Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Проблем с алтернатора АЛФА 166 jtd

  1. #16
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    150hp - 120A
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По спомени, подгревът се състои от 3 свещи от по 200 вата, което прави 50 А. Демек - доста далеч от ресурса и на 100А алтернатор. Особено, ако управлението на свещите е читаво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Какви са алтернаторите на gtd 2002 год. 100 или 120 ампера Замислям се за подгрев на антифриз
    120А е,но пак едвам смогва,с три работеше свещи всяка по 14А не му се вярва и на момент пада и под 12v зареждането.По добре от Тесис,140А е
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По спомени, подгревът се състои от 3 свещи от по 200 вата, което прави 50 А. Демек - доста далеч от ресурса и на 100А алтернатор. Особено, ако управлението на свещите е читаво.
    Имаш право ,но само донякъде.Алтеенатора дава 100А ,но когато е в обороти,на обороти дава 30-40% примерно което е крайно недостатъчно.Давам ти жив пример.Алтернатора ми е нов,но на първо палене сутрин ако включа веднага парното и се почва едно постоянно включване и изключване.Климатриника си следи напрежение,обороти и темперетура
    Last edited by viktorsterev; 01-02-2021 at 23:20.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Е - затова говоря за читаво управление на подгрева - което комутира свещите в зависимост от напрежението. Да слагаш прекалено мощен алтернатор, само защото искаш при 30 % от възможностите си да дава 50 А, не е много добро решение. Не е ли по-добре да се вдигнат леко оборотите, вместо да се сменя алтернатора?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е - затова говоря за читаво управление на подгрева - което комутира свещите в зависимост от напрежението. Да слагаш прекалено мощен алтернатор, само защото искаш при 30 % от възможностите си да дава 50 А, не е много добро решение. Не е ли по-добре да се вдигнат леко оборотите, вместо да се сменя алтернатора?
    Екуто на климатроника ги управлява.В моя случай го смених с нов защото умря от раз и замалко да ме остави на пътя,но въпреки това ,ако работят и трите не му е комфортно.Другото за което си мисля,че гадните свещи Лукас ядат повече от нормалното ток,в момента на сключване тока стига до 20А(до толкова беше мултицета)
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    ...Другото за което си мисля,че гадните свещи Лукас ядат повече от нормалното ток,в момента на сключване тока стига до 20А(до толкова беше мултицета)
    Да, това е неприятен момент. Поради тази причина, читавите нагреватели ги правят от констатнан.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, това е неприятен момент. Поради тази причина, читавите нагреватели ги правят от констатнан.
    Вероятно по-добрият вариант е калорифер,но мотора ще си е вечно студен.Сега на -10 след 15минути работа на място е на 50гр и това е с две свещи
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ами определено се наблюдава тенденция за подмяна на подгрев на антифриз с калорифер. С всичкото това сиромашко решение, поне на живия организъм да му е малко по-комфортно.

    Кардиналните решения са или нещо от сорта на webasto, или Иво (Undy) може да разкаже, как е по Скандинавията


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Само да вмъкна че доста изчетох на тема отопление Включително чужди форуми наши италиански форуми Вие също сте участвали в дискусиите за сложността на управлението Мое мнение е че печката е най удачен вариант но си мисля че няма да се справя Закупих си тяло с 4 свещи навързани с 2 релета и 2 предпазителя Ще видя колко ще активирам Въпроси на първо време Нужно ли е 140 ампера алтернатор Може ли да бъдат повдигнати оборотите само при задействане на отоплението
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    ....Може ли да бъдат повдигнати оборотите само при задействане на отоплението
    След като педалът е с потенциометър, това би трябвало да е възможно, чрез добавянето на външни резистори и включването им в желания момент.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Само с резистори няма да го бъде.Потенциометърът на педалът, първите няколко градуса е "на късо'. Най простото решение ми изглежда - реле, м/у чийто нормално отворен и затворен контак е свързан тример, нормално завореният е към масата на потенциометърът на педалът а средният към маса. Един компаратор, следящ температурата на моторът и включващ релето, е известна автоматизация, ама ако решим да тръгнем, преди компараторът да "се обърне" може да "гризнем дръвцето". Понеже и аз имам подобен проблем, нещо се замислих за микроконтролер м/у потенциометърът на педалът и ЕКУ. Не ми изглежда разумно, първите десетки секунди след старт, един комън рейл, да "припка" на по високи от минмалните обороти.
    Ups! Корекция!
    Last edited by ivan dimitrov; 02-02-2021 at 17:20.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #28
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Значи пипането на оборотите отпада Дали имаме информация при какви обороти алтернатор 120 А какви ампери може да отдава Въпреки че може би ще е малко относително
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #29
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Значи пипането на оборотите отпада
    Не значи това.
    Еко го написа - добавяне на резистор в желаният момент. Ако Ви устройва ръчно управление - сравнително просто е, посочих го. Има и чисто аналогово, сравнително не сложно решение на автоматизиране, като се изчака примерно 2 минути, преди да се повишат оборотите и да се включи подгревът, докато се достигне зададена температура.
    Проблемът е, че за да има смисъл, оборотите трябва да са м/у 1500 и 2000, а ако решим да тръгнем и автоматиката реши да се върне към нормалното състояние, може да изгубим не малко мощност, неочаквано. Тоест - или трябва да се "привържем" към оборотите или към натоварването, или и към двете. Мисля че съм достатъчно ясен вече.
    Едим микроконтролер м/у педалът на газта и компютъра на двигателят, може да добави и круизконтрол, на автомобили които нямат такъв(моят случай).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #30
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Мисля да действам по следния начин Правя две вериги Ръчно запускам и двете при сигнал плюс след контакт Аз определям кога Втората верига ще чака още един сигнал Той трябва да идва след около примерно 1600-1800 обороти на двигателя Това за мен е полуправилно но изпълнимо решение Въпроса е сигнала след 1600-1800 обороти Чудех се за соленоида на турбината но при спускане или ненатоварване на турбината там май отпада и сигнала Това с реостата и педала на газта нещо незнам как да го изпълня
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •