Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Проблем с алтернатора АЛФА 166 jtd

  1. #1

    Default Проблем с алтернатора АЛФА 166 jtd

    Здравейте колеги - днес имах случка. . . Както всичко си беше наред паля колата и светна чека и лампата с акумулаторчето, амузиката спря, като вдигна над 1300 оборота акумулаторчето изгасва и светват лампите за abs, asr и спирачките. . . стъклата дори отказаха да се свалят, фаровете кога светят, кога не. . . Това продължи около половин час и после изведнъж всичко се оправи. . .ама не знам докога. . . Изглежда е свързано с динамото - дали е от реле-регулатора. . . А някой знае ли дали шайбата му е със съединител - моля някой ако го е преживял да сподели. . . . .ALFA 166 2,4jtd 185к.с. 2007г

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    провери дали кабелите са здраво затегнати. Имах подобна случка защото акумулатора не дозареждаше. Като отидох при майстор се оказа , че единия от кабелите съвсем свободно на ръка се движи. при замерване тока беше 12,6. След яко затягане на кабелите (на две места при мен) тока на зареждане стана 13,4 със включени консуматори. Питах кой може да ги е пипал щото аз не съм и казаха, че сами от вибрации може да се разхлабят. А мисля, че другите чекове са светнали заради ниското напрежение от акумулатора.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    провери дали кабелите са здраво затегнати. Имах подобна случка защото акумулатора не дозареждаше. Като отидох при майстор се оказа , че единия от кабелите съвсем свободно на ръка се движи. при замерване тока беше 12,6. След яко затягане на кабелите (на две места при мен) тока на зареждане стана 13,4 със включени консуматори. Питах кой може да ги е пипал щото аз не съм и казаха, че сами от вибрации може да се разхлабят. А мисля, че другите чекове са светнали заради ниското напрежение от акумулатора.
    Жоро, благодарение на теб се запознах с адашът ти от Телевизионния сервиз и при сходни показатели се оказа, че е едно реле за 4,50лв., но наистина причината да всички неволи беше вече умрял акумулатор - на 8,5г.
    Last edited by old alfist; 16-09-2016 at 02:44.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4

    Default

    Проверих кабелите - ок са. . . а някой знае ли дали шайбата ми е със съединител. . .

  5. #5

    Default

    Да, демпферна

  6. #6
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    На мен не ми е правило подобни проблеми, но лампата на таблото ми присветваше от време на време, а през другото време зареждаше. Докато не забелязах, че корпуса се беше сцепил към леглото на лагера. Защо не знам!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, демпферна
    Човекът пита за шайбата на алтернатора.

    Когато не знаеш нещо, по-добре е да си мълчиш, вместо да заблуждаваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by италианеца View Post
    Проверих кабелите - ок са. . . а някой знае ли дали шайбата ми е със съединител. . .
    Да, с фрайлауф е.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9

    Default

    ОК мерси - засега ще покарам така докато се повтори проблема - може да е било единичен случай - все пак е италианка с характер!

  10. #10
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, демпферна
    Аххахахаха ... Маму ма
    Нема проблеми ..

    Сега по темата :
    Аз с подобни симптоми на по-предишната ми 166-ца сменях диодна плочка. Всъщност направо си взех цял алтернатор втора ръка, щото се оказа, че за тоя модел мотор диодна плочка Бош никога не е внасяна в БГ .. няма и да се внася.
    Last edited by DiStefano; 17-09-2016 at 20:28.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #11

    Default

    Готово - реших дилемата. . . Постепенно започна да шуми все повече и реших да го сваля - оказа се, че задния лагер е блокирал, превъртял е пластмасовата капачка в която е поставен и се е появил доста голям луфт. . . вероятно това е причинило странните симптоми - сега вече всичко е наред!

  12. #12
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Мисля да сменявам фрайлауфа на алтернатора защото престъргва Ходих в магазин да видя дали го имат и цени Продавача ме попита за модел или номер на алтернатора Въпросите са
    1Има ли разлика в моделите и ако да какъв е моя алтернатор - да не разглобявам че голям студ
    2 Мога ли да сменя шайбата без сваляне на генератора
    3 Ако ще го свалям откъде е по удачно да го извадя отгоре или отдолу Какво ще трябва да разкачам за да го сваля
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Мисля да сменявам фрайлауфа на алтернатора защото престъргва Ходих в магазин да видя дали го имат и цени Продавача ме попита за модел или номер на алтернатора Въпросите са
    1Има ли разлика в моделите и ако да какъв е моя алтернатор - да не разглобявам че голям студ
    2 Мога ли да сменя шайбата без сваляне на генератора
    3 Ако ще го свалям откъде е по удачно да го извадя отгоре или отдолу Какво ще трябва да разкачам за да го сваля
    Ролката може да се смени и без да се сваля алтернатора, но си трябват инструменти.
    Иначе е това: https://www.euavtochasti.bg/rezervni...2-4-jtd-936a2a
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    1Има ли разлика в моделите и ако да какъв е моя алтернатор - да не разглобявам че голям студ
    За всеки случаи сравни номерата,при мен се оказа ролка от 1,9/по-плитка е от зад/За Либрата ми говоря
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  15. #15
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Какви са алтернаторите на gtd 2002 год. 100 или 120 ампера Замислям се за подгрев на антифриз
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •