Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Помощ за смяна на масло в скоростите!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default Помощ за смяна на масло в скоростите!

    Здравейте колеги,карам Alfa Romeo 156 Sportwagon 12.2002 1.9JTD-115кс,трябва да сменя маслото на скоростите /5-степенна-ръчна/,но от прочетено,изгледани снимки и клипове,така и не намирам тези пробки.Имам една от задната страна на кутията която леко сочи надолу,имам една отпред на кутията отдолу която сочи леко напред,но и никъде не намирам тази през която трябва да се сипва.Предполагам скоростните кутии са няколко вида,защото като гледах на клиповете пробката за наливане е отпред високо горе,а тази за източване е отстрани под вътрешното каре....Моля който е сменял да даде съвет!Благодаря ви!

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:26.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Здравейте колеги,карам Alfa Romeo 156 Sportwagon 12.2002 1.9JTD-115кс,трябва да сменя маслото на скоростите /5-степенна-ръчна/,но от прочетено,изгледани снимки и клипове,така и не намирам тези пробки.Имам една от задната страна на кутията която леко сочи надолу,имам една отпред на кутията отдолу която сочи леко напред,но и никъде не намирам тази през която трябва да се сипва.Предполагам скоростните кутии са няколко вида,защото като гледах на клиповете пробката за наливане е отпред високо горе,а тази за източване е отстрани под вътрешното каре....Моля който е сменял да даде съвет!Благодаря ви!
    Маслото се налива в твоя случай, през отвора за мерене на нивото на маслото, вадиш пръчката и наливаш колкото е необходимо. Горния пост го игнорирай, колегата не е запознат
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Е как през пръчката за мерене на маслото,тя нали е за маслото на двигателя в картера,как ще наливам там масло за скорости което е 75/90?

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:26.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Гледал съм е тази снимка,и трите пробки ги нямам на моята скоростна кутия!Гледал съм е тази снимка,и трите пробки ги нямам на моята скоростна кутия!Затова написах че имам пробка в задната част на кутията която сочи назад към колата,а не в страни както е на снимката,а такава за наливане просто не виждам никъде по нея!
    Last edited by seagal; 09-10-2016 at 18:29.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Е как през пръчката за мерене на маслото,тя нали е за маслото на двигателя в картера,как ще наливам там масло за скорости което е 75/90?
    Да наливаш маслото през щеката на двигателя не е никак добре.
    Скоростната кутия има малка щека, десетина см. Стои отгоре. Отзад. При мен е така на една от колите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Е как през пръчката за мерене на маслото,тя нали е за маслото на двигателя в картера,как ще наливам там масло за скорости което е 75/90?
    Майкоооо, имаш пръчка и за нивото на маслото в скоростите Добре че попита, през тая за нивото на маслото на двигателя не се налива никога нищо
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Нямаш ги, защото имаш щека с min и max. Имаш една пробка и тя е за източване на маслото. Наливаш през отвора на щеката 2л. масло. Щеката се намира под казанчетата за хидравликата и спирачната течност. Успех!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Хайде сега майкоооо,нали за това е форума да се съветва човек,не е задължително да съм сервизен техник,за да знам това,макар че съм е огледал цялата кутия,интересно ми е къде точно има такава щека за която говориш!

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    Благодаря колега,ще погледна под тях да видя дали ще е намеря!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Хайде сега майкоооо,нали за това е форума да се съветва човек,не е задължително да съм сервизен техник,за да знам това,макар че съм е огледал цялата кутия,интересно ми е къде точно има такава щека за която говориш!

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    Благодаря колега,ще погледна под тях да видя дали ще е намеря!
    Възклицанието си беше за мен, не поясних точно и щеше да стане беля, ако не беше попитал.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:27.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Видях къде е щеката,благодаря колега,едва ли щях да е видя изобщо,забита е супер отзад.Значи по щеката ще меря нивото,знам че е 2л за тази кутия...

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:27.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Благодаря Ви на всички за бързата реакция,сега вече най-после ще си го сменя,че съм минал 180 000 досега с алфата ,а тя самата по показания е на 282 000,а в нито един сервиз не го смениха,защото на ръчните не се сменяло никога,а до колкото прочетох по форумите,се сменя на 60-80 000км или 5 години!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •