Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Помощ за смяна на масло в скоростите!

  1. #16

    Default

    Не се сменя, но щом мислиш, че по форумите знаят по добре. Не е проблем да го смениш разбира се.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    А защо да не се сменя,поне по препоръка на алфа ромео дават тази смяна,защо това масло да не се сменя,по същата логика не трябва да се сменя и двигателното.Каква е разликата с автоматика,и защо на него да се сменя а на ръчната да не се,тогава нямаше да продават масла за механична скоростна кутия?

  3. #18

    Default

    Къде има препоръка за смяна? Като че ли няма такава. Маслото се сменя след ремонт на кутията.
    Устройството на автомата е такова, че налага смяна на маслото, двигателното масло работи при тежки условия и високи температури и се променя. На маслото в ръчната кутия няма какво да му стане или промени кой знае колко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:27.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Не разбирам с какво спамя,задавам въпрос,все пак уж е форум,но разбрах,спирам темата щом ще ме баннат за задаване на въпроси,на които не се дава отговор.Все едно,всеки има право на мнение и решение.Благодаря пак за отговорите.....

  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 19:27.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Като извадих щеката ми се стори доста рядко да ти кажа,а за пробката няма проблем,лесно се развива.Благодаря за съветите!И без това съм взел едно от най-качествените масла за скоростите,така че едва ли ще му навреди,просто почнаха по трудно да влизат вече...

  8. #23

    Default

    Алфа препоръки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Maslo.jpg  

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Алфа препоръки
    Благодаря за поста,все пак ще го сменя маслото,дори и грешно да е,но не мисля че ще навреди с нещо толкова много!

  10. #25
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Аз си го смених и да кажа си имаше нужда. Беше се позамърсило доста маслото. И на мен са ми така пробките колега. Едната сочи назад(за източването, която е отдолу), а тази е точно отпред за ниво и наливане. Събира 2л точно. Иначе може и през щеката ма е доста трудничко.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  11. #26
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Не знам дали е препоръчано от Алфа да се сменя или не и нямам технически познания да споря. Това което знам е че след като си смених маслото скоростите ми влизат по плавно и мека и задната не пристъргва (преди да кажем 1 от 10 пъти пристъргваше).
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  12. #27

    Default ;d

    Щом онея с големите глави/които са конструирали механизма/ са писали че се сменя на 80к километра.. значи се сменя на 80к километра.. и представете си какво и е на тая СК, ако колата ви е на 3оок и до сега всеки като вас "не се сменя на ръчна СК маслото"

  13. #28
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Големите глави са написали да се проверява нивото на 80 000 км, не мисля, че ще е проблем и да го сменяш де.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #29
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Колеги, дръжте се мъжки. ...не се сменяло маслото. Що си сменяте олиото във фритюрника?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  15. #30

    Default

    Много неподходящо сравнение, твоето масло в скоростите да не би да се пържи.
    Маслото може да не се сменя, може да ми вярвате безрезервно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •