Results 1 to 5 of 5

Thread: Свети чека на двигателя

  1. #1
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default Свети чека на двигателя

    Здравейте,

    Имам следния въпрос: Понеже търся нова Алфа и гледах една 147, 2005 година, 1.6 бензин. Колата е добра, но свети чека на двигателя. Човека каза че е викал майстор да я диагностицира и са му казали че дава грешка в една от ланда сондите. Та питането ми е, дали може да е нещо по-сериозно от това?

    Благодаря ви предварително.

  2. #2
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Всичко е хвърляне на боб колега. Направи диагностика и виж каква е грешката?

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #3
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default

    Колата не е в София и малко ми е трудно със закарването на техника. Ако някой може да ми препоръча майстор, който може да дойде с комп да го погледнем, ще съм му благодарен. Колата се намира в Дупница

  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Toci1 и Моята кола я взех със светещ чек за ламбда 1 като подозрението беше че е за смяна. Това че свети Ламбда не значи задължително че не работи. Означава че не харесва сместа (бедна или богата) или е изгоряла. Накратко моята история:

    Не работи Сонда 1 цени в магазина около 200 лева. Реших да не избързвам и опитах да сменя позициите на сондите.(имам 2 ламбди като 1-ва е за 2,3 цилиндър а 2-ра е за 1,4 цилиндър) по спомен мисля че бяха така. Изненадата беше че след смяна на позициите на сондите пак сонда 1 беше в грешка.... от там мерене на токове с мултицет (и 2-те сонди работят)... Нови свещи... проблема остана, Нови кабели и проблема се реши ! Заключението беше че кабела за 4-ти цилиндър беше много зле когато го махнах и започнах да го мачкам започна да се рони като пясък (прегорял). от време на време не е подавал искра и сондата е отчитала бедна смес или богата не се сещам кое беше от двете.

    Разминах се със свещи и кабели за около 400 лв. а Сондите и до ден днешен си работят безпроблемно.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Бедна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •