Page 37 of 37 FirstFirst ... 27353637
Results 541 to 542 of 542

Thread: Космос

  1. #541

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Къде може да се види въпросната пресконференция?

    Аз съм никой за да оценявам казаното от един доказал се капацитет, но се питам - трибуната на БТА ли е мястото, където да се мятат подобни бомби? Няма ли научна общественост? Няма ли експертни форуми и пр. ?
    Той това мисля, че го отрича от преди доста време. Не е новост. Четох само сбита информация, не видях да предлага алтернативна теория, може и да има не знам.
    Кой прав кой крив още не знаем. Може би някой ден няма да са само теории, а истина с неоспорими доказателства.
    https://dariknews.bg/novini/obshtest...brazie-2048136
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #542
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Всяка теория има подръжници и противници. Всяка теория рано или късно се оказва неточна или непълна.

    По въпроса за TO, към настоящият момент, привържениците са доста повече от противниците. Както и няма стройни доказателства затова, че тя е грешна. За сметка на това има много доказателства в нейна подкрепа.

    Ето един детайлен неин преглед в няколко части:

    https://www.youtube.com/watch?v=JRZgW1YjCKk

    Доста по-детайлен от кьорфишеците на жълтите медии.

    Иначе от пресконференцията:

    "Според него тя е грешна, защото почива на иначе правилни математически изчисления, но пренесени във физиката, те водят до грешни, дори абсурдни изводи."

    Това са някакви панаирджийски "аргументи" и ако не са изкривени от медиите, толкова по-зле за въпросния "капацитет".

    Само да напомня, че квантовата теория също изобилства от абсурдни твърдения, като например - едно нещо да съществува едновременно във всичките си възможни състояния (как ви звучи, една монета да е едновременно "ези" и "тура" ? ). Това далеч не я прави грешна.
    Last edited by ecotronic; 15-09-2017 at 13:56.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 37 of 37 FirstFirst ... 27353637

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •