Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с ABS/VDC/ASR Alfa GT 1.9JTDm

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    8

    Default Проблем с ABS/VDC/ASR Alfa GT 1.9JTDm

    Здравейте .Като запаля автомобила ми дава грешка на ABS , VDC и ASR свети постоянно и не мога да го включа.При диагностика ми излезна грешка C1360 (Автомобила е завъртян около оста си(поне така го превежда програмата ).Проверихме всички предпазители , но са си наред, правихме диагностика на ABS централата , но всичко си включва(или поне така се чува).Набедихме датчика за странично ускорение(Yaw rate sensor) сменихме го , но пак излиза тази грешка . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря предварително!

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Стоп машинката над педала на спирачката.Отвори я и я почисти.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_did View Post
    Здравейте .Като запаля автомобила ми дава грешка на ABS , VDC и ASR свети постоянно и не мога да го включа.При диагностика ми излезна грешка C1360 (Автомобила е завъртян около оста си(поне така го превежда програмата ).Проверихме всички предпазители , но са си наред, правихме диагностика на ABS централата , но всичко си включва(или поне така се чува).Набедихме датчика за странично ускорение(Yaw rate sensor) сменихме го , но пак излиза тази грешка . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря предварително!
    Датчикът в кормилната колона за ъгъла на волана.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Датчикът в кормилната колона за ъгъла на волана.
    Евала! Има процедура по настройката му в МЕС

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тая процедура се прави едновременно с реглаж на заден и преден мост. Когато ъгъла е 0` се калибрира. На земята никога не можеш да хванеш точна 0 за да калибрираш. Има естествено някакъв допуск на отклонение, но ако искаш да стане както трябва се прави по описания горе начин.

    Пс Относно темата вече, само по себе си неточно калибриране няма да ти извади чек в първия момент, докато не разбере че колата не се движи в указаната от датчика посока. Клегата спомена че чека свети постоянно и има регистрирана грешка номер едикой си. Потърси инфо за номера на грешката и виж какво пише за нея. Вероятно има проблем който трябва да се реши, но не мисля че калибрацията е проблема.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Тая процедура се прави едновременно с реглаж на заден и преден мост. Когато ъгъла е 0` се калибрира. На земята никога не можеш да хванеш точна 0 за да калибрираш. Има естествено някакъв допуск на отклонение, но ако искаш да стане както трябва се прави по описания горе начин.

    Пс Относно темата вече, само по себе си неточно калибриране няма да ти извади чек в първия момент, докато не разбере че колата не се движи в указаната от датчика посока. Клегата спомена че чека свети постоянно и има регистрирана грешка номер едикой си. Потърси инфо за номера на грешката и виж какво пише за нея. Вероятно има проблем който трябва да се реши, но не мисля че калибрацията е проблема.
    Ти прочете ли каква му е грешката и какво означава? Нека направи една настройка на волана и после ще гадаем. Надявам се колегата да я може и да види какъв ъгъл му показва преди и след

  7. #7
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Нека колегата да каже дали е свалял волана!? Ако не е, възможно датчика за положението на волана да е дал фира или както казва Alex, да е за настройка, но трябва на стенд да се прави(mirchozo го е написал), аз се настрадах на моята така на око.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Нека колегата да каже дали е свалял волана!? Ако не е, възможно датчика за положението на волана да е дал фира или както казва Alex, да е за настройка, но трябва на стенд да се прави(mirchozo го е написал), аз се настрадах на моята така на око.
    Аз съм го правил без стенд. Важното е колата да ти е минала на ходова част, сходимостта да ти е ОК и волана да ти е точно на средата. Тук един, два градуса не са проблем

  9. #9

    Default

    И настана тишина. До къде ли стигна колегата? Това е интересна темичка

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    8

    Default Здравейте

    Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_did View Post
    Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.
    Ха, не са направили настройката на волана и не са проверили какъв ъгъл показва?

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_did View Post
    Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.
    Да не би грешката да е - C1260 Speed Wheel RR Comparison Failure.
    Грешките с 3-ка на втора позиция са грешки по системата за запалване.
    Ако е така - заден десен датчик или някакъв проблем, задържащ задно дясно колело.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Да не би грешката да е - C1260 Speed Wheel RR Comparison Failure.
    Грешките с 3-ка на втора позиция са грешки по системата за запалване.
    Ако е така - заден десен датчик или някакъв проблем, задържащ задно дясно колело.
    1360 не е по системата за запалване и си е много добра грешка при условие, че има разминаване датчик/волан

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Ако не съм прав ме поправете,но при грешка в ъгъла на завиване трябва ли да свети и АБС-са.Колегата каза че е Мил и мотора,а може ли да е от лоша връзка?На мен ми светеха така когато колата е стояла цял ден на слънце и за капак имах и лека утечка 0.4а
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    8

    Default

    Здравейте.Прегледал съм всички букси и конектори , в двигателния отсег след което съм напръскал с контактен спрей.Колегата беше споменал за несъотвествие между волана и посоката на гумите.Момчетата от сервиза ми въртяха волана и гледаха на лаптопа ъгъла на завиване и казаха ,че е наред.Как мога да го проверя? Благадаря предварително.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •