Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49

Thread: Дебитомер и настройки

  1. #46
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Колега, патентова ли тази разработка вече ? Ако работи, сподели впечатления от реалните тестове......
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  2. #47
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Колега, патентова ли тази разработка вече ? Ако работи, сподели впечатления от реалните тестове......
    Прехвърлих експериментите в-у бялото нещо от подписа.
    Реших, че понеже е мнооого по-просто и орязано от какво ли не, малко с него да се занимавам.
    Алф запали иначе с тая модификация и мисля че ако и бях отделил още малко време може да заработи безгрижно. По-натам ще се занимавам пак.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #48
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Че моят се оказа, че страда от графитната писта (или карбонова, там каквато е ) (както и 99% от страдащите явно) И в диапазон 1000-2000 оборота придърпва ужасно, а на газ придърпването е х2 Сега го отворих и натиснах палеца надолу за да контактува върху не толкова износената повърхност и ... воаля - колата живна и върна абсолютно перфектно поведение. И ефектът е поразителен! Говоря за в движение, че на място не може да се разбере много, много..... Сега намерих едни руснаци, които правят афтърмаркет платки за старите дебиломери, като нашите и като разбера дали може да се поръча и колко пари е ще драсна тук )

    П.С: Тая болка с придърпването я имам от 5 години насам и почти се бях примирил, ама отскоро почна все повече да придърпва и затова реших да задълбая експериментите Лек ден, Алфисти!
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  4. #49
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Че моят се оказа, че страда от графитната писта (или карбонова, там каквато е ) (както и 99% от страдащите явно) И в диапазон 1000-2000 оборота придърпва ужасно, а на газ придърпването е х2 Сега го отворих и натиснах палеца надолу за да контактува върху не толкова износената повърхност и ... воаля - колата живна и върна абсолютно перфектно поведение. И ефектът е поразителен! Говоря за в движение, че на място не може да се разбере много, много..... Сега намерих едни руснаци, които правят афтърмаркет платки за старите дебиломери, като нашите и като разбера дали може да се поръча и колко пари е ще драсна тук )

    П.С: Тая болка с придърпването я имам от 5 години насам и почти се бях примирил, ама отскоро почна все повече да придърпва и затова реших да задълбая експериментите Лек ден, Алфисти!
    Аз никога несъм имал ядове с безпроблемната работа на двигателя... Всичко което правя е експериментиране!

    (имах и няколко проблема де, гарнитурата м-у блок и глава отиваше някъде си но аз съм виновния)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •