Page 13 of 37 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 542

Thread: Космос

  1. #181
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ми освен да я скупчиш на едно място за да изкривиш времепространството и да ме оставиш без работа за друго не се сещам.
    При положение ,че освен гравитационно подобен куп тъмна материя няма да взаимодейства с останалата материя би следвало да може да се използва за "скокове" из Вселената при внимателно избрана траектория на движение която да осигури достатъчна центробежна сила ,така ,че да противодейства на гравитационната за да не се стига до грозни картини.
    Може би има подобни области или след още 14 милиарда години примерно ще се сформират някъде ,знае ли човек.
    За съжаление като,че по нашите земи скоростта на времето е твърде голяма за да ни огрее подобна схема. Виж, ако скоростта на светлината беше да кажем 3000 км в час по моя часовник и шивашкия метър на жена ми,сега щяхме да щъкаме да си е.е майката. Май не сме на правилното място в подходящия момент .Винаги съществува вероятността да сме изтеглили късата клечка.
    Е, точно де. Ние не сме "предвидени по дизайн" за пътуване дори и със скоростта на светлината. Отделно, че и с нея трябва много време, та затова трябва да мислим алтернативни начини да "отидем" някъде по-навътре в галактиката. Това с "огъването" е вариант. Друг вариант е "Warp drive", ама НАСА рекоха, че засега само в Стар Трек може да се ползва...
    Last edited by pa4ito; 25-10-2016 at 11:54.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  2. #182
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Е, точно де. Ние не сме "предвидени по дизайн" за пътуване дори и със скоростта на светлината. Отделно, че и с нея трябва много време, та затова трябва да мислим алтернативни начини да "отидем" някъде по-навътре в галактиката. Това с "огъването" е вариант. Друг вариант е "Warp drive", ама НАСА рекоха, че засега само в Стар Трек може да се ползва...
    Нямам допирни точки с НАСА,та де да ги знам що са стигнали до този извод,вероятно се водят по Акъла на Айнщайн.
    Но има поне още един вариант да сменим мястото си в пространството- ние си стоим в покой ,а през това време преместваме цялото пространство което ни заобикаля.надали това ще е по-трудно от постигането на втора светлинна. Що трябва да се протягаме към чашата ако е на другия край на масата и ръцете ни идват къси,направо дърпаме покривката и чашата е под носа ни. Всичко е относително ,та може да се окаже постижимо,стига да има покривка.Като се има в предвид ,че Бог изпипва нещата,не вярвам да се е издънил.
    Last edited by 546; 25-10-2016 at 21:09.

  3. #183
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нямам допирни точки с НАСА,та де да ги знам що са стигнали до този извод,вероятно се водят по Акъла на Айнщайн.
    Но има поне още един вариант да сменим мястото си в пространството- ние си стоим в покой ,а през това време преместваме цялото пространство което ни заобикаля.надали това ще е по-трудно от постигането на втора светлинна. Що трябва да се протягаме към чашата ако е на другия край на масата и ръцете ни идват къси,направо дърпаме покривката и чашата е под носа ни. Всичко е относително ,та може да се окаже постижимо,стига да има покривка.Като се има в предвид ,че Бог изпипва нещата,не вярвам да се е издънил.
    Мхм, точно по свирката на Айнщайн одят...
    http://www.nasa.gov/centers/glenn/te...warp/warp.html
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  4. #184

    Default

    Сега гледам излъчване на живо на НАСА от МКС
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #185
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    И аз го гледам същото:

    https://www.facebook.com/VirallUSA/v...4884829948823/

    Ама нещо ми се струва, че въртят запис, защото почна да ми се повтаря. А и като влезе в тъмната страна, много бързо мина в светлата...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  6. #186

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    И аз го гледам същото:

    https://www.facebook.com/VirallUSA/v...4884829948823/

    Ама нещо ми се струва, че въртят запис, защото почна да ми се повтаря. А и като влезе в тъмната страна, много бързо мина в светлата...
    Шубе ги е от тъмното и ускоряват
    На сайта на НАСА днес не е било предвидено излизане от станцията, дали са излезли извънредно.
    Last edited by lordliness; 26-10-2016 at 22:21.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #187
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Хванали са Ви за канарчета

    https://news.bg/world/megaizmama-nas...BE%D1%81%D0%B0


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #188
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Абе и на мен нещо много почнаха да ми се повтарят картинките, въпреки че хвърлях периодично по едно око...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  9. #189

    Default

    Оказва се, че е запис от 2013 година.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #190
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #191
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #192
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #193
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Това, че ще са различни е ясно. Не ми е ясно как са прекосили големите разстояния. Ама нещо не ми се вярва. Защото колкото и добре да са си разрешили енергитичния проблем, едва ли могат да доживеят идването до тук. Вариант е да са били в стазис. Макар, че не ми се връзва нещо. Друг вариант е да са намерили начин да се "гмуркат" в подпространството. Или пък "изкривяват" пространството...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  14. #194
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Единственото невъзможно действие на този свят е да си обуеш панталона през главата.От това,че ние не умеем нещо,не значи че някой друг също не го може.

  15. #195

    Default

    То може въобще да не се криви, това са си наши теории, земни. Космоса ни е все още необясним. Факт е че последните години има скок в технологиите.
    Ако са толкова хуманни щяха да спрат избиването помежду ни.
    А и защо да се крият, няма смисъл. Тъпо е.
    Сигурно живеем в космическа зоологическа градина или експериментална площадка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 13 of 37 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •