теб

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •