Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Дали е съвпадение?!?

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default Дали е съвпадение?!?

    Навсякъде по Земята има легенди за странно същество, донесло светлината и познанието на хората ...
    Някъде го наричат Virakocha, на други места Kukulkan, а по нашите земи е познат с едно отблъскващо име - Satan или по-изисканото Lucifer ...
    Навсякъде името значи едно и също - "Bringer of the Light" - и се отнася за полубожествено създание, донесло на хората знания за всичко... Както е Прометей в гръцката митология ...
    Затова в Библията това същество се отъждествява със Змията, поднесла ябълката на Адам и Ева - ябълката на ПОЗНАНИЕТО ... Във всички други старинни истории аналогичното същество е донесло на хората познание, което уж "боговете" не искали ние да имаме ...
    И във всички тези старинни истории това същество е наказано от "боговете" заради издаването на техните тайни ...
    Защо пиша всичко това ли ???

    Ами защото искам да ви покажа нещо интересно ...

    Какво имаме в дясната част на емблемата на Алфа Ромео?

    Човек, подаващ се от устата на змия, нали?

    Еми добре, всеки по-запознат с правилата за търсене в Интернет, може да види сам за себе си:

    Във всички древни паметници образа на това същество се показва като змия (перната, летяща или каквато и да е...) от чиято уста се показва ЧОВЕК ...

    Сега вече звучи ли ви познато???
    Всички знаем, че Алфа Ромео са пионери в доста области на автомобилостроенето ... и тази тема е само закачка, но все пак ...
    В оригиналната емблема на Алфа Змията и Човека са доста добре изрисувани ... почти като в древните паметници в Южна Америка ...
    Attached Images Attached Images
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Как ще е съвпадение? Тя е адска машина
    Интересно,ще следя темата,дори не знам кое какво е на емблемата.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Идеята на темата е, че нищо в древната история не е случайно или самостоятелно ... А в емблемата на любимата марка има твърде очебийна препратка към времето преди Библията ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Доколкото знам Змията е древен символ на Знанието и Мъдростта.
    Колкото до това защо е захапала човека ,според мен - за мезе.

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:46.

  6. #6
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Доколкото съм запознат, змията всъщност изплюва човека, който вече е пречистен. Човекът е арабин. Аз съм недоумявал, защо змията го е захапала откъм краката. Обикновено в действителността змиите нагълтват жертвите си откъм главата. Но това все пак са гербове и символи и са обвити в мистика.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:38.

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Във всички древни изображения човека всъщност излиза от змията ...
    Затова и насочих вниманието ви натам ... това е символ на подареното ни познание и донякъде необяснимия произход на много неща.
    Не се учудвам ако фамилията Висконти просто е копирала идеята за тоя произход, без да са визирали нищо от традициите на сарацините ... Пък и какво общо имат Висконти със сарацините, по дяволите ?!? Да не споменавам дори изяждането на победените врагове ... което е адски нехарактерно за Европа...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:38.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Идеята на темата е, че нищо в древната история не е случайно или самостоятелно ... А в емблемата на любимата марка има твърде очебийна препратка към времето преди Библията ...
    А пък аз някъде четох, че Алфа Ромео е символ на две фамилии, които се обединили за да създадат колата. Но в едната фамилия имало смъртен случай - изяден от крокодил. Та от там и картинката. Не знам доколко е вярно
    Сега намерих това
    http://jalopnik.com/alfa-gives-us-th...eir-1627173581
    Last edited by Alex_26; 19-09-2016 at 10:26.

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:49.

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Доколкото съм запознат, като че ли това по-долу най-добре илюстрира емблемата на Алфа Ромео при създаването на марката:

    "Емблемата символизира Милано, където е създадена Алфа и където се намира и до днес централата й. Червеният кръст на белия фон и змията са символ на двете управляващи фамилии в средновековен Милано някъде към 11 век. По това време и двете фамилии финансират Първия Кръстоносен поход. Местният кардинал дава на една от армиите знаме с огромна змия на него, за да бъде носено в битка като Божествена протекция. Другата армия приема Червения кръст на бял фон за свой символ. Първият Кръстоносен поход е успешен и след завръщането се прибавя победен сарацин в устата на змията като символ на победа.
    През 15 век двете фамилии се обединяват, както обединяват и флаговете си и формират мощните Висконтски Дукове. За да им признае кралската принадлежност Дукът на Австрия, който управлява Италия по това време заповядва да се сложи корона на главата на змията.След падането на Дуковете Кръстът и кралската змия остават символ на града.
    През 1910 г. прохождащата "A.nonima L.ombarda F.abbrica A.utomobili" си търси емблема за своята предстояща премиера на първата им кола. Както разказва историята, млад чертожник чака трамвай на спирка в центъра, когато поглежда нагоре и вижда емблемата на града. Мисълта, че от нея ще стане чудесна емблема той предлага на ръководството на фирмата, което изненадващо се съгласява.Така взимат Кръста и Змията, а около тях син кръг с надписи A.L.F.A. на върха и Мilano под символите.
    Когато през 1920 г. Никола Ромео купува компанията той прибавя и своето име на емблемата."
    Това е май най достоверно....
    Според мен имаме най красивата емблема в автомобилостроенето.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Доколкото съм запознат, змията всъщност изплюва човека, който вече е пречистен. Човекът е арабин. Аз съм недоумявал, защо змията го е захапала откъм краката. Обикновено в действителността змиите нагълтват жертвите си откъм главата. Но това все пак са гербове и символи и са обвити в мистика.
    Грешиш.
    Преди няколко седмици гредах под моста ми на вилата как една водна змия намотваше постепенно жаба откъм краката - вниманието ми беше привлечено от оглушителните звуците, които издаваше жабата, докато я поглъщаха.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:39.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Доколкото съм запознат, като че ли това по-долу най-добре илюстрира емблемата на Алфа Ромео при създаването на марката:

    "Емблемата символизира Милано, където е създадена Алфа и където се намира и до днес централата й. Червеният кръст на белия фон и змията са символ на двете управляващи фамилии в средновековен Милано някъде към 11 век. По това време и двете фамилии финансират Първия Кръстоносен поход. Местният кардинал дава на една от армиите знаме с огромна змия на него, за да бъде носено в битка като Божествена протекция. Другата армия приема Червения кръст на бял фон за свой символ. Първият Кръстоносен поход е успешен и след завръщането се прибавя победен сарацин в устата на змията като символ на победа.
    През 15 век двете фамилии се обединяват, както обединяват и флаговете си и формират мощните Висконтски Дукове. За да им признае кралската принадлежност Дукът на Австрия, който управлява Италия по това време заповядва да се сложи корона на главата на змията.След падането на Дуковете Кръстът и кралската змия остават символ на града.
    През 1910 г. прохождащата "A.nonima L.ombarda F.abbrica A.utomobili" си търси емблема за своята предстояща премиера на първата им кола. Както разказва историята, млад чертожник чака трамвай на спирка в центъра, когато поглежда нагоре и вижда емблемата на града. Мисълта, че от нея ще стане чудесна емблема той предлага на ръководството на фирмата, което изненадващо се съгласява.Така взимат Кръста и Змията, а около тях син кръг с надписи A.L.F.A. на върха и Мilano под символите.
    Когато през 1920 г. Никола Ромео купува компанията той прибавя и своето име на емблемата."
    А така, значи може да е вярно, че някой загива и затова прибавят човека в устата

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •