Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Проблем с алтернатора АЛФА 166 jtd

  1. #31
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги помагайте как да взема сигнал след 1600-1700 обороти Монтирах тялото със свещите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #32
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги помагайте как да взема сигнал след 1600-1700 обороти Монтирах тялото със свещите и блока с релета и бушони
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Аз защо не ръчно с ЦК ключе
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #34
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Пост 30 За втората верига Неща двете вериги да работят когато двигателят е на празен ход
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва допълнителна електроника (прагов оборотомер), който да брои импулсите от RPM или фазовия датчик.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Ицката Манолов не може ли да измисли нещо пред ОБД буксата.Цар е на подобни щуротий
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  7. #37
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Изглежда мислим в различни посоки. За какво ви е информация за оборотите, ако сам ще натискате педалът и включвате подгревът?
    Това което аз възнамерявам да сътворя за следващият отоплителен сезон е - включване на подгревът след околу 30 секунди след старт като при това оборотите се покачват до към 1800, като това продължава докато температурата достигне 60 тина градуса, ако преди това се натисне педалът за газта подгревът се изключва, повишаването на оборотите се изключва и подгревът се включва отново до достигане на температурата само когато оборотите са над 1800. най лесно би било да се използва микроконтролер за целта, обаче с познанията ми по програмиране не зная що за контролер ще ми трябва. В смисъл - дори като ползвам готови библиотеки пак са ми обемисти програмите, защото ползвам.........бейсик.
    Иначе - чисто аналогово за превключване при праг на оборотите с достатъчна точност стига един двоен ОУ, диод, кондензатор(няколко) няколко резистора и тример/потенциометър. Единият ОУ - повторител(за да не пречим на оборотомерът), след него диод и интегрираща верига, вторият ОУ - компаратор и .......накрая - задкормилното устройство. Но ми убягва смисъла.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    .... За какво ви е информация за оборотите, ако сам ще натискате педалът и включвате подгревът?.
    Ако по някаква причина циркулацията на охладителната течност спре, нагревателите фирясват. Поради това, информация за оборотите, не е излишна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    В краен случай ще измисля механично ключе или бутон директно на педала Има вариант с центробежен регулатор на въртяща се ролка но ми се струва по сложно
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #40
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако по някаква причина циркулацията на охладителната течност спре, нагревателите фирясват. Поради това, информация за оборотите, не е излишна.
    А, то ако циркулацията в малкият кръг спре, хич няма да ми дреме за няколко свещи. А че трябват обороти е факт, шото и акомулаторът трябва да има енергия за евентуално скорошно ново
    стартиране. Мисълта ми е - след като аз ще хатискам педалът за газта и ще превключвам подгревът - за какво ми е привързване към оборотите?
    Най простото, сравнително безопасно решение за което се сещам е - реле с два нормално затворени и два нормално отворени контакта и компаратор следящ температурата. незадържащ бутон и автомобилно реле за включване на свещите. На единият НЗ контакт на релето вързваме масата на потенциометъра на педалът, НО контакт на маса, котвата също на маса. Между НО и НЗ - резистор или тример.На НО контакт на другата двойка подаваме 12в след контакт а котвата е към единият край на бобинката на релето , релето за вкл. на свещите и през диод - към захранването на компараторът. Другият край на бобинката към изходът на компараторът. С бутонът подаваме захранване за кратко и релето се самозахранва, докато стигнем 50-60 гр. Тоест - докато изстържем ледът и снегът, се стопля машината, нещо което на празен ход отказва да прави. Това обаче само ако ЕКУ не следи токът на потенциометъра на педалът. Инак - дръвце.
    А, да - при потегляне, като натиснем педалът на съединителят системката трябва да се изключва. Не сем гледал обаче ключето на съединителят как е вързано, но със сигурност ще се 'измисли".
    Last edited by ivan dimitrov; 23-03-2021 at 14:57.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва си едно контролерче. Правил съм го за 156 с калорифер, имаше някъде и тема по въпроса.

    Другото е с трици, маймуни


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •