Results 1 to 11 of 11

Thread: JTD за драг

  1. #1
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default JTD за драг

    Разглеждал съм доста клипове из интернет и винаги напомпаните печки са TDI-та. Въпроса ми е защо е така, защо няма JTD-та, които са направени до такава степен, че да дават времена като TDI-тата? Самата TDI система ли позволява по-висока мощност или просто няма фенове на италианските печки? Не знам на RadoQV 147-та какво време дава, но май е около 12.9 или 13.1 по спомени. Не можем ли по-нискооо?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #2
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Дай му пари на Радко и ще може той да си каже пак , но за двигател по който не е пипано нищо, като бутала , цилиндри и прочие... мисля че е на най-високо ниво.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли

    12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

    147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Най-краткият отговор - просто няма толкова перформънс части.-
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли

    12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

    147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво
    А, аз не съм драгаджия и не става на въпрос за мен. Просто ми беше интересно с какво ТДИ-то е повече от ЖТД-то. Мисля, че съм срещал по-ниски времена на ТДИ-та само на предно предаване.

    Ето един пример: https://www.youtube.com/watch?v=sPok2NXdHQg
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #6

    Default

    12.3 / 400m --> 1,9jtd 8V --> https://www.youtube.com/watch?v=yiRKqdBNaGs
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли

    12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

    147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво
    Главно заради 4х4. JTD върви повече от TDI с доработки...

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Главно заради 4х4. JTD върви повече от TDI с доработки...
    Голям успех пожелавам на жтд-то.
    Пример на предно под 10-ка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Голям успех пожелавам на жтд-то.
    Пример на предно под 10-ка.
    Първо това от примера е изрезка Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
    Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Първо това от примера е изрезка Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
    Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея
    така си е
    М-ка М-ка ама 1800 кила... нее за драг,ама я да се метне с някое драгаджийче на магистралата..... има коли за едно и коли за друго и както каза Клийнъра Парата е фактора а не колата
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Първо това от примера е изрезка Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
    Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея
    А бе, че е така, така е.
    Ама както казах за ТДИ имаш един милион части, информация, проекти и т.н. И за да накараш едно жтд да върви колкото тди, то ще вкараш 5 пъти повече пари. И в крайна сметка пак най-вървящите са ТДИ-та поради причината, която написах.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •