Results 1 to 10 of 10

Thread: Некоректен автотърговец

  1. #1
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default Некоректен автотърговец

    Скоро купих от една автоморга скорости, но се оказа, че не е от тях проблема и искам да ги върна, защото не ми вършат работа.. От тогава вече 3 седмици само се мотая заради тоя, "звънни ми утре", "звънни ми понеделник". Въпроса ми е как да процедирам от тук натам. Явно по нормалния начин няма да стане, беляза си ги и по телефона каза, че ще ми върне парите ии нищо за сега.

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    От мой опит - само mega*arts дават гаранция за частите, които продават, и са съгласни на връщане на закупени от тях неща ...

    Иначе - защо не пробваш на място направо ... по телефона е ясно, че всеки ще те мотае?!?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    От мой опит - само mega*arts дават гаранция за частите, които продават, и са съгласни на връщане на закупени от тях неща ...

    Иначе - защо не пробваш на място направо ... по телефона е ясно, че всеки ще те мотае?!?
    На място де да знам крие ли се или не знам какво, но не го засичам, има някакво момче там, което не желае да поеме отговорност ии с него работа не мога да свърша и само се разкарвам напразно вече няколко пъти.. Megaparts, не ме кефат никак, продават боклуци..

  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Както описваш случката,ще пиеш студена вода. Без лоши чувства го казвам. Така на мъжка дума,ако нямаш документ,никакъв шан. Въпросния господин ти е свалил звездите за да ти измъкне парите,ти си спазил твоята част от уговорката,сега той трябва да спази своята,част,но вече взел парите не му се ще да ги върне.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    От мой опит - само mega*arts дават гаранция за частите, които продават, и са съгласни на връщане на закупени от тях неща ...

    Иначе - защо не пробваш на място направо ... по телефона е ясно, че всеки ще те мотае?!?
    Има и коректни, ... и то от форума даже

  6. #6
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Както описваш случката,ще пиеш студена вода. Без лоши чувства го казвам. Така на мъжка дума,ако нямаш документ,никакъв шан. Въпросния господин ти е свалил звездите за да ти измъкне парите,ти си спазил твоята част от уговорката,сега той трябва да спази своята,част,но вече взел парите не му се ще да ги върне.

    -----------
    Пай сеее ...
    Предполагам, че е така, за това попитах тук как да процедирам по натам... Скоростите реално са окей, просто не ми вършат работа..

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Или ги продаваш,или принудително вземане на сумата. Други културни варианти не виждам

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Или ги продаваш,или принудително вземане на сумата. Други културни варианти не виждам

    -----------
    Пай сеее ...
    Принудително вземане на сумата Доста културно! Ще ги продам дори и с малка загуба поне няма да ми стоят затворени пари, не че и големите пари..

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Скоро купих от една автоморга скорости, но се оказа, че не е от тях проблема и искам да ги върна, защото не ми вършат работа..
    Първо колега е важно да ни кажеш дали предварително сте се разбрали с моргаджията за опцията "върни", ако не е това проблема. От личен опит знам, че рядко търговците на втора употреба части (изключваме Мегапартс) са съгласни "да пробваш" дали това, което си купил от тях ще оправи проблема, и ако не - да им го върнеш. Не за друго, ами много от клиентите злоупотребяват, поставят си сами диагнози, които в последствие се оказват грешни и с проба-грешка подменят почти всичко възможно по колата, докато си разберат реалната причина за проблема (това го казвам също от опит като собственик на магазин за нови резервни авточасти).
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  10. #10
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Първо колега е важно да ни кажеш дали предварително сте се разбрали с моргаджията за опцията "върни", ако не е това проблема. От личен опит знам, че рядко търговците на втора употреба части (изключваме Мегапартс) са съгласни "да пробваш" дали това, което си купил от тях ще оправи проблема, и ако не - да им го върнеш. Не за друго, ами много от клиентите злоупотребяват, поставят си сами диагнози, които в последствие се оказват грешни и с проба-грешка подменят почти всичко възможно по колата, докато си разберат реалната причина за проблема (това го казвам също от опит като собственик на магазин за нови резервни авточасти).
    Предварително не, когато ги взех си ги маца с боя и каза, ако има проблем ми ги върни, аз казах окей супер. След като разбрах, че не е от тях, а от периферия говорих с него той каза добря няма проблем ще ти върна парите, но по празници не работиме обади ми се след празниците и от тогава само сеи говориме по телефона ходих 1-2 пъти той не беше там, а друго момче, което не искаше да поеме отговорност или казваше, че няма пари толкова пари да ми върне ии така стигнах то тук.. Ще ги продам и така..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •