Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 542

Thread: Космос

  1. #166
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Което ме навежда на мисълта, че ако се използва тъмната материя, за да се неутрализира гравитацията на черната дупка, то може това да се изследва дали тази теория е вярна.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  2. #167
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Според теорията, гравитацията на черна дупка (масата) може само да се увеличава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #168
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Според теорията, гравитацията на черна дупка (масата) може само да се увеличава.
    Тъй като тъмната материя е 70%(ако не се лъжа) спрямо 30% видима, то би трябвало енергийно да е "по-заредена" и да противодейства на черната дупка... Може би
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  4. #169
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #170
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Тъй като тъмната материя е 70%(ако не се лъжа) спрямо 30% видима, то би трябвало енергийно да е "по-заредена" и да противодейства на черната дупка... Може би
    Доколкото знам, е обратното. Притежава много ниска енергия, много слабо взаимодейства с обикновената материя, нищо не излъчва и поради това я наричат "тъмна".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #171
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #172
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Тъй като тъмната материя е 70%(ако не се лъжа) спрямо 30% видима, то би трябвало енергийно да е "по-заредена" и да противодейства на черната дупка... Може би
    Пачо,тя тъмната материя си е като видимата ,прави си гравитация,пълнежа и е от неутрино което е частица с мизерна маса ,но си я има винаги дори и в покой ,та може да се каже че тежи на мястото си,но точно щото е почти без енергия хич не влиза във взаимодействие с останалата материя и си минава през нея като нинджа . В общи линии само гравитация прави,направо е обратното на фотона който дотолкова блика от енергия ,че когато блъсне електрон в метален атом го фърга чак на съседния,но в покой поради липсата на маса все едно го няма.

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    ......

    Относно проблема с фотоните: обяснението е, че те нямат маса, и не се влияят пряко от гравитацията, а косвено - понеже гравитацията изкривява пространството в което те (фотоните ) се движат. Така че тук (май) няма противоречие.
    Относно Електромагнетизма: напротив, теорията на електромагнетизма си е съвсем завършена теория сама за себе си. Проблемът е, че няма единна теория, която да обединява четирите фундаментални взаимодействия, въпреки добрите опити от последните години. Но това според мен в никакъв случай не дава основание да набедим физиката, че е в предучилищна" възраст.
    Проблемът според мен е друг. Физиката е достатъчно напред, за да обясни да речем 99 % нещата в макросвета, поне на ниво Земя и слънчева система.
    .....
    То Планк е успял и закона за запазване на импулса да докаже ,че важи и за светлината,но както сам казва ,и на него не му е ясно как става номера фотона да е без маса.Аналогията с джипа е все едно блондинката е вдигнала капака и е посочила-е тва е мотора но как бачка не се знае.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И на мен ми звучи ш по-правдоподобно теорията за черната дупка, отколкото състоянието при стената на Планк.
    Дай някъв линк с описание на тая стена на Планк,константата ми е ясна ,но за стена за сефте научавам.
    Last edited by 546; 23-10-2016 at 09:24.

  8. #173
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #174
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Дай някъв линк с описание на тая стена на Планк,константата ми е ясна ,но за стена за сефте научавам.
    За съжаление, трудно намирам инфо по въпроса на родния ни език.

    Иначе има доста писано по въпроса:

    http://www2.cnrs.fr/en/1525.htm


    https://fr.wikiversity.org/wiki/Mur_...k/Introduction

    Синтезирано и на български, съм го писал тук:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...5&postcount=12

    "Уравненията на Максуел и на Айнщайн ни позволяват да върнем времето назад до много кратък момент, отстоящ на наносекунди след големия взрив. Отвъд този момент математическите описания са невъзможни. Въпросната граница се нарича "стена на Планк".

    И така - изчисленията сочат, че при стената на Планк цялата материя е била поместена в малка сфера.

    Диаметърът на сферата е бил 10^-33 см.
    Масата и е била 20 микрограма
    Температурата и е била 10^32 градуса по Целзий."


    Ето и графично изображение:

    Last edited by ecotronic; 23-10-2016 at 13:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #175
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #176
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото знам, е обратното. Притежава много ниска енергия, много слабо взаимодейства с обикновената материя, нищо не излъчва и поради това я наричат "тъмна".
    Идеята ми беше за "тъмната енергия". Така и така е в повече, значи може да се използва рационално.


    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Пачо,тя тъмната материя си е като видимата ,прави си гравитация,пълнежа и е от неутрино което е частица с мизерна маса ,но си я има винаги дори и в покой ,та може да се каже че тежи на мястото си,но точно щото е почти без енергия хич не влиза във взаимодействие с останалата материя и си минава през нея като нинджа . В общи линии само гравитация прави,направо е обратното на фотона който дотолкова блика от енергия ,че когато блъсне електрон в метален атом го фърга чак на съседния,но в покой поради липсата на маса все едно го няма.
    ....
    Така е, идеята ми е, че "тъмната енергия" е много повече от "видимата". И не може да не послужи за нещо разумно
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  12. #177
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Има едно сериалче -"Теория за Големият Взрив". Хвърля известна светлина върху съвремените тоерии и най вече върху произходът им. Строго е забранен за хора без чувство за хумор.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #178
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #179
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Има едно сериалче -"Теория за Големият Взрив". Хвърля известна светлина върху съвремените тоерии и най вече върху произходът им. Строго е забранен за хора без чувство за хумор.
    Ма да, ма дааа, Особено готина е Пени...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  15. #180
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Идеята ми беше за "тъмната енергия". Така и така е в повече, значи може да се използва рационално.



    Така е, идеята ми е, че "тъмната енергия" е много повече от "видимата". И не може да не послужи за нещо разумно
    Ми освен да я скупчиш на едно място за да изкривиш времепространството и да ме оставиш без работа за друго не се сещам.
    При положение ,че освен гравитационно подобен куп тъмна материя няма да взаимодейства с останалата материя би следвало да може да се използва за "скокове" из Вселената при внимателно избрана траектория на движение която да осигури достатъчна центробежна сила ,така ,че да противодейства на гравитационната за да не се стига до грозни картини.
    Може би има подобни области или след още 14 милиарда години примерно ще се сформират някъде ,знае ли човек.
    За съжаление като,че по нашите земи скоростта на времето е твърде голяма за да ни огрее подобна схема. Виж, ако скоростта на светлината беше да кажем 3000 км в час по моя часовник и шивашкия метър на жена ми,сега щяхме да щъкаме да си е.е майката. Май не сме на правилното място в подходящия момент .Винаги съществува вероятността да сме изтеглили късата клечка.
    Last edited by 546; 25-10-2016 at 04:44.

Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •