Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Дебитомер и настройки

  1. #1
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default Дебитомер и настройки

    Въпроса е, че след добре познатото обогатяване на сместа чрез завъртане на шайбата в дебитомера има подобрение в работата на бензин когато колата е студена. Ядовете идват от това, че се получава леко замисляне при рязко подаване на педала и на бензин и на газ. Колата е с газов инжекцион 1.8.... въпрос на мастройа на газта след намесата в дебитомера или ?

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Може би е добра идея да споделиш малко предистория за проблема ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Е стандартните проблеми със прекъсване на бензин при студен двигател. Невъзможност да се изфорсира. Бутнах както споменах дебитомера малко напред и проблема се пооправи...почти аха аха вече работи нормално. Питането ми е трябва ли да се пренастройва газта след намесата ми защото при рязко подаване лееко глъхне в началото. Предполагам е в повече горивото. Проблема е само в движение на място откликва съвсем адекватно

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Как пък така тоя "стандартен" проблем с прекъсването студена аз лично несъм го засичал никога!?
    По-скоро колата си има някакъв проблем.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Еми евала брат здрава ти е колата. Аз имам 4та 155 явно не ги оцелвам

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Как пък така тоя "стандартен" проблем с прекъсването студена аз лично несъм го засичал никога!?
    По-скоро колата си има някакъв проблем.
    И при мен го има това замисляне, но това е само веднага след палене, в първите 3-4 минути. Имам още едно еку с по-богати смеси и там това липсва, примерно.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Върнах дебитомера на старата позиция... много елегантно трябва да се пипа там докато се нацели. Другите неща по колата са наред... датчика на дросела е сменен с нов пак на бош, кабелите свещите и бубините са ок. Дебитомера е пипан преди това защото се вижда силикона с който е затварян, но идея си нямам какво е правен. Жалко, че ме ядосва така а аз съм по решенията и ще ме принудят тя и майстори некадърници да я продам. Има ли някой в софия да ги прави тия дебитомери

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Karaqnev View Post
    Върнах дебитомера на старата позиция... много елегантно трябва да се пипа там докато се нацели. Другите неща по колата са наред... датчика на дросела е сменен с нов пак на бош, кабелите свещите и бубините са ок. Дебитомера е пипан преди това защото се вижда силикона с който е затварян, но идея си нямам какво е правен. Жалко, че ме ядосва така а аз съм по решенията и ще ме принудят тя и майстори некадърници да я продам. Има ли някой в софия да ги прави тия дебитомери
    Имам 2 които съм си ги въртял аз, да ти кажа, по гот от неотварян в добро здраве няма! Намираш такъв втора ръка, монтираш и си караш колата.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Тая кола на 130000 я взех и смених всичко... съединител, накладки, дискове, кабели свещи, окачването все още си е оригиналното и общо взето не съм пестил нищо по нея и гледай как ми се отблагодарява рейка нова и за тоя дебитомер все се канех да го разчовъркам и си знам, че им е проблемен ама ..... не се спрях. Сега е ок върви нормално на всичко но да видим до кога. Ще търся още един за всеки случай

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако колата ти се замисля, докато е студена, и забива муцуна при подаване на газ, това е от мръсни бензинови дюзи. Ако наистина прекъсва, това е запалителен проблем.

    Не си играйте с дебитомерите, освен ако не сте ги прежалили.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    не не дебитомера е проблема слагах друг за сверка Точни са нещата вече донастройх си моя и няма ядове.

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Karaqnev View Post
    не не дебитомера е проблема слагах друг за сверка Точни са нещата вече донастройх си моя и няма ядове.
    На наще баби, разни леки дефекти може да се прикрият много умело с човъркане на дебитомера!
    Някъде из писанията има стоиности на волтажа които трябва да вади на празен ход. Преди време имах спукан маркуч (вакумче) което с леко обогатяване от дебитомера вече не правеше ядове(докато не го хвана като реален проблем). В момента съм с дебитомер които нее отварян никога и смело мога да кажа, че по-добра работа на двигателя немож и нетрябва да се постига с човъркането на тоя елемент. Ако се монтира работещ неотварян дебитомер и има разни прекъсвания и тн, нетрябва да се рови в дебитомера за да се оправи работата на агрегата а да се търси истинския проблем!
    В тоз ред на мисли, някои да е срещал неиде да се продава "пластината" с резисторния слои за наще дебитомери!? Преди време гледах по другите форуми имаше човек които ги продава за съвсем никакви пари?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На наще баби, разни леки дефекти може да се прикрият много умело с човъркане на дебитомера!
    Някъде из писанията има стоиности на волтажа които трябва да вади на празен ход. Преди време имах спукан маркуч (вакумче) което с леко обогатяване от дебитомера вече не правеше ядове(докато не го хвана като реален проблем). В момента съм с дебитомер които нее отварян никога и смело мога да кажа, че по-добра работа на двигателя немож и нетрябва да се постига с човъркането на тоя елемент. Ако се монтира работещ неотварян дебитомер и има разни прекъсвания и тн, нетрябва да се рови в дебитомера за да се оправи работата на агрегата а да се търси истинския проблем!
    В тоз ред на мисли, някои да е срещал неиде да се продава "пластината" с резисторния слои за наще дебитомери!? Преди време гледах по другите форуми имаше човек които ги продава за съвсем никакви пари?!
    По 20 кинта бяха по спомен,но човека правеше само за Ауди,а и вече е прекратил производството.Търсих го навремето,когато ми беше побеляла главата с тоя прословути дебитомери
    Alfa Romeo 155 2.0 16V,Alfa Romeo 155 2.0 8V,Lancia Delta GT

  14. #14
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Преди време бях гледал една серия на Wheeler Dealers. Ремонтираха едно Мазерати, което все влизаше в сервизен режим заради прецакан сензор на дросела. Тоя сензор е на същия принцип като дебитомера - медна ръчка търка по графитни писти. Та тогава тоя търговеца закара колата при един, който смени TPS сензора с някаква негова разработка, която обаче е на принципа на датичк на Хол - променливо магнитно поле мени волтажа към компа. Няма износване, няма дефектиране. Не съм намирал обаче досега за дебитомери да има такова

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Реших сега баш да проверя какво се случва с един НЕ ПИПАН работещ дебитомер... След като се знае кои крак какво е и тн, реших да измеря...
    Графиката която направих с ужасно старание показва че криво ляво си е линеен...
    (едното фото е на температурния датчик)
    Скоро ще се хвана да пробвам дали не може да се преправи, еи така за опита...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

    temp dat.jpg   gr2.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •