Results 1 to 9 of 9

Thread: Музика в 166

  1. #1

    Question Музика в 166

    Здравейте колеги. От скоро съм собственик ма 166-ца 2000 година 2.0тс. Интересува ме ще звучи ли добре и ще има ли съществена разлика поставянето на два 6,5 инчови басови говорителя в задната кора (на заводските места) и усилвател само за тях. Колата е без dsp пакет.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by radibiserow View Post
    Здравейте колеги. От скоро съм собственик ма 166-ца 2000 година 2.0тс. Интересува ме ще звучи ли добре и ще има ли съществена разлика поставянето на два 6,5 инчови басови говорителя в задната кора (на заводските места) и усилвател само за тях. Колата е без dsp пакет.
    Ще звучи доста по-добре в сравнение с ниския клас на озвучаването.

    Ако искаш наистина качествен звук, който си струва всяка стотинка, ориентирай се към заводското изпълнение на топ-версията (DSP усилвател + говорителите за вратите и двата суба).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:11.

  4. #4

    Default

    Нещо да препоръчаш? Скоро свалях говорителите на вратите и открих, че гофрата им е надупчена като швейцарско сирене и ще имам нужда от нови говорители.

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 28-09-2016 at 01:11.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще звучи доста по-добре в сравнение с ниския клас на озвучаването.

    Ако искаш наистина качествен звук, който си струва всяка стотинка, ориентирай се към заводското изпълнение на топ-версията (DSP усилвател + говорителите за вратите и двата суба).
    Благодаря ти за мнението, колега. Имаш ли представа къде може да се скрие усилвател за да не ми се мярка в багажника?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Да. Като отношение цена/качество - Pioneer.
    Ще видя какво предлагат. Като гледам доста малко пространство има за говорител, трябва да е нещо по тънко.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by radibiserow View Post
    Благодаря ти за мнението, колега. Имаш ли представа къде може да се скрие усилвател за да не ми се мярка в багажника?
    Фабричният е монтиран над акумулатора. Аз моят (фабричен) го монтирах зад кората пред краката на пасажера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз миналия месец правих тази процедура. Има едни малки двуканални усилватели мисля, че са 2х25W реална иначе пикова 2х500W Сложих го под ИЦС-а като махнах кората до педала и пуснах кабели за говорителите под лайсните на праговете. Говорителите са най-обикновенни басови Сони. Свири доста по-добре с тях.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •