Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Воланът тресе при потегляне

  1. #16
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Колега помня те от 1 друга тема където беше писал за съединител и т.н. и щом толко те притеснява що не го смениш тоя пуст съединител да ти олекне поне да не се съмняваш в него. В края на крайщата при тръгване ако не от съединител и от тампони от друго не виждам какво ще тресе.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  2. #17
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Само че като си казал "а", кажи и "б", а именно - че воланът тресе и при потегляне, но САМО когато колегата завива.
    А това означава, че спокойно може да е и от крива джанта.
    Имал съм криви джанти, и то много криви, но независимо дали е навит волана или не, при потегляне не тресе! Не знам колко трябва да е крива джантата, за да тресе при потегляне и при навит волан!

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Очевидно и ти и аз сме чели, ма не сме разбрали.

    Аз например не съм разбрал, как от крива джанта има вибрации при потегляне, но няма вибрации при висока скорост.
    Надявам се колегата nickgaidarov да обясни, защото и аз не разбирам.
    Искам да поясня, че нямам за цел да се заяждам, но наистина не мога да си обясня каква е логиката да тресе при потегляне от крива джанта, и колко трябва да е крива тази джанта.

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е ли е възможно пък да е от някое каре!?
    Предполагам, че или е каре, или вътрешни накрайници на рейката.
    Last edited by nblagoev; 27-09-2016 at 22:08.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Имал съм криви джанти, и то много криви, но независимо дали е навит волана или не, при потегляне не тресе! Не знам колко трябва да е крива джантата, за да тресе при потегляне и при навит волан!



    Надявам се колегата nickgaidarov да обясни, защото и аз не разбирам.

    P.S. Искам да поясня, че нямам за цел да се заяждам, но наистина не мога да си обясня каква е логиката да тресе при потегляне от крива джанта, и колко трябва да е крива тази джанта.
    Трябва да е поне квадратна хвани колелата и ги разклати, при пуснато колело и после при вдигнато и виж за луфтове
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:13.

  5. #20
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    И все пак, въпреки малоумните остроумия на трима от вас, вероятността воланът да тресе от крива джанта при потегляне с навит волан не е за пренебрегване. Прочетох за немалко такива случаи, самият аз имах аналогичен случай с една служебна кола през 2012 г., а и неслучайно колегата свързва това с пропадането в дупката, от което и именно джантите най-лесно се кривят. Разбира се, възможни причини са и другите ми две предположения, както и някои смислени предположения на мислещи колеги тук.
    Хайде малко по-леко с епитетите, моля!
    Ще се радвам колегата да си реши проблема, и да сподели каква е била причината.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Я си огледайте хубаво демпферните шаиби,аз имам същите симптоми и ми казаха,че когато се по натовари и започва да играе леко.Тръгнала е,но ще покара още малко.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  7. #22
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Колеги... Открих какъв е скапания проблем. Нищо й няма на колата. От самият волан е. Капачето на клаксона се е разхлабило и подскача. Като сложа пръст на него спира да тресе... Толкова силна вибрация има, че направо ме изненада как може да е това.
    Направо ми олекна на душицата.

  8. #23
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    И тъкмо се зарадвах, че оправих проблема... и тази сутрин нов се появи. Колата ми угасна в движение с 80км/ч. Воланът блокира и нямам управление. На таблото нищо притеснително не показва. Особеното беше, че ми показа празен резервоар, а реално е наполовина пълен. Веднага врътнах ключа, запали и нямаше проблем. ��

  9. #24
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    На свободна ли си карал ?
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

  10. #25
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by newmachine9009 View Post
    На свободна ли си карал ?
    Да, защото щях да отбивам след 40-50 метра. Че какво може да даде такъв ефект при каране на свободна?

  11. #26
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    тръгнал маховик и тресе на полусъедините когато загрее
    Дръпни волана максимално към теб и кажи дали има луфт на горе на долу когато е заключен. Ако да - ти е счупена и втулката в която се "кордисва " волана .

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Ако може да пиша в темата на колегата.На свободна се усеща съвсем лека вибрация,при завъртане на волана се усилва,а при потегляне особено на задната е най-ясно изразена.Къде да търся проблема?Получи се след смяна на ролките на пистовия ремък
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Ако може да пиша в темата на колегата.На свободна се усеща съвсем лека вибрация,при завъртане на волана се усилва,а при потегляне особено на задната е най-ясно изразена.Къде да търся проблема?Получи се след смяна на ролките на пистовия ремък
    Демпферната шайба. Виж обаче и за други повреди по ролките, щото има някаква причина да се "предаде". Може и обтегача също да прави мизерии.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Демпферната шайба. Виж обаче и за други повреди по ролките, щото има някаква причина да се "предаде". Може и обтегача също да прави мизерии.
    Всичко е ново с изключение на демпферната шаиба и се получи след като ги смених.А защо тресе повече на задна?
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •